zeeland 123 40 Kweekvijver carrière bij Omroep Hulst Gasten Napoleon Hoeve eind 2012 weg van park bij komst Waterdunen Deelnemers zijn enthousiast over regionaal dictee 'De Piraat' DVD reünie gesloopt buurtschap is klaar Tekeningen uit boek Gewoon Pech in bieb Fietsster (48) gewond bij aanrijding Vijfde editie van de (H)ulster indoor quiz is er voor UW qemak! vrijdag 25 maart 2011 m ymmwm msssesss& sa Kinderen van 10 tot en met 12 jaar oud hebben zich al bij Omroep Hulst gemeld om auditie te komen doen voor het kinderprogramma van de lokale televisiezender: Omroep Hulst Mini TV. „Dit is een duidelijk teken dat mensen naar Omroep Hulst TV kijken, maar ook het bewijs dat de jeugd niet media schuw is en er weer een kweekvijver van jong talent wordt aangelegd." Hoofdredacteur Albert Reunis Rianne van Quekelberghe (10) uit Hulst wordt geïnterviewd door hoofdredacteur Albert Reunis van Omroep Hulst TV. Rianne is een van de tonutoe veertig kinderen die graag een rol willen spelen bij het kinderprogramma van de lokale televisiezender. foto's Peter Nicolai TERNEUZEN - Het eerste Zeeuws- Vlaams dictee, gehouden in de bi bliotheek in Terneuzen, was woensdagavond zo'n succes, dat de organisatoren nu al hebben be sloten er een jaarlijks terugkerend taalfeest van te maken. Er waren ruim dertig (enthousiaste) deelne mers, onder wie een aantal taalvir tuozen uit België, Algemeen win nares werd Titia Lindeboom uit Axel. Bij de specialisten eindigde de Belg [oost Verheyen op de eer ste plaats met nul fout. Bij de poli tici eindigde WD'er Michiel Groe- neveld als eerste en van de onder wijskrachten was Rini de Pree de beste. Titia Lindeboom ging met de wisselbokaal naar huis. door Martijn de Koning BRESKENS - Huurders van jaarplaat sen op vakantiepark Napoleon Hoeve bij Breskens moeten hoogst waarschijnlijk eind volgend jaar van hun plek zijn. Als de komst van recreatie- en natuurproject Waterdunen doorgaat, houdt Na poleon Hoeve dan op te bestaan. Napoleon Hoeve, onderdeel van re- creatiebedrijf Molecaten, maakt in zijn geheel plaats voor het project Waterdunen. Dat omvat onder meer een nieuw vakantiepark met 300 campingplaatsen in de dui nen, een hotel en 400 recreatiewo ningen. Huurders van de ongeveer 360 hui dige jaarplaatsen hebben inmid dels een brief ontvangen van Mole- caten-directeur Cees Slager, waar in die aangeeft dat 'zoals het zich thans laat aanzien, de zomer van 2012 de laatste zomer is dat u kunt genieten van uw kampeermiddel op park Napoleon Hoeve'. Een offi ciële opzegging is dat nog niet, geeft parkmanager Hans de Vries aan. „We weten immers nog niet honderd procent zeker of het alle maal wel doorgaat." Tegen de aan leg van Waterdunen is immers be zwaar aangetekend bij onder meer de Europese Commissie en de Raad van State. Een aantal gasten van Napoleon Hoeve is boos over 'de brief van Sla ger, hebben ze actiegroep Vrien den van Waterdunen Nee! laten weten. Ze zien niks in de verande ringen, noemen de brief voorbarig en vinden dat Molecaten moet hel pen zoeken naar een alternatief. Dat laatste is het bedrijf ook van plan, zegt De Vries. „Maar ook dat zetten we pas in gang als we zeker weten dat Napoleon Hoeve daad werkelijk verdwijnt." J) Morgen in de bijlage Spectrum van deze krant een achtergrondverhaal over ontwikkelingen in de recreatie sector in West-Zeeuws-Vlaanderen. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle BOERENGAT De DVD Boerengat Reünie 2010 is gereed. Hij bevat opnamen van de reünie van oud-bewoners van het buurtschap, dat in de jaren negen tig net als andere buurtschappen moest wijken voor de oprukkende industrie. Die reünie werd in no vember gehouden in De Boerderij van vroegere buurman Dow Bene lux. Mede-organisator Adri de Bruijne: „Het is een prachtige film geworden." Hij is voor 7,50 euro te koop bij J.P. Herrebout, van Brakel- straat 1 in Terneuzen. TERNEUZEN In de bibliotheek in Terneuzen is tot eind april een expositie te zien van kindertekeningen, gemaakt voor het informatieve kinderboek Gewoon Pech van Esther Smid uit Hulst. Eén van haar dochters, Luna, maakte met houtskoolpotlood de il lustraties. Gewoon Pech legt uit wat er alle maal met een moeder gebeurt als ze te horen krijgt dat ze borstkan ker heeft. Het boek is bestemd voor kinderen van acht plus. OOSTBURG Op de Torenweidelaan in Oostburg is gistermiddag rond kwart over vijf een 49-jarige fietsster uit Oost burg gewond geraakt, nadat een 20-jarige automobilist tegen haar was aangereden. De vrouw raakte gewond aan haar knie en is in een ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. De automobilist die bij de aanrijding betrokken was, is aangehouden en naar het politiebu reau meegenomen voor het afne men van een blaastest. HULST Voor de vijfde keer wordt vrijdag 8 april in café De Ster aan de Over- damstraat in Hulst de (H)ulster in- door-quiz gehouden. Teams be staan uit maximaal vier mensen. Deelnemers betalen twintig euro per team. Inschrijven kan bij Café De Ster op 0114 - 313632 of via info@sbnn.nl. De opbrengst is voor de Stichting Burn Nyakwere Neder land in Kenia. De quizavond begint om 19.30 uur. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren Bestel online: k www.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43