'Ex-gevangene verdient een tweede kans' PZC 3 id Jerrycans met vloeistof gedumpt Krokodil BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 PROEF Goes krijgt info in geval vrijlating Beheerplan monumenten Goes 24 en 25 Voorproefje van Nationale Pannenkoekendag almanak Kijk op funda.nl voor de deelnemende huizen. Zeeuwen gaan voor een miljoen in televisieshow Vrijdag 25 maart 2011 wmmwmmmmwmmst door Luc Oggel GOES - Goese plegers van ernstige gewelds- of zedenmisdijven mo gen wat burgemeester René Ver hulst betreft na hun straf terugke ren in de gemeente. Verhulst zegt dat naar aanleiding van het proefproject 'Bestuurlijke informatievoorziening gemeente inzake ex-gedetineerden' van de Vereniging Nederlandse Gemeen ten (VNG) en het ministerie van Justitie. Goes heeft zich daar bij aangesloten. De bedoeling van het project is dat de burgemeesters van de deelnemende gemeenten vooraf worden geïnformeerd bij verlof of vrijlating van plegers van ernstige gewelds- en of zedendelic ten uit hun gebied. Het is de afgelo pen jaren nogal eens voorgeko men dat er maatschappelijke on rust ontstond door de terugkeer GOES - Goes wil drie ton uittrek ken voor groot onderhoud aan mo numenten in de openbare ruimte. Het gaat dan bijvoorbeeld om de Steenen Brug en de waterpomp op de Beestenmarkt. In totaal zijn er 38 monumenten die binnen het project vallen. Negen ervan zijn Rijksmonumenten, waarvoor sub sidie kan worden aangevraagd. Hoewel er geen sprake is van acu te onveilige situaties, is wel een for se onderhoudsachterstand gecon stateerd. Vanaf 2016 is jaarlijks 30.000 euro nodig voor inspectie en onderhoud. informatie van het waterschap Op donderdag 21 april 2011 is er een openbare vergadering van de algemene vergadering om 19.30 uur in Middelburg. Voorafgaand aan deze vergadering vinden de openbare commissievergaderingen plaats. De commissie Waterkeringen en Wegen vergadert op 5 april om 17.00 uur. De commissie Waterbeheer vergadert op 5 april om 19.30 uur. Op 6 april om 19.30 uur komt de commissie Bestuurlijke en Economische Zaken bijeen. Alle vergaderingen vinden plaats op het waterschaps kantoor in Middelburg, Kanaalweg 1. De ontwerp-watervergunning voor een drietal hangende terrassen aan de Boulevard Bankert in Vlissingen ligt vanaf 25 maart tot en met 6 mei 2011 ter inzage op de waterschaps kantoren in Middelburg en Temeuzen en op het gemeente huis in Vlissingen. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur (088-2461000). waterscbapScheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl Haven Kortgene telt nu geen woonboten meer Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl van ex-gedetineerden in de ge meente waar ze voorheen woon den. De beroering ontstond om dat de burgemeester en ook de slachtoffers vooraf niet op de hoog te waren en dus werden verrast. De burgemeester moest de gemoe deren dan vervolgens weer zien te bedaren. Het uiteindelijke doel van het pro ject is om 'de verstoring van de openbare orde en veiligheid zoveel mogelijk-te voorkomen danwel zo veel mogelijk in goede banen te lei den'. Verhulst heeft er op zich geen probleem mee als een ex-ge- detineerde zich (weer) in de ge meente Goes wil vestigen na een straf „Je moet zulke mensen een tweede kans geven, vind ik." In voorkomende gevallen zullen betrokkenen worden ingelicht, maar er zal niet huis-aan-huis een brief worden verspreid, aldus Ver hulst. WAARDE - De Nationale Pannenkoekendag is officieel pas vandaag, maar de leerlingen van basisschool D'n Bo- gerd in Waarde vierden dat feestje gisteren al. De school werd omgetoverd tot een knus pannenkoeken huis. Samen met hun opa's en oma's genoten de kinde ren daar van een pannenkoek. Of twee, want de pannen koeken, gebakken door de vaders en moeders, vielen goed in de smaak. Groep acht maakte voor de Pannen koekendag een videoclip. Hiermee maakten zij kans op een schoolreisje. Die prijs ging helaas aan hun neus voorbij, maar een lekkere pannenkoek met suiker of stroop maakte dat helemaal goed. foto Willem Mieras. door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - De politie heeft gisteren 26 jerrycans met vloeistof aangetroffen aan de Campweg in Sint Philipsland. Ze zijn daar ver moedelijk gedumpt in de nacht van woensdag op donderdag. Op de jerrycans zaten labels van aceton, mierezuur, zoutzuur en chloride. Of deze stoffen er ook daadwerkelijk in zaten, wordt nog uitgezocht. De genoemde stoffen worden vaak gebruikt bij het pro duceren van synthetische drugs. De politie kan echter nog niet zeg gen of de dumpers in het drugsmi lieu gezocht moeten worden. „Dat zijn we aan het onderzoeken." De gevonden jerrycans hebben verschillende inhoudsmaten. Het gaat om 20, 25, 30 en 50 liter. De politie is nog op zoek naar getui gen. Ook mensen die iets denken te weten over de herkomst van de jerrycans kunnen contact opne men. Het is niet voor het eerst dat het buitengebied van Sint Philips land als dumpplaats wordt ge bruikt. In 2007 werden tussen Flip- land en Oud-Vossemeer vaten met olie gedumpt Die liepen leeg en veroorzaakten enorme vervuiling. Tip? redactie@pzc.nl Kom vrijblijvend kijken en vergelijken Door het haast zomerse weer van de afgelopen dagen moest hij er weer aan denken. Alweer een paar zomers geleden was die medewerker van een Zierikzees kantoor getuige van een aandoenlijk tafereeltje aan de vloed lijn van een Zeeuwse Noordzee strand. Een meisje dat rustig dobber de op haar opblaaskrokodil voelde steeds meer nattigheid. Toen ze een maal het lek in het plastic dier ont dekte, liep ze beteuterd terug rich ting haar ouders. Een jongetje dat haar met het half- slappe dier uit het water zag lopen en voorzichtig informeerde naar het euvel, wist raad. „Kom maar mee naar mijn ouders, mijn vader maakt je krokodil wel want hij is makelaar"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61