Zeeland PZCIM Van kleur verschieten of dynamiek Krokodil SCHOUWEN-DUiVELAND 24 en 25 22 en 23 CONFLICT Kantonrechter bezoekt camping Bona Fide in Renesse Kijk op funda.nl voor de deelnemende huizen. almanak Vrijdag 25 maart 2011 Joodse gemeenschap Zierikzee keerde niet terug na wegvoering Rijksoverheid en Delta hebben elkaar nodig Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman Slapeloze nachten heeft ze ervan gehad. De Dordtse dame die al 45 jaar op cam ping Bona Fide in Renesse komt. Haar Zeeuwse vakanties zit ten er (bijna) op, nu de eigenaar van Bona Fide de huur heeft opge zegd in verband met herstructure ringsplannen. „Mijn caravan kan niet meer wor den verplaatst. Die valt na tien me ter al uit elkaar. Dus voor mij stopt het. Slapeloze nachten hoor. Ik heb hier al heel veel om gehuild." Zij is niet de enige met een schrij nend verhaal, zo bleek gistermid dag. Tegen de 25 campinggasten van Bona Fide liepen achter de Middelburgse kantonrechter Nan cy van Spronssen aan over het gro tendeels al desolaat ogende kam peerterrein. Van Spronssen kwam naar Renes se voor een zogenaamde compari tie ter plaatse. Zij liet zich, met de griffier aan haar zijde, informeren door advocaat Robert Kleij van de bewonerscommissie en advocaat Jan-Willem van Koeveringe van de eigenaar van Bona Fide over de kwestie. De huurders en de eige naar staan lijnrecht tegenover el kaar sinds de kampeerders te ho ren hebben gekregen dat ze het veld moeten ruimen voor luxe cha lets. Zij worden met hun oude ca- ravans („Die van mij is drie jaar oud maar blijkt nu al verouderd te zijn") op andere terreinen ge weerd en worden met hoge kosten of uiteengespatte dromen gecon fronteerd. Terwijl het in hun ogen bij de eigenaar van Bona Fide ont breekt aan concrete toekomstplan nen. „We worden van de camping afgejaagd en ondertussen verschiet Bona Fide als een kameleon van kleur", verwoordde Kleij de gevoe lens van zijn cliënten. Van Koe veringe stelde daartegenover dat er wel degelijk geherstructureerd gaat worden. „Maar er zit altijd dyna miek in planvorming", verwees hij onder meer naar het nu lopende behoefteonderzoek van de ge meente naar recreatiewoningen op Schouwen-Duiveland. „Ook als er geen bestemmingsplanwijziging komt, dan gaan we bouwen. Maar dan binnen het huidige bestem mingsplan." Kleij drong bij de kan tonrechter aan op een snelle uit spraak. Daar hebben de bewoners behoefte aan. Steeds meer plaat- informatie van het waterschap Op donderdag 21 april 2011 is er een openbare vergadering van de algemene vergadering om 19.30 uur in Middelburg. Voorafgaand aan deze vërgadering vinden de openbare commissievergaderingen plaats. De commissie Waterkeringen en Wegen vergadert op 5 april om 17.00 uur. De commissie Waterbeheer vergadert op 5 april om 19.30 uur. Op 6 april om 19.30 uur komt de commissie Bestuurlijke en Economische Zaken bijeen. Alle vergaderingen vinden plaats op het waterschaps kantoor in Middelburg. Kanaalweg 1. 1 De ontwerp-watervergunning voor een drietal hangende terrassen aan de Boulevard Bankert in Vlissingen ligt vanaf 25 maart tot en met 6 mei 2011 ter inzage op de waterschaps kantoren in Middelburg en Terneuzen en op het gemeente huis in Vlissingen. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur (088-2461000). watoischapScheldest romen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl Kom vrijblijvend kijken en vergelijken NVM sen vallen leeg en de stress loopt op. „Het is de tactiek van de ver schroeide aarde", zegt Ed Veen, die na 36 jaar zijn laatste seizoen 'als Westerschouwenaar' beleeft. Uitspraak: over 2 maanden Tip? redactie@pzc.nl Door het haast zomerse weer dat op een doordeweekse dag in maart de temperatuur in dat Zierikzeese kan toor deed oplopen tot subtropische waarden, voerden de gedachten van die medewerker hem onbewust terug naar de drukbevolkte stranden die in de zomermaanden zo kenmerkend zijn voor de Zeeuwse Noordzeestran den. Daar was hij een paar zomers gele den eens getuige van een aandoen lijk tafereeltje aan de vloedlijn. Een meisje dat rustig dobberde op haar opblaaskrokodil voelde steeds meer nattigheid. Toen ze eenmaal het lek in het plastic dier ontdekte, liep ze be teuterd terug richting haar ouders. Een jongetje dat haar met het half- slappe dier uit het water zag lopen en voorzichtig informeerde naar het euvel, wist wel raad. „Kom maar mee naar mijn ouders, mijn vader maakt je krokodil wel want hij is ma kelaar" Een deel van de belangstellenden trekt over camping Bona Fide voor de comparitie. Voorop advocaat Robert Kleij, met achter hem kantonrechter Nancy van Spronssen en rechts voorzitter Bouke Noorlander van de bewonersvereniging van Bona Fide foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51