Dromen van een blitse 221 zeeland Extra steun in hekkenstrijd van Ossenisse Nostalgie Quiz doet het oude Terneuzen herleven Krokodil KINDERPROGRAMMA De lokale televisiezender in Hulst begint binnenkort met een kinderprogramma dat niet alleen voor, maar ook dóór kinderen uit de gemeente wordt gemaakt. MOTIE Oppositie Hulst komt met voorstel Fanfare St. Jan haalt spulletjes op almanak vrijdag 25 maart 2011 door Harold de Puysseleijr HULST - De dorpsraad van Ossenis se moet extra financiële - en juridi sche ondersteuning van de ge meente Hulst krijgen in de strijd voor optimale toegankelijkheid van de zeedijk. De oppositiefracties in de gemeen teraad dienen volgende week don derdag een motie van die strek king in tijdens de raadsvergade ring. Progressief Hulst, Algemeen Belang Groot Hulst, SP en Lijst Van Eek hebben nog twee mede standers van andere fracties nodig voor een raadsmeerderheid. De ge meenteraad drong er onlangs bij burgemeester Jan-Frans Mulder op aan extra inspanningen te ple gen om de dorpsraad bij te staan in de strijd tegen de hekwerken en andere obstakels langs de zeedijk in Ossenisse. Nadat eerst een com promis tussen natuurbelangen en recreatie bereikt leek, stapte de Vo gelbescherming naar de Raad van State om die overeenkomst aan te vechten. Mulder nam toen een aantal moge lijkheden in beraad. Namens de ge meente een verweerschrift indie nen bij de Raad van State, waar al Door het haast zomerse weer van de afgelopen dagen moest hij er weer aan denken. Alweer een paar zomers geleden was die medewerker van een Zierikzees kantoor getuige van een aandoenlijk tafereeltje aan de vloedlijn van een Zeeuwse Noordzeestrand. Een meisje dat rustig dobberde op haar opblaas- krokodil voelde steeds meer nattig- een verweerschrift van de provin cie én een beroepschrift van de Vo gelbescherming zijn ingediend was er één van. Een alternatief zou kunnen zijn geld uit te trekken voor het inhuren van een gespecia liseerde advocaat. Daarnaast zegde Mulder de gemeenteraad toe ook eens na te denken of een gesprek met de Vogelbescherming een ope ning kan bieden. „Ik heb verschillende potjes op het vuur staan om te bekijken hoe we het beste met de situatie kunnen omgaan", zei de burgemeester gis teren gevraagd naar de stand van zaken rond zijn beraad. „Het aller belangrijkste is dat we als gemeen te en dorpsraad op één lijn blijven zitten, want anders wordt er bij de Raad van State misschien gecon cludeerd dat wij verdeeld zijn. Dat doet onze zaak geen goed. Waar ik nu mijn energie in wil stoppen is: bekijken wat we tot de zitting bij de Raad van State tussentijds sa men nog aan acties kunnen onder nemen." Vast staat voor»de burge meester in elk geval dat de pleitno ta's die voor de behandeling van de zaak worden geschreven goed op elkaar moeten zijn afgestemd. De Raad van State behandelt de zaak na de zomer. heid. Toen ze eenmaal het lek in het plastic dier ontdekte, liep ze beteu terd terug richting haar ouders. Een jongetje dat haar met het half- slappe dier uit het water zag lopen en voorzichtig informeerde naar het euvel, wist wel raad. „Kom maar mee naar mijn ouders, mijn vader maakt je krokodil wel want hij is ma kelaar" door Harold de Puysseleijr Voor een nieuw kinder programma zoekt de lo kale televisiezender Om roep Hulst TV jonge re porters en presentatoren. Dat zich voor de auditie liefst veer tig kinderen aan zouden melden, dat hadden ze bij de omroep nooit verwacht, vertelt hoofdredacteur Albert Reunis. „Dit is niet alleen een teken dat Omroep Hulst goed bekeken wordt, maar ook dat de jeugd niet mediaschuw is en er weer een kweekvijver van jong talent wordt aangelegd." Kandidaten in de leeftijd van tien tot en met twaalf jaar drentelen ondertussen zenuwachtig rond in de studio, waar ze zich onder meer vergapen aan de camera die door technicus Ronald Troch wordt bediend. Hij neemt na een gesprek dat de kinderen hebben met presentatrice Nathalie van Vooren en regisseur Henk Wentz- Voor Aron van Putte (10) uit Sint Jansteen lijkt het allemaal gesneden koek en dat is het voor hem ook wel een beetje. Hij vertelt dat hij al presentator is bij jeugdcircus Reinar- di. Je moet je teksten goed doorle zen en er op letten dat je de moeilij kere woorden goed uitspreekt. En natuurlijk is duidelijk spreken be langrijk, en het publiek aankijken." Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 22 maart 2011 is op verzoek van de maatschap DE RECHTER ADVOCATEN, gevestigd te Terneuzen, gedagvaard MARIO CAMIL- LUS KOTVIS, voorheen wonende te Terneuzen, doch thans zonder bekende woon- en of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om te verschijnen, niet in per soon, maar vertegenwoordigd door een advocaat, ter terechtzitting van de recht bank Middelburg op woensdag 13 juli 2011 te 10.00 uur, alsdan aldaar zitting houdende aan de Kousteensedijk 2, ten einde te doen horen eisen en conclude ren op de gronden als in die dagvaarding nader staan omschreven. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl Ier een kort nagesprekje op dat Reunis met hen heeft. „Om even te kijken hoe ze het doen op came ra." Van Vooren is in het dagelijks le ven onderwijzeres en opperde bij de start van het lokale televisiesta tion al, dat een kinderprogramma zeker niet zou misstaan in de pro grammering. „Nu we ruim een jaar bezig zijn en zo'n beetje gesettled zijn ge raakt, is er ruimte om het idee ge stalte te geven", zegt Wentzler. Door de overweldigende belang stelling heeft Omroep Hulst beslo ten naar manieren te zoeken om al le kinderen die auditie komen doen een rol te geven bij Omroep Hulst Mini TV; behalve jonge re porters en presentatoren is er im mers voor sommige program- ma-items een jury nodig en na tuurlijk altijd ook publiek. Plannen om Mini TV inhoud te ge ven zijn er te over. Op de ideeën- lijst staan onder meer een talenten jacht, modeshow, serie over het Femke Hemelaar (10) uit Hulst heeft geen last van plankenkoorts in de studio. Ze was eerder al een keer met haar moeder bij opnamen. Fem ke zou graag als reporter of presen tator voor Omroep Hulst Mini TV aan de slag gaan. „Het lijkt me erg leuk om op televisie te komen", zegt Femke, die heel erg van dansen houdt. TERNEUZEN - Quizzen is in, de laat ste tijd. Ieder zichzelf respecteren de horecaondernemer houdt een Popquiz. Er zijn wijn- en bierquiz- zen en onlangs werd onder de klandizie van een taverne in de re gio zelfs de kennis over de Zeeuws-Vlaamse flora en fauna ge peild. Nieuw is de Nostalgie Quiz, be dacht door Terneuzenaar Ariël Meeusen. De eerste editie wordt zondag 3 april gehouden in café 't Keldertje aan de Baandijk in Ter neuzen. Aanleiding: het tweede lustrum van de familie Snap als uitbater van het etablissement. Meeusen: „Ik heb ooit de popquiz jeugdcircus Reinardi en de rubriek De Maffe Moppenbank. De tienjarige Rianne van Quekel- berghe uit Hulst voegt daar tijdens haar sollicitatiegesprek nog een idee aan toe. „Het lijkt me wel leuk om een knutselprogramma voor kinderen te maken. Dat jé op televisie voor doet hoe kinderen thuis iets kun nen maken Rianne laat Wentzler en Van Vooren verder weten, dat ze graag zou presenteren én interviewen, bij voorkeur natuurlijk bekende mensen. Door de onverwacht hoge respons heeft Omroep Hulst besloten de termijn voor audities nog even te verlengen. Aanmelden is dus nog mogelijk. Kinderen die belangstelling heb ben, kunnen een mail sturen naar auditie@omroephulst.tv. Belangrij ke voorwaarde is wel, dat ze toe stemming hebben van de ouders om mee te werken aan het kinder programma. Presentatrice Nathalie van Vooren legt uit dat Mini TV bestemd is voor kinderen, maar ook mede dóór kin deren wordt gemaakt. „We willen ze ook mee laten denken over de in houd. Voor de kijker zou het leuk zijn het programma een keer in de twee weken te brengen, maar voor lopig beginnen we vermoedelijk met een keer in de maand." in Zeeuws-Vlaanderen geïntrodu ceerd. De opzet is inmiddels door handenvol 'creatievelingen' gekopi eerd, dus achtte ik de tijd rijp voor iets nieuws. En dat is de Nostalgie Quiz geworden. Ik ben voor het opstellen van de vragen - vooral toegespitst op de jaren zestig en ze ventig - in de geschiedenis van Ter neuzen gedoken, zowel van het ge bied rond 't Keldertje als meer in algemene zin. Vragen over legenda rische Terneuzenaren, over belang rijke gebeurtenissen... het passeert allemaal de revue." De Nostalgie Quiz begint zondag 3 april om 16.00 uur. De rockband Silver Bullit zorgt voor de muziek. MEEST GELEZEN 1. Redster van man onderscheiden 2. Jumbo-man bouwt recreatiepark 3. Proef met gratis ov verlengd TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Uit een exploot van gerechtsdeur waarder J.L. van Doom d.d. 22-03- 2011 blijkt, dat t.v.v. Aljije Peci-Abazi, Kadrus Peci Arben Peci, allen wonende, te GOES is gedagvaard ABDUL SARIEF RODJAN, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 29-06-2011 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan Abdul Sarief Rodjan een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot bet aling van een som geld. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 SINT - JANSTEEN - Leden van fanfa re St. )an gaan zaterdag vanaf 9.00 uur op pad om spulletjes op te ha len voor de rommelmarkt van za terdag 2 april. Die wordt gehouden bij oefenlokaal Den Bombardon aan de Tragel. De rommelmarkt duurt van 9.00 uur tot 15.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42