stoffig imago ver achter zich 500ste lid Edwin Hamelink zeeland 25 spektakel Lezing traditionele Chinese geneeskunde I'T WORRY future maman Fanfare brengt het concert 'Rood' Informatieavond over behandeling diabetes Vogelbeurs in lokalen aan Edvard Grieghof HULST Op uitnodiging van De Vier Wind richtingen verzorgt Marie-Claire Janssens op donderdag 31 maart een lezing over traditionele Chine se geneeskunde in gemeenschaps centrum Den Dullaert in Hulst. De lezing begint om 19.30 uur. De en treeprijs is 9 euro. Janssens gaat in op de verschillende facetten van acupunctuur, terwijl Nel van Harte- velt de bewegingsleren tai chi en chi kung demonstreert. Mode voor de aanstaande moeder Breda Veemarktstraat 56 Den Bosch Vughterstraat 166 Rotterdam Korte Hoogstraat 18 (grootste van Nederland elke zondag open.) ONLINE SHOP WWW.FUTURE-MAMAN.NL NIEUW-NAMEN Fanfare De Scheldezonen geeft morgen in samenwerking met het Orkest van de Rode Muizen het concert 'Rood'. Het Orkest van de Rode Muizen is een 25-koppig mini symfonisch-or- kest met houtblazers, strijkers, ko perblazers, slagwerk, elektrische gi taar, basgitaar en zang. Het concert is in gemeenschapshuis De Kauter in Nieuw-Namen en begint om 20.00 uur. Kaarten kosten aan de kassa 10 euro. vrijdag 25 maart 2011 De voorganger van de Heemkundige VerenigingOud Terneuzen, telde in de bloeiperiode 700 leden. Na een sterke terugloop sloegen de heemkundigen nieuwe wegen in. Nieuw elan. De leden stromen weer toe; nu alweer 500. „We hebben een lange wensenlijst Natuurlijk staan de aanpak van de Kop van de Noordstraat, van de Veerhaven en de Markt erop. Maar ook extra aandacht voor het oudste stukje Terneuzen, de Vissteeg en omgeving." Z Avond is heel bijzonder. De voor bereidingen... en dan de spanning als het eindelijk zover is." Tussen de leerlingen in de meest creatieve en vooral moderne out fits vallen twee kleine balletdanse ressen op, Sabine Dieleman en Hanneke Vervaet uit de tweede klas brengen klassiek ballet: „Wij hebben al zeven jaar les van Lilia- ne Butler in Terneuzen. Eerst keek iedereen vreemd op, wij vallen wel uit de toon, maar de meesten vinden het toch mooi." Voor de voorstelling werden twee gezamenlijke repetities gehouden. En verder oefenen de artiesten apart, op school of thuis. Er zijn drie voorstellingen van de Bonte Avond, vanavond om 20.00 uur en zaterdag om 13.30 en 20.00 uur. door Wout Bareman In de mooie jaren zestig kwa men de leden van de toen malige Vereniging Oud Ter neuzen regelmatig bijeen in het café van Guust en Corrie om de fraaie dia's van voorzitter Johan de Vries te bewonderen. De avonden waren vermaard. Oud-postdirecteur De Vries kon dan ook goed overweg met de ca mera, getuige zijn immense verza meling. Hij schroomde niet ze veel vuldig te tonen aan zijn leden: dia's van buitenlandse reizen, naar Israël, naar de Skandinavische lan den, Egypte niet te vergeten. Dia-voorstellingen, gewijd aan het oude Terneuzen? Ach, dat hoefde niet. Er waren toch de boeken vol verhalen en foto's over het Boeren- gat (in de sneeuw), de Zeven Uus- jes en de Koediek? Ook die mees terlijk geschreven boeken ('alle gek heid op een stokje') vonden gretig aftrek. De Vries toonde het verle den én de veranderingen in en om Terneuzen, vanaf de oorlog tot in de periode dat het Kanaal Gent-Terneuzen op de schop, de nieuwe sluizen in gebruik werden genomen en chemiegigant Dow Chemical zich vestigde in de Nieuw Neuzenpolder. „Alles veranderde in die tijd in snel tempo", blikt voorzitter Edwin Hamelink van de Heem kundige Vereniging Terneuzen, de opvolger van Oud Terneuzen, te rug. „Vandaar waarschijnlijk ook de enorme groei van het ledental destijds. Terneuzenaren wilden op die manier de band met'het verle den verstevigen." Oud Terneuzen telde in die bloeiperiode 700 leden, de Heemkundige Vereni ging huldigde eerder deze week het 500ste lid, Terneuzenaar Paul de Vos (52). Die vertelt: „Ik ben lid geworden omdat ik via de vereni ging een filmpje in handen heb ge kregen over het vissen op de Otheense Kreek, zoals dat vroeger gebeurde. De familie De Vos had de kreek destijds in pacht. De heemkundigen beschikken over een schat aan historische informa tie. Machtig interessant." Hamelink en bestuurslid Boude- wijn Verstraeten stellen vast dat de rol van de heemkundigen door de jaren heen sterk is veranderd. Actuele lezingen, regelmatige boek uitgaven, een website van hoge kwaliteit, een actuele Nieuws brief.. Maar ook fungeert de vere niging meer dan ooit als 'waak hond' van het'weinige erfgoed in Terneuzen. „Er zijn in het verle den natuurlijk fouten gemaakt. Te veel gesloopt, teveel werkstad, te weinig historisch besef Maar de laatste jaren gaat het - mede dank zij wethouder Jaap Bos - de goede kant op. Met een monumenten lijst en een museumbeleidsplan bij voorbeeld." De heemkundigen hebben overi gens nog een lange wensenlijst. Daarop staat met stip: een eigen opslag- annex expositieruimte. Zonder al teveel opsmuk. Voorzitter Edwin Hamelink, de bestuursleden Boudewijn Verstraeten en Jacques Scheele en 500ste lid Paul de Vos in het oudste gedeelte van Terneuzen, pal achter de Noordstraat. „Dit gebiedje moet beter ontsloten worden." TERNEUZEN De interniste Sigridur Jakobsdottir geeft donderdag 21 april een lezing voor de Zeeuws-Vlaamse leden van de Diabetes Vereniging Neder land. De informatieavond vindt plaats in het Churchillhotel aan de Churchilllaan in Terneuzen vanaf 19.30 uur. De bijeenkomst staat in het teken van nieuwe ontwikkelin gen rond de behandeling van diabe tes, zowel type 1 als type 2. Het balletduo Sabine Dieleman en Hanneke Vervaet zorgt tijdens de Bonte Avond voor de klassieke noot. foto Peter Nicolai TERNEUZEN In de oefenruimte van de show band New Adventure aan het Ed vard Grieghof wordt zaterdag een vogelbeurs gehouden. De beurs be gint om half tien en duurt tot twaalf uur. De organisatie is in han den van de vogelkwekers Eric Ver- poorte en Johnny Bergakker. Er kunnen zowel vogels worden ge ruild als worden verkocht. GROEN ÉN SPORTIEF AUTORIJDEN? ZATERDAG 26 MAART 10.00 -17.00 UUR AUTO POPPE GOES Kom dan naar de TSI-testdag! Probeer nu de Polo, Golf, Passat, Touran, Tiguan www.tsitestdag.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45