221 zeeland Colijnsplaat veert op met park Ganuenta 'Zo dicht bij een miljoen Celstraf geëist tegen oplichter uit Goes O® O VAKANTIEWONINGEN EEN MILJOEN EURO Twee Zeeuwen staan komend weekend in de finale van het programma Holland's Next Millionaire. Als ze de zenuwen in bedwang houden, zouden ze wel eens rijk kunnen worden. Voorstelling Darmdialogen in ziekenhuis vrijdag 25 maart 2011 VOORJAARSPRESENTATIE Styling Marion Leenpoel De nieuwste stoffen wandbekleding en kussens Designers guild, Osborne Little - Ralph Lauren - Elitis - Prades - etc. Vrijdag 25 maart - Designers guild Zaterdag 26 maart - Kunstenares Trix van Hoof 10.00 tot 18.00 uur tevens kunstexpositie MIDDELBURG Uit een exploot van gerechtsdeur waarder J.L. van Doorn d.d. 22-03- 2011 blijkt, dat t.v.v. Aljije Peci-Abazi, Kadrus Peci Arben Peci, allen wonende te GOES is gedagvaard ABDUL SARIEF RODJAN, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 29-06-2011 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan Abdul Sarief Rodjan een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot bet aling van een som geld. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De raad van Noord-Beveland gaat per woon kern bekijken of aan de randen van de dorpen deeltijdwonen mo gelijk is. Het eerst komt die optie ter sprake bij het plan Stadspolder in Kortgene. Voor Park Ganuenta waarvan de bouw net buiten Colijnsplaat be gonnen is, lijkt de optie deeltijdwo nen niet toepasbaar. De ontwikke laars en exploitanten B&B Vast goedontwikkeling willen ook niet dat de koophuizen naast de wonin gen die zij zelf verhuren vaste be woning krijgen, al is het een deel van het jaar, zegt parkmanager Tes sa Nieuwpoort. „Dat komt de uit straling van het park voor vakantie gasten niet ten goede", zegt zij. Colijnsplaat lijkt op te veren uit de recessie van de laatste tijd door het begin van de bouw van het vakan- tiehuizenpark. Eind dit jaar gaan de eerste huizen -in de verhuur voor het seizoen 2012. Cruciaal is dat het park geen eigen voorzienin gen heeft, afgezien van het zwem bad met koffiebar in het Raadhuis. Voor boodschappen, maaltijden en vertier moeten de gasten naar het dorp. „Het wordt geen park met eigen levensmiddelenwinkel zoals Roompot. Daar hebben loka le ondernemers niets aan. Dit wordt een heel ander verhaal." Lo kale ondernemers gaan de koelkas ten in de vakantiehuizen vullen met proviand, herstellen verlich ting, renoveren muren, leveren te levisies, verhuren fietsen, bezor gen maaltijden en verzorgen ha ren, voeten en vingers. Met aanbieders van recreatieve diensten arrangeert parkmanager Tessa Nieuwpoort activiteiten en uitstapjes voor de Ganuentagas- ten. ledereen die een idee heeft voor samenwerking met het park, kan het aandragen, stelt Nieuw poort. Die uitnodiging wordt grif aanvaard, beaamt secretaris Irma Bolijn van de ondernemersvereni ging. „Ik biedt mijn bed8cbreakfast De Eenhoorn aan als overnach tingsmogelijkheid voor bezoekers van de parkgasten," geeft Bolijn als voorbeeld. De Voorstraat kan meer levendigheid gebruiken, stelt zij. „Het hoeft hier geen Domburg te worden; Colijnsplaat heeft een heel andere energie. Maar Ganuen ta is een vierseizoenenpark; daar moeten we ons als lokale onderne mers op instellen." door Rob Paardekam De kans is groot dat Zee land er zondag een mil jonair bij heeft. Trudy de Nijs uit Tholen en Cecelia Kuin uit Ouwerkerk staan die dag, samen met zes anderen, in de finale van het televisiepro gramma Holland's Next Millionai re. De winnaar gaat gegarandeerd met een miljoen euro naar huis. Het RTL4-programma, dat wordt gemaakt in samenwerking met de Vriendenloterij, is inmiddels al acht keer uitgezonden. Steeds be gonnen honderd mensen aan het spel. Na twee ronden bleven er nog twee over. In de finaleronde, waarin de kandidaten moesten be schikken over kennis, tactiek en lefj streden zij om een bedrag van 50.000 euro. De winnaar mocht datzelfde bedrag ook nog eens ver delen over vijf vrienden. Voor één van de acht winnaars wordt het allemaal nog veel mooier. Komende zondag (eigen lijk zaterdag, want dan wordt de show al opgenomen) binden ze in de grote finale de strijd met elkaar aan om het gegarandeerde bedrag van een miljoen euro te winnen. Ook deze keer mag de winnaar dat zelfde bedrag verdelen over vijf vrienden, die dus elk twee ton mee naar huis nemen. Tot de acht finalisten behoren zo als gezegd ook twee vrouwen uit Zeeland. De kans is dus 25 procent dat onze provincie na zaterdag een miljonair rijker is. „Nou ja, niet he lemaal", zegt Cecilia Kuin uit Ou werkerk, één van de Zeeuwse kan didaten. „Over dat miljoen moet namelijk nog wel 29 procent kans spelbelasting worden betaald. Maar dan hou je nog een mooi be drag over, toch?" Kuin wist de zevende afleve ring op haar naam te schrij ven en heeft daarmee dus al 50.000 euro gewonnen. Nou is een miljoen natuurlijk van een an dere orde. De inwoonster van Ou werkerk is dan ook behoorlijk ze nuwachtig voor zaterdag. „Zo dicht bij een miljoen euro ben ik nog nooit geweest", zegt ze. „En dichterbij zal ik vermoedelijk ook niet meer komen." Als ze het immense bedrag wint, wil Kuin heel graag een ottersta tion opzetten op Schouwen-Duive- Cecilia Kuin uit Ouwerkerk won al 50.000 euro in een eerdere uitzending. Bssazaesseeimss&BsmammmmmmawmmaaBgimsBBm&gBBagm ssmmmmmmmmmmmmmmsmmsm Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 22 maart 2011 is op verzoek van de maatschap DE RECHTER ADVOCATEN, gevestigd te Terneuzen, gedagvaard MARIO CAMIL- LUS KOTVIS, voorheen wonende te Terneuzen, doch thans zonder bekende woon- en of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om te verschijnen, niet in per soon, maar vertegenwoordigd door een advocaat, ter terechtzitting van de recht bank Middelburg op woensdag 13 juli 2011 te 10.00 uur, alsdan aldaar zitting houdende aan de Kousteensedijk 2, ten einde te doen horen eisen en conclude ren op de gronden als in die dagvaarding nader staan omschreven. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl door Ad Roos MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie heeft gisteren in Middelburg tegen een 23-jarige Goesenaar een celstraf van veertien maanden geëist. Samen met een maat uit Oeter- meer diste hij enkele jongelui het verhaal op dat zij goed geld kon den verdienen. Een oom van hem werkte bij een kredietverlening maatschappij. Als de jongelui iets op afbetaling kochten, kon de oom ervoor zorgen dat de afbeta lingsovereenkomsten uit het com putersysteem gehaald konden wor den. De spullen zouden worden verkocht, zodat de jongeren het geld in hun zak konden steken. En zo kochten de jongelui scooters en mobieltjes en abonnementen op afbetaling, die ze direct aan hun weldoeners overhandigden. De spullen werden inderdaad ver kocht; alleen verdween het geld in de zakken van de Goesenaar en zijn maat uit Zoetermeer. In plaats van geld te verdienen, bleven de jongelui met torenhoge schulden achter, want de oom bestond na tuurlijk niet. De Goesenaar werd tevens vervolgd voor dealen in hard- en softdrugs. De rechter doet uitspraak op donderdag 7 april. MEEST GELEZEN 1. Half mei doorsteek De Poel lil. 2. Woonboten weg uit Kortgene. 3. Ruime oogst voor Torentijd. STELLING Het asielzoekerscentrum in Goes kan best langer open blijven. Geef uw me ning op www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto land. Dat is al jaren een droom van haar. Ze heeft lang geleden nog gewerkt in het toenmalige dol finarium in Scharendijke en heeft zo een liefde voor waterzoogdie ren ontwikkeld. In een otterstation, zoals Kuin dat wil opzetten, worden otters ge fokt, die daarna worden uitgezet in de vrije natuur. Op dit moment heeft ons land slechts één ottersta tion, in Groningen. Daar zijn ze er in geslaagd om het in 1988 uitge storven dier terug te laten keren in de natuur. „In Zeeland hebben in het verleden ook otters geleefd", weet Kuin. „Het zou toch geweldig zijn als ze hier terugkomen?" De Schouwse houdt nog wel een flinke slag om de arm, want ook als ze het miljoen (minus de kans spelbelasting) wint is de komst van het otterstation allerminst ze ker. „Zo'n station richt je echt niet op met een miljoen euro", stelt ze. „Daar is veel meer geld voor no dig. Maar als ik het bedrag win, ga ik zeker een poging wagen. Het kan een mooi begin zijn. Ik denk dat er genoeg instanties zijn die eventueel wel subsidie willen ver strekken." Mocht ze komende week end onverhoopt niet win nen, dan zal de teleurstel ling niet lang duren. Kuin won ten slotte al 50.000 euro in de voorron de. Daarmee zag ze al een droom in vervulling gaan. „Ik wilde altijd al naar Hawaii, want daar hebben ze de mooiste dolfijnenshow van de wereld. Toen ik die 50.000 euro won, ben ik de volgende dag met een naar het reisbureau gegaan. Ze zijn nu voor me aan het regelen dat ik de show kan gaan bezoe ken." Zoals gezegd maakt ook Trudy de Nijs uit Tholen komend weekend haar opwachting. De ambtenaar van de gemeente Tholen wist een plekje in de finale te bemachtigen door de tweede aflevering te win nen. De verrichtingen van de twee Zeeuwse kandidaten kunnen zon dagavond vanaf 21.30 uur worden gevolgd op RTL4. r' VLISSINGEN - De toneelvoorstelling 'De Darmdialogen' is woensdag 30 maart te zien in het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Vlissingen. .1 De humoristische voorstellii.6 toert in het kader van de darmka ie kermaand van de Maag Lexel, Darm Stichting door Nederlai Darmkanker is een ziekte die bin= nen de taboesfeer valt; mensen praten niet over de stoelgang. Haye van der Heyden schreef het stuk; Cystine Carreon, Han Oldigs en Ellen Pieters spelen het met ac cordeonist Gert Wantenaar. Aan vang is 19.30 uur. Aanmelden via de website van het ziekenhuis. www.adrz.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62