Twee baden dit seizoen al later open PZCI2I Dames van breicafé breien voor kerk ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 BESLUIT Voorschot op nieuw beleid in 2012 24 en 25 Basisschool De Kameleon boekt 100ste leerling Kijk op funda.nl voor de deelnemende huizen. Mfc Dromen van een blitse carrière bij Omroep Hulst Vrijdag 25 maart 2011 Heemkundigen laten stoffig imago ver achter zich Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen neemt alvast een voorschot op de beperking van de openingstij den van de vijf buitenbaden in 2012. De baden in Koewacht en Zaamslag gaan dit jaar al later open, op 18 juni in plaats van 21 mei. Die in Axel, Sas van Gent en Terneuzen zijn nog wél vanaf 21 mei geopend. Het Terneuzens college van B en W heeft de maatregel voor dit sei zoen genomen om genoeg zwem- instructeurs beschikbaar te hou den voor zwemlessen in het bin nenbad van sportcentrum Vliegen de Vaart. Volgend jaar wil het colle ge de openingsperiode van alle ba den terugbrengen van zestien naar 'ten minste' twaalf weken. Dat heeft te maken met een investe ring van 2,3 miljoen euro in de vijf accommodaties. Die wordt mede bekostigd door de kortere ope ningstijd, wat per jaar zo'n 150.000 euro aan lasten scheelt. Het is aan de gemeenteraad om de knoop door te hakken. Wil de raad een langere openingsperiode (dus vanaf eind mei tot eind augus tus), dan moet het geld ergens an ders uit de begroting komen. De raadscommissie middelen praat volgende week donderdagavond voor het eerst over het voorstel. Het ziet ernaar uit dat een meer derheid ermee instemt. Fractie voorzitters Giel van Boom (TOP-Gemeentebelangen), Gijs van den Berg (PvdA), Peter Clijsen (GroenLinks), Martin Stouten (SGP) en Fons van Limpt (SP) ne men het op de koop toe dat de openingstijden veranderen, als alle baden maar openblijven. „In deze tijd van bezuinigingen is het al moeilijk genoeg de eindjes aan elkaar te knopen", zegt Van Boom. „Je moet dan soms uit vele slechte oplossingen de minst slech te kiezen." Sluiting van één buiten bad om de andere baden langer open te houden is voor Van Boom geen alternatief „Iedereen kan toch in de drie zo mermaanden lekker blijven zwem men", kleurt PvdA-voorman Van den Berg het voorstel positief in. Clijsen van GroenLinks doet dat ook. „Wij stoten als Terneuzen ten minste niet van alles af, zoals bij voorbeeld in Sluis." Met vijf baden is de gemeente Terneuzen rijk be deeld. SGP'er Stouten vindt dat niet onlogisch. „De afstanden zijn hier ook groot." Frida Wauters van zwem- en wa terpoloclub De Bruinvis in Sas van Gent is kritisch. „We houden altijd de Zeeuwse kampioenschappen in mei. Het zou zonde zijn als dat niet meer kan." Het binnenbad van sportcentrum Vliegende Vaart is overigens de hele zomervakan tie dicht voor onderhoudswerk. informatie van het waterschap Op donderdag 21 april 2011 is er een openbare vergadering van de algemene vergadering om 19.30 uur in Middelburg. Voorafgaand aan deze vergadering vinden de openbare commissievergaderingen plaats. De commissie Waterkeringen en Wegen vergadert op 5 april om 17.00 uur. De commissie Waterbeheer vergadert op 5 april om 19.30 uur. Op 6 april om 19.30 uur komt de commissie Bestuurlijke en Economische Zaken bijeen. Alle vergaderingen vinden plaats op het waterschaps kantoor in Middelburg, Kanaalweg 1. De ontwerp-watervergunning voor een drietal hangende terrassen aan de Boulevard Bankert in Vlissingen ligt vanaf 25 maart tot en met 6 mei 2011 ter inzage op de waterschaps kantoren in Middelburg en Terneuzen en op het gemeente huis in Vlissingen. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur (088-2461000). vvaterschapScheldest romen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1,4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl Breien voor het goede doel, gistermiddag op het terras van café de Drie Koningen in Croede. foto Peter Nicolai door Wilma Valk CROEDE - Ruim twee jaar geleden kwam de grote kerk van Groede in het nieuws door een spectaculaire actie: de kerk werd ingepakt met lakens. De dames van het breicafé Groede willen dit, op kleine schaal, overdoen. Vorig jaar maakte Mimi Groot bij een bezoek aan De Amerika ken nis met het fenomeen 'wild breien'. „Onze kerk heeft nog steeds geld nodig", vertelt ze. „En dit leek me een goed idee om TERNEUZEN - Basisschool De Kame leon aan de Dokweg in Terneuzen heeft een stijgende lijn in het aan tal leerlingen te pakken én ver schiet langzaamaan ook van kleur, van een praktisch 'zwarte' naar - wat de directie noemt - een 'kleur rijke' school. Oktober 2008 zaten er nog maar 71 kinderen op, maan dag 4 april wordt de dan honderd ste leerling ingeschreven. Voor de schooi is dat reden voor een feest je. De Kameleon plukt de vruch ten van intensieve begeleiding van leerlingen en van de nieuwbouw die maart 2009 aan de Dokweg is betrokken, met onder meer de kin deropvang en het buurthuis. weer iets bijzonders voor en met de kerk te doen. We breien nu lap pen van 80 bij 80 centimeter om straks de pilaren in en een aantal objecten voor de kerk met vrolijke gebreide lappen in te pakken. Op zaterdag 21 mei houden we een 'breimei', dan moet alles af zijn en we hopen dat hier dan tientallen dames op de Markt zitten te breien."De breiclub van Groede komt twee keer per maand bijeen. Acht tot tien dames laten dan, in De Drie Koningen, en bij mooi weer ervoor, hun naalden tikken. „Iedereen is vrij in zijn keuze. Er worden ook andere dingen ge breid. Toch zijn de meesten nu druk in de weer om al die lappen af te krijgen. Voor de pilaren in de kerk hebben we ruim dertig vier kante meter nodig. Gelukkig zijn er ook die thuis voor ons breien." De dames hebben nog wol nodig: „Iedereen mag iets brengen, graag felle kleuren. Misschien hebben we straks voldoende materiaal om ook de muziekkiosk in te pakken." Meer informatie over wild breien op www.wiidbreien.nl. Kom vrijblijvend kijken en vergelijken NVM i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41