auto5 Alhambra: net zo groot, lagere prijs Supersportieve Audi RS3 is een gewild 'fotomodel' GoMotor volwaardig onderdeel AutoRAI Gezocht: oldtimers voor Bandparade Rijschool Dek houdt open dag vrijdag 25 maart 2011 Als Volkswagen na lange tijd de nieuwe Sharan presenteert, volgt geheel logisch op dezelfde basis een Seat Alhambra. Grotendeels identiek, maar veel goedkoper. door Tony Vos Autofabrikanten halen ruimte uit de lengte, breedte en hoogte en wie meer ruimte wil, moet minimaal een van deze drie componenten aanpassen. De nieuwe Seat Alhambra is liefst 22 centimeter langer dan zijn voorgan ger en tegelijk ook veel hoekiger. De toegan kelijkheid van de auto is verbeterd door het gebruik van twee schuifdeuren voor de ach terpassagiers. Die komen niet alleen door de grote opening tot hun recht, maar ook als in een krap vak wordt geparkeerd. De toename van het formaat komt ten eer ste de passagiers ten goede, of dat er nu vijf of zeven zijn. De Alhambra is namelijk te gen meerprijs te verkrijgen met twee extra stoelen, die gemakkelijk in de bagagevloer kunnen worden weggeklapt. Zeer behoorlij- ké stoelen, die wel wat bagagevolume voor zich opeisen. De ruimte op de achterste zit plaatsen is heel behoorlijk, zeker als de mid delste rij iets naar voren wordt geschoven. De vijf achterstoelen kunnen niet worden Seat Alhambra 2.0 TDI DSC Style Fors, iets goedkoper dan concurrentie. Bagage 267- 2.430 liter. Gewicht 1.703 kg. Diesel 2,0 1,170 pk. Vanaf 43.900 euro, DSG 46.390 euro. Plus: souplesse aandrijflijn, binnenruimte, rijcomfort. Min: functionaliteit stelt beperking aan vormgeving. verwijderd, maar vormen platgelegd wel een vlakke laadvloer. Het gebruiksgemak is daardoor groot, maar het maximale volume van de auto kan nooit worden benut. Seat levert de krachtigste dieselmotor alleen in de meest luxe uitvoering: de Style. Aan de buitenkant is dat te zien aan de dakrails, misüampen in de voorbumper en lichtmeta len wielen. Binnenin heeft de Style onder meer een leren stuurwiel, uitgebreide boord computer, bedieningsknoppen op het stuur, een audio-installatie met meer luidsprekers en hoogteverstelling op de passagiersstoel. Omdat de Seat Alhambra gelijk is aan de Volkswagen Sharan zit het onderscheid in het interieur alleen in het stuur met een an der logo. Het dashboard is zakelijk vormge geven en voldoende overzichtelijk opgezet. Op het stuur kunnen onder meer telefoon en boordcomputer worden bediend, terwijl links onder het rad een kleine hendel zit voor de cruise control. De voorstoelen ver dienen een hoog cijfer. Ze zijn voldoende groot en ondersteunen op zowel korte als lange ritten uitstekend. Achterpassagiets De nieuwe Seat Alhambra: groot, hoekig en praktisch. foto's Automedia hebben volop de ruimte en kunnen onder meer de rugleuning verstellen. Aan klaptafel tjes is eveneens gedacht. De krachtigste diesel in de Alhambra levert 170 pk en kan tegen meerprijs worden ge koppeld aan de zestraps DSG-versnellings- bak met dubbele koppeling. Deze combina tie is geweldig. Allereerst is de diesel, onge acht toerental of snelheid, totaal niet als zo danig hoorbaar. De versnellingsbak schakelt volledig automatisch, doet dat vliegensvlug en dan hoeft niet eens het sportprogramma te worden gekozen. In de verte klinkt de combinatie zeer krachtig en voegt de daad bij het woord door vlot te accelereren: in 9,8 seconden naar de 100 kilometer per uur en tot een top van 204. En dat bij een ge middeld verbruik van 1 op 15. Ook het rijcomfort is in orde. De nieuwe Al hambra beschikt over een plezierige afstem ming van vering en demping. De auto is comfortabel, zonder over te hellen in boch ten. Ook de besturing past helemaal bij het karakter, zodat de nieuwe, grote Seat uiter mate geschikt is voor lange vakantieritten. Het voordeel van de Seat ten opzichte van de Volkswagen is dat het Spaanse merk een paar duizend euro goedkoper is. Al zijn de uitrustingsniveaus niet één op één gelijk. Seat begint de Alhambra bij 34.900 euro voor de 1.4 TSI. De 2.0 TDI Style DSG (170 pk) is met 46.390 euro de duurste. CONCURRENT 9 Ford Galaxy 2.0 TDCi Trend A6 Een strak gelijnde en fors be meten zevenzitter, met een prachtig dieselaanbod en eventueel met automaat. Bagage 390-1.910 liter. Ge wicht 1.631 kg. Diesel 2.0 I, 163 pk. Plus: vormgeving, ruimteaanbod, comfort. Min: druk dashboard. CONCURS Renault Espace 2.0 dCi Celsium A6 De grote voorganger in het segment, die ondanks zijn leeftijd actueel blijft, met een recent verbeterde diesel motor. Bagage 291-2.860 li ter. Gewicht 1.790 kg. Diesel 2.0 1,150 pk. Plus: comfort, binnenruimte, zitpositie. Min: brandstofverbruik, gewicht. Vanaf 46.990 euro, DSG 49.990 euro. CONCURRENT VW Sharan 2.0 TDI Comfortline Plus: comfort, afwerking, ruimte. Min: prijsstelling. Op details na identiek aan de Seat Alhambra, maar door Volkswagen-afkomst over de hele linie duurder. Bagage 267-2.430 liter. Ge wicht 1.703 kg. Diesel 2.0 I, 170 pk. door Willem de Volder Enkele kilometers nadat we de sleutels van de vuurrode Au di RS3 in het contact hebben gestoken, worden we in een tun nel al geflitst. Snelle Audi's zijn in Zuid-Frankrijk kennelijk een ge wild fotomodel. Te hard rijden, is een eitje met de RS3 van Audi. Alles uit de kast ha len met de gendarmerie in je nek, is niet bepaald verstandig. Maar waar het ook maar enigszins moge lijk is, geven we de supersnelle RS3 de sporen. Omhoog, bochten of kletsnatte wegen; het deert de ze Audi totaal niet. Het geluid van de auto is door een speciale soundklep een extra at tractie. Of moeten we zeggen: trak tatie. Vooral in een tunnel is het een aanrader de portierramen te openen. Oké, we zijn weer even jongetjes die een nieuw speeltje uitproberen. Maar wel een speeltje met inhoud. De vijfdeurs hatch back is voorzien van een 2.5 liter vijfcilinder turbomotor, goed voor 340 pk. In 4,6 seconden vliegt de RS3 van o naar 100 kilometer per uur. De auto is begrensd op 250. door Willem de Volder Het maximale koppel van 450 Nm is beschikbaar over een merenge bied van 1600 tot 5300 toeren per minuut. Een zeventraps S-tronic- versnellingsbak zorgt voor razend snel schakelen, maar zelf de twee paddies beroeren, is veel leuker. Bovendien kan het (ontevreden?) gebrom bij lage toeren met een simpele handeling naar een span nende hogere toonsoort worden gebracht. Niet alleen de auto geniet op zo'n moment. Vooral de bestuurder en zijn passagier, die vastgezogen zit ten in hun kuipstoelen, voelen waarvoor de goed ogende Audi RS3 met quattro-aandrijving en sportonderstel is aangeschaft. De basisprijs van 68.900 euro is meer dan stevig. Terwijl de autoverkopen uit het economische dal lijken te zijn, is de motorverkoop nog niet terug op het niveau van voor de crisis. Ook in februari bleven de verkopen achter op de progno ses! Over publieke belangstelling voor de tweewieler valt echter niet te klagen. De motorbeurs in Utrecht werd goed bezocht en ook de AutoRAI investeert weer in Go- Motor. „Een kwart van de bezoe kers van de AutoRAI is in het be zit van een motorrijbewijs. Steeds meer automobilisten kiezen dage lijks voor de tweewieler. Vanwege files, maar ook om de zuinigheid." Beursmanager Joost 't Hooft geeft aan waarom GoMotor voor de tweede keer een volwaardig onder deel wordt van de AutoRAI.'Er zijn toermachines, sportmotoren, offroaders, choppers en uiteraard scooters. Behalve voor de impor teurs van motoren en scooters, is er ook alle ruimte voor toeleveran ciers van accessoires en kleding. Mensen zonder motorrijbewijs en heropstappers kunnen het motor gevoel (weer) ervaren tijdens Try the bike. Wie wel een motorrijbe- wijs bezit, kan in het buitenpark proefritten te maken op de nieuw ste motoren. Demonstraties bevredigen de vraag naar entertainment en bele ving. Tevens maakt het Kawasaki Stuntteam zijn opwachting. Nieuws komt van onder andere BMW met de K1600 GT en Ducati met de Diavel. GoMotor heeft plaats van'12 tot en met 23 april. www.gomotor.nl Audi RS3. foto Audi De organisatie van Bandparade by the Sea zoekt oldtimers die mee willen rijden met een mu zikale stoet door Vlissingen. De bandparade bestaat uit een aan tal showorkesten en muziekkorp sen dat op zaterdag 4 juni door de stad trekt, vergezeld door vijftig ol dtimers. De mooiste oldtimer van de dag wordt beloond met een prijs. Het evenement start om 14.00 uur. Voor aanmeldingen en meer informatie neemt u contact op met Frans Wieland via bandparade@zeelandnet.nl. Dek Verkeersopleidingen houdt zaterdag open dag. Geïnteresseerden kunnen dan gra tis proefrijden met auto, motor, vrachtauto of bus. Belangstellen den moeten wel hun rijbewijs meenemen. In de auto en op de motor mogen ook 17-jarigen een proefrit maken. Op de open dag is verder informatie over rijbewijs voor 17-jarigen vanaf november 2011, rijbewijs E achter B vanaf 2013 en het bromfietsrijbewijs. De open dag duurt van 12.00-16.00 uur en vindt plaats op de volgende locaties: Goes: verkeersoefenter- rein aan de Olympiaweg, Middel burg: Elektraweg (parkeerterrein Vitrite) en Terneuzen: Handel spoort (parkeerterrein Necker- mann). Nissan Leaf is door dure yen nu ai duurder De eerste exemplaren van de elek trische Nissan Leaf zijn onlangs in Nederland gearriveerd. Onaan genaam nieuws: als gevolg van de dure yen is de prijs al verhoogd, met maar liefst 2.151 euro. De nieu we verkoopprijs van de Leaf komt daarmee op 34.990 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75