Een weerzien vol weemoed in Cruijff botst met leiding van Ajax 301 sport ORANJE Rob de Wit lijkt in 1985 na Hongarije-Nederland op weg naar een glansrijke interlandloopbaan. Rob de wit sPeelde acht !nterlands Een hersenbloeding verstoort die droom ruw. vpetbaiioophdah voorbij. Oranje met Afellay op links tegen Hongarije Abidal weer thuis na zware operatie Schakers blijven steken op remise Contador niet bevreesd voor beroep UCI BSSBSgSföa voor Oranje. Al op zijn 22e is zijn vrijdag 25 maart 2011 BOEDAPEST Met Ibrahim Afellay op de linker flank begint het Nederlands elftal vanavond om 20.30 uur aan de uit wedstrijd in de EK-kwalificatie te gen Hongarije. De voetballer van Barcelona krijgt hoogstwaarschijn lijk de voorkeur boven Eljero Elia. Oranje is koploper in groep E van de EK-kwalificatie en verdedigt in Boedapest een voorsprong van drie punten op naaste concurrent Hon garije. Vermoedelijke opstelling Nederland: Vorm' Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen en Pieters' De Jong en Van der Vaart' Kuijt, Sneijder en Afellay' Van Persie. BARCELONA De Franse verdediger Eric Abidal van FC Barcelona is weer thuis. De 31-jarige international werd op 17 maart geopereerd aan een levertu mor. Volgens zijn Spaanse club is de urenlange ingreep goed verlo pen en hebben zich nadien geen complicaties voorgedaan. Abidal zal de komende vier weken thuis verder herstellen. Daarna mag hij voorzichtig beginnen met fysieke oefeningen. Wanneer Abidal bij de groepstraining van FC Barcelona te rugkeert, valt nog niet te zeggen. AIX-LES-BAINS De Nederlandse topschakers zijn gisteren bij het individuele Euro pees kampioenschap in Aix-les-Bains niet verder gekomen dan remises. Dimitri Reinderman, Erwin L'Ami en Jan Smeets moes ten het punt delen met hun oppo nenten. Ivan Sokolov verloor zijn partij in de Franse stad zelfs. Twaalf schakers hebben na drie da gen de volle score van drie punten. Daaronder bezetten Reinderman en L'Ami de gedeelde dertiende plaats met 2,5 punt. EL VENDRELL - Alberto Contador ziet het door de internationale wie lerbond UCI aangespannen be roep tegen zijn vrijspraak met ver trouwen tegemoet. „Ik heb het vol ledige vertrouwen in mijn verdedi ging. Bij het CAS zal mijn on schuld nog duidelijker worden", zei de Spanjaard gisteren na afloop van de vierde etappe in de Ronde van Catalonië, waar hij zijn leiden de positie met succes verdedigde De drievoudig Tourwinnaar rea geerde vorig jaar positief bij de Ronde van Frankrijk. Bij Contador werden sporen van clenbuterol aangetroffen. De Spaanse bond RFEC schorste hem aanvankelijk en Contador mocht enige tijd niet aan wedstrijden deelnemen. Vol gens de renner zat het middel in vervuild vlees. De RFEC sprak hem later vrij. Naast de UCI kan ook het wereldantidopingagent- schap Wada in de komende drie weken beroep aantekenen. In Catalonië won de Portugees Ma nuel Cardoso gisteren de vierde etappe. Johnny Hoogerland (Yerse- ke) finishte als 153e. door Jop van Kempen AMSTERDAM - De directie van Ajax zal de plannen die Johan Cruijff namens de technische commissie heeft overhandigd, niet uitvoeren. Cruijff stelde daarop na een ge sprek gisteravond het vertrek van de directie voor. „De directie loopt achteruit", zei Cruijff gisteren tegen de NOS. „Er zitten twee mensen in (financieel directeur Jeroen Slop en commer cieel directeur Henri van der Aat, red.) die helemaal geen verstand van voetbal hebben. Ajax is een drama en het is onbegrijpelijk dat deze mensen dat niet zien. Maar we gaan gewoon door. Als het no dig is zal de directie vervangen moeten worden." Via een algemene ledenvergade ring heeft Cruijff eind vorig jaar ze ven gelijkgestemde oud-voetbal lers in de 24-koppige ledenraad van Ajax gekregen. Via die leden raad kan Cruijff met het nodige lobbywerk proberen om het be stuur van de vereniging omver te werpen. Het bestuur van de vereni ging vormt tevens de meerderheid van de Raad van Commissarissen. De RvC is verantwoordelijk voor het aanstellen van de directie. Een nieuwe RvC zou een nieuwe direc tie kunnen benoemen die wél naar Cruijff en de zijnen luistert. Cruijff is aan het begin van dit jaar namens het bestuur en de leden raad aangesteld als voorzitter van een technische platform. Daarin had formeel ook Rik van den Boog zitting. De algemeen direc teur van Ajax is echter niet bij de vergaderingen van het platform ge weest. Vorige week dinsdag kreeg Van den Boog de bevindingen van Cruijffs commissie overhandigd, maar in aanwezigheid van de ande re directieleden én van voorzitter Uri Coronel heeft de clubleiding gisteren aan Cruijff laten weten dat ze de plannen niet willen uit voeren. Tijdens het gesprek bleek dat alle gegeven en nog te geven adviezen van Cruijff onverkort door de directie zouden moeten worden uitgevoerd, inclusief de personele consequenties. Cruijff liet weten ook de totale regie te willen hebben. De directie van Ajax is verantwoordelijk voor het beleid, waaronder het personeels beleid, en kan dit niet uit handen geven, meldde Ajax gisteravond. De directie van Ajax zegt wél het technisch advies van Cruijff te on derschrijven. Samen met Cruijff en andere oud-speler wil de club werken aan de uitvoering van de aanbevelingen over training en op leiding, maar daarover krijgt Cruijff dus niet persoonlijk de re gie die hij wil. Cruijff stelde in zijn plan voor om op korte termijn een 'technisch hart' bij Ajax te in stalleren, bestaande uit Dennis Bergkamp, Frank de Boer en Wim lonk. Jonk zou zich naast zijn be staande functie als individueel techniektrainer bij de jeugdoplei ding gaan inzetten als technisch manager van de bovenbouw. Bergkamp, momenteel trainer bij de Al, zou zich als assistent-trainer bij de technische staf van de A-se- lectie voegen. Hoofd jeugdoplei dingen Jan Olde Riekerink en assis tent-trainer Danny Blind moesten volgens Cruijff uit hun functie worden gezet. Net als Cruijff was ook Bergkamp gisteravond ont daan. „Het is choquerend om te merken dat er naar zulke belangrij ke mensen met voetbalkennis niet wordt geluisterd." Rik van den Boog betreurde het dat de clubleiding geen overeen stemming met de technische werk groep kon bereiken over de hervor mingen bij de Amsterdamse club. Hij bevestigde dat de directie wel aan de slag gaat met het het rap port van Cruijff. Rob de Wit (rechts) scoort met een prachtige stiftbal het enige doelpunt tijdens Hongarije-Nederland in Boedapest op 14 mei 1985.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30