2 zeeland Penningmeester in beklaagdenbank voor verduistering Officier benadrukt het risico van drugsgebruik voor de gezondheid Bruine bonen en augurken PZC vrijdag De krant 8 weken voor 24 euro! BOLCLUB MOLENZICHT IjZENDIJKE Bolclub claimt dat voormalig penningmeester in tien jaar tijd ruim 164.000 euro heeft ontvreemd. Ondoorzichtige boek houding zette boilers jaren op het verkeerde been. Meer clubfraude vrijdag 25 maart 2011 door Ondine van der Vleuten In Zeeuws-Vlaanderen kreeg ik ooit de beste bruinebonen- soep voorgeschoteld, bij een echte bruinebonenteler. Brui ne bonen zijn een typisch Zeeuws-Vlaamse teelt, en dankzij HAK weet heel Nederland dat nu. De conservenfabriek vond name lijk dat wij meer uit pot en blik moeten gaan eten - als het even kan ook die Zeeuws-Vlaamse brui ne bonen - en schreef daarom een wedstrijd uit: wie kweekt de hoogste bruinebonenplant? Het leerzame project viel ook op veel scholen in goede aarde. Net toen ik de deur uit wilde stap pen om mijn zoon naar school te brengen, meldde hij terloops: „Mam, we moeten potjes mee naar school brengen. Voor de brui- nebonenwedstrijd." Met een half oog op de klok stormde ik terug het huis in, op zoek naar lege conservenpotten. Die lagen net in de glasbak. Er zat dus nog maar één ding op: augur ken kopen. Ik keerde terug met een auto vol augurken. „Krijgen we wel op, toch?", zei ik tegen mijn man, ter- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee 1:0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie, Onroerend Goedi T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 wijl ik de potten leeggooide in een enorme glazen bokaal. „Au gurken heb je nooit genoeg." Zelf plantte ik ook een boon. Elke dag tuurde ik verwachtingsvol in de pot, maar het enige wat groei de, was mijn respect voor de brui- nebonentelers. Mijn bruine boon deed niet eens een béétje zijn best. „Witte schimmel! Daar ga ik geen foto van maken, hoor", riep ik aangeslagen. Op de bruinebo- nensite van Hak stonden name lijk foto's van de concurrentie, en die was moordend. Afgunstig be keek ik een foto van een meisje met groene vingers, trots pose rend naast haar kerngezonde plant. Ik keek naar mijn kwijnen de boon. „Kun je niet iets photo- shoppen?", vroeg ik aan mijn man. „Zal ik mijn licht eens opste ken bij een growshop?" Ben (10) en Erik (8) hadden ook vals ge speeld. Met een verwarmd bakje, krachtvoer en lampen 'werd alle groeikracht uit het kleine boontje geperst.' En zo won het duo. Kunst! Met een zuur gezicht pakte ik een augurk. Nog drie kilo te gaan. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns mssm Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/iezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal ina28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 8 weken voor 24,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) <P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig oir 1 met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan door René Hoonhorst Voor de Middelburgse officier van justitie Willette Smeenk was het gisteren zo klaar als een klontje. De voormalig penningmeester (65) is verantwoordelijk voor verduiste ring van ruim 164.000 euro van bolclub Molenzicht in IJzendijke. Om ontdekking van de fraude te voorkomen, pleegde de oud-pen ningmeester onder meer valsheid in geschrifte, betoogde Smeenk. Ze eiste een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan' vier maanden voorwaardelijk. Advo caat Laurent van Hevele betoogde dat de ten laste gelegde feiten door de officier van justitie 'niet wettig en overtuigend bewezen zijn'. Zijn cliënt zou daarom vrijspraak moe ten krijgen. Krulbolclub Molenzicht deed be gin vorig jaar aangifte van verduis tering. De nieuwe voorzitter con stateerde bij het bekijken van de kasboeken onregelmatigheden. De toenmalige secretaris-penning meester kon geen bevredigende verklaring geven, waarna aangifte volgde. Gespecialiseerde politie functionarissen berekenden tij dens een grondig onderzoek dat de voormalig schatbewaarder 164.423,34 euro verdonkeremaand heeft tussen 1999 en 2009. Dat bleek gisteren tijdens de zitting voor de meervoudige kamer. Een groot bedrag, besefte Smeenk. „Maar de berekening is gebaseerd op het aantal leden, de gehouden activiteiten, de uitgaven, de barom- zet en de gehanteerde prijzen." De malversaties van de penning meester vielen niet eerder op, om dat hij de enige was die inzicht had in de wijze van boekhouden en jaarlijks zorgde voor in even wicht zijnde cijfers. Toen een keer dreigde uit te lekken dat enkele overboekingen niet klopten, veran derde hij met typex enkele gege vens, aldus de poMtierapporten. De verdachte erkende dat zijn wij ze van boekhouden nogal romme- 2000: Rechtszaak tegen Middel burgse penningmeester van Stich ting Katholiek Onderwijs: die sluis de tweehonderdduizend gulden naar zijn eigen rekening. Hij had het geld nodig om gestolen geld aan zijn ex-werkgever terug te beta len. #2001De Vrije Evangelische Ge meente in Goes stapt naar de rech ter. Ruim honderdduizend gulden aan collectegeld is verduisterd. 2001: De Vlissingse Harmonie Ons Genoegen doet aangifte: enkele duizenden euro's zijn kwijt: de penningmeester is verdacht. 2004: De penningmeester gebruikt bijna twintigduizend euro van de rekening van het dorpshuis Borsse- le om haar schulden af te lossen. 2006: De penningmeester van Mu ziekvereniging Advendo in Wol- phaartsdijk steelt 11.000 euro uit de clubkas, onder meer om haar bruiloft te betalen. 2009: Wijkvereniging 't Méander- tje in Middelburg wordt voor 16.000 euro gedupeerd. lig en slordig was geweest. Maar hij bleef erbij dat zijn handelingen nooit tot eigen financieel voordeel leidden. De man verkocht een tijd lang fusten bier zwart door aan een horecagelegenheid, maar dat leverde de krulbolclub noch hem zelf enig geldelijk gewin op, be weerde hij. De penningmeester kon zijn gedrag niet verklaren en kon zich een aantal transacties niet meer voor de geest halen. Ook herinnerde hij zich niet waar om hij bedragen van een spaarreke ning overboekte om rekeningen te betalen, terwijl hij vijftien mille in huis had. Smeenk en voorzitter Joost Duin hof van de meervoudige strafka mer, die de verdachte het vuur aan de schenen legde, lieten blijken ge drag en handelingen van de oud-penningmeester moeilijk te kunnen begrijpen. Voor Smeenk stond vast dat de verdachte 'leu genachtige verklaringen en geen kleine smoesjes' ophing, om zich zelf vrij te pleiten. Advocaat Van Hevele stelde dat 'het ontbreken van een adequate fi nanciële huishouding' nog niet be wijst dat de oud-penningmeester geld heeft verduisterd. Ook zou eventuele fraude tot en met 2004 intussen verjaard zijn. Gevangenis straf is gezien de leeftijd van de verdachte, zijn gezondheidssitua tie en de straf die hij al heeft - 'zijn leven is bijna ondraaglijk, om dat hij-in zijn woonplaats publieke lijk aan de schandpaal is genageld' - ongewenst en moet eventueel worden vervangen door werkstraf pleitte de advocaat. Uitspraak: donderdag 7 april. door Emiie Caion middelburg - Gevangenisstraffen tot zes jaar eiste officier J. de Smet gisteren tegen een zevental man nen en vrouwen uit Schou wen-Duiveland en Stad aan 't Ha ringvliet voor handel in en bezit van harddrugs. De politie kwam hén op het spoor toen het medio vorig jaar een on derzoek begon naar een dealer uit Zonnemaire. De inlichtingen dienst van de politie had tips ont vangen dat een 36-jarige man han delde in cocaïne, xtc en amfetami nen. Uit telefoontaps en observa ties bleek dat zijn vrouw ook be trokken was bij de handel en dat een man en zijn vrouw uit Stad aan 't Haringvliet eveneens op gro te schaal handelden in harddrugs. Tegen beide mannen eiste de offi cier zes jaar cel. Tegen de beide vrouwen 24 maanden en 30 maan den waarvan 12 voorwaardelijk. Drie afnemers uit Zierikzee, Mid- delharnis en Oosterland hoorden dat ze, wat betreft de officier, t2 maanden cel waarvan de helft voorwaardelijk, 240 uur en 60 uur dienstverlening moeten krijgen. Tijdens de behandeling wees ze ook naar de man uit Middelharnis die door langdurig drugsgebruik niet meer zelfstandig kan wonen en verzorging en begeleiding no dig heeft. Ze benadrukte dat dat nu juist de reden is voor het Open baar Ministerie om de handel in harddrugs te vervolgen omdat de middelen een risico vormen voor de volksgezondheid. De raadslieden van de verdachten lieten bijna allemaal weten dat ze de strafeisen veel te zwaar vinden. Vooral voor de mannen en vrou wen die volgens de officier de ge vangenis in moeten. Vandaag staan nog zes mannen en vrouwen uit vooral Zierikzee te recht die ook handelden in drugs. De rechtbank doet 15 april uit spraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2