41 binnenland pensioenen ontruimingen Hervorming is onzeker Klacht Somaliërs tegen AIVD 3 T@©S Nieuwe kraakacties na recente ADW-.,EEFriP> Aanpassing per 2012 in gevaar Een nieuwe baan Gewichten radiotelescoop gestolen OM eist 3,5 jaar cel tegen Grijpink Oudste ijssalon van Nederland sluit Veroorzaker dodelijk ongeval zes jaar cel in vrijdag 25 maart 2011 dw1ngeloo - Bij de radiotelescoop in Dwingeloo zijn dieven aan de haal gegaan met zestien contra gewichten van 32 kilogram per stuk. Dat meldde Camras gisteren, de stichting die de telescoop beheert en onderhoudt. De gewichten worden gebruikt om de telescoop in evenwicht te houden en zouden binnenkort aangebracht worden en stonden tij delijk onder een dekzeil. De huidi ge ontvanger in de telescoop wordt op korte termijn vervangen door een nieuw en zwaarder exem plaar. De extra gewichten zijn dan nodig om de schotel uit te balance ren. Vermoedelijk dachten de dieven dat de ijzeren contragewichten van lood of koper waren. den haag - De twaalf Somaliërs die op kerstavond werden opge pakt omdat ze een terreuraanslag zouden voorbereiden, dienen een klacht in tegen de AIVD. De inlich tingendienst had volgens hen on voldoende betrouwbare informa tie om het Openbaar Ministerie op hun spoor te zetten. Dat zei ad vocaat Marjolein Dikkerboom, die tien van de Somaliërs vertegen woordigt, gisteravond in actualitei tenprogramma Nieuwsuur. De twaalf mannen, tussen de 19 en 48 jaar, werden met veel machtsver toon aangehouden door de Dienst Speciale Interventies, de anti-terro- risme-eenheid van het Korps Lan delijke Politiediensten. Een belwin kel en vier woningen in Rotter dam-West werden binnengevallen en twee motelkamers in Gil- ze-Rijen doorzocht. Volgens de AIVD, die al langer spe ciale aandacht besteedt aan radica lisering van in Nederland verblij vende Somalische vluchtelingen, zou binnen enkele dagen een aan slag in Nederland worden ge pleegd. Bij de doorzoekingen wer den echter geen wapens of explo sieven aangetroffen. Ook over het doelwit van de mogelijke aanslag kwam geen duidelijkheid. Na drie dagen waren al negen Somaliërs vrijgelaten, na een week waren ze alle twaalf weer op vrije voeten al bleven drie van hen 'verdacht'. Zes van de mannen hadden een vaste verblijfplaats in Rotterdam, twee een Deense verblijfsvergunning. Zij wrden met de Somaliërs zon der papieren overgedragen aan de vreemdelingenpolitie. Het OM heeft wel excuses aange boden. Volgens Dikkerboom was de infor matie van de AIVD gebaseerd op één bron, waarvan de betrouw baarheid niet kan worden vastge steld. Het zou gaan om een websi te van iemand die de Somaliërs wilde afpersen. „Veel te mager om daar deze hele grootschalige actie op te baseren. De commissie van toezicht betreffende de inlichtin gen- en veiligheidsdiensten moet nu goed onderzoeken hoe dit heeft kunnen gebeuren en waar om de AIVD zich op dit soort va ge informatie baseert." De AIVD wilde gisteren niet reage ren. PAUL KUSTERS FNV Bondgenoten heeft onover komelijke bezwaren tegen de pensioenvoorstellen die nu op tafel liggen. De grootste bond van de FNV vindt het onaccepta bel dat de risico's alleen komen te liggen bij werknemers en ge pensioneerden. den haag - Het lang uitblijven van een alomvattend pensioenakkoord dreigt een hervorming per 2012 on mogelijk te maken. Minister Kamp van Sociale Zaken dringt aan op een pensioendeal 'in het vroege voorjaar', maar hij zegt ook: 'een goed akkoord is belangrijker dan een snel akkoord'. FNV Bondgenoten heeft deze week definitief een streep gezet door een pensioenakkoord waar over werkgevers, werknemers en overheid in gesprek waren. De bond vindt dat het beoogde ak koord te weinig garanties voor werknemers biedt. Het beleggings rendement zou de hoogte van de pensioenuitkering gaan bepalen. Vakbondsleden hebben ook grote moeite met een aantasting van de reeds opgebouwde pensioenrech ten. Onderdeel van het akkoord zou zijn het combineren van oude rechten met nog nieuw op te bou wen rechten. Daarbij zou de uitbe taling van al toegekende pensioen aanspraken ook afhankelijk wor den van beleggingsrendement. On derhandelingen over hervorming van het pensioensysteem lopen nu flinke vertraging op. Pensioenspecialisten zoeken het in een kleine hervorming, waarbij het huidige stelsel zo wordt aange past dat sneller kan worden gerea geerd op schokken op de finan ciële markten. Bondgenoten wil niet speculeren over de vraag hoe veel risico werknemers in een nieuw stelsel zullen moeten dra gen. Minister Kamp wil de voorgeno men verhoging van de AOW-leef- tijd naar 66 jaar het liefst regelen in aansluiting op een nieuw sys teem voor aanvullend pensioen. Het kabinet wil de AOW-leeftijd in 2020 een jaar opschuiven, en pensioenfondsen willen daar van af volgend jaar al rekening mee houden. Omdat werknemers dan een jaar langer pensioen opbou wen, zullen de fondsen het jaarlijk se opbouwpercentage wat kunnen verlagen. Dat scheelt ook minister Kamp geld, omdat hij de werkge verspremie betaalt voor het ABP-pensioen van ruim een mil joen ambtenaren en leraren. Het kabinet wil in 2013 de fiscale mogelijkheden tot het sparen voor pensioen verkleinen. Die bezuini gingsmaatregel is voorlopig niet in het geding. J) www.pensioenwereld.nu amsterdam - Krakers hebben een antwoord op ontruimingen na de antikraakwet: een kraak na elke ontruiming. Krakers in Amster dam hebben na de ontruimings ronde van dinsdag nieuwe panden ingenomen. 'Dit is ons antwoord op de ontrui- mingsronde', schrijven krakers op activistensite Indymedia. 'Voor elk pand dat ons ten onrechte afge pakt wordt, volgen twee nieuwe panden die gekraakt worden.Jullie wetten, niet de onze. Met of geen wet, kraken gaat door.' De politie doet voorlopig niets. „De panden stonden leeg. Eerst moet de eigenaar aangifte doen, daarna beslist het Openbaar Mi nisterie of er wordt ontruimd", al dus een woordvoerder van de poli tie De kraker die als eerste Nederlan der op basis van de antikraakwet, afgelopen dinsdag tijdens een ont- ruimingsTonde in de Wijde Hei steeg in de binnenstad werd gear resteerd, is vandaag op vrije voe ten gesteld. Zijn zaak wordt op 27 april behandeld door de meervou dige kamer van de Amsterdamse rechtbank. „Dit is een principiële zaak", zegt Willem lebbink, advo caat van de kraker. Vannacht werden acht krakers aan gehouden en weer vrijgelaten; ze zouden met stenen gegooid te heb ben tijdens een demonstratie bij het politiebureau in Zuidoost, waar krakers zouden vastzitten. ROTTERDAM - Voormalig premier Jan Peter Balkenende hield gisteren zijn oratie in de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Balkenende werd benoemd tot hoogleraar Governance, Institutions and Internationalisation. Hij be sloot zijn dankwoord na zijn oratie met de woorden: „Ik haat een toehoor- ALKMAAR Voor de rechtbank in Alkmaar is gisteren 3,5 jaar cel geëist tegen Dick Grijpink (61). De voormalig baas van Taxi Centrale Amsterdam wordt onder meer grootschalige hennepteelt en het deelnemen en leiding geven aan een criminele or ganisatie verweten. Grijpink was niet 'de grote baas' maar wel een hoofdfiguur, aldus de officier van Justitie. UTRECHT De oudste ijssalon van Nederland, Venezia aan de Voorstraat in Utrecht, gaat na ruim tachtig jaar dicht. De huidige eigenaar gaat met pensioen en heeft geen opvolger. In 1928 opende Guido de Lorenzo als eerste Italiaan een ijssalon in Nederland. In 1942 verhuisde hij naar de huidige locatie aan de Voorstraat. Zijn zoon Carlo nam de zaak in 1977 over. ALKMAAR De rechtbank in Alkmaar vindt dat een 35-jarige man doodslag heeft gepleegd toen hij op 30 september in Schoorldam de 18-jarige fietser Alexander Paarlberg doodreed. De man was onder invloed van drank en drugs. De rechtbank veroordeel de hem tot zes jaar celstraf en tien jaar rijontzegging. Paarlberg werd uren na de aanrijding gevonden in het Noordhollands Kanaal. PBUTBRS EN KLEUTERS STBBbS VAKER ONLINE 1 IK ÖACHT C»A"T JE INTERKJETVRIENÖJE ROE, VANM!t>E»A© MET JE KWAM 1 SPELEM-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4