met deze voorstelling' zeeland 123 'De Lonneboot heeft eigen directeur nodig' Zware Plaatwerkerij in Vlissingen Kaartverkoop Extra subsidie aan school stopt op 1 augustus 'De Piraat' is er voor UW qemak! Vernieuwde overgang Kaapduin weer open Bibliotheek houdt actie voor War Child Schipdeur Perrydok weg voor restauratie ZEEUW vrijdag 25 maart 2011 door Rutger Snijder Ik was meteen verkocht toen ik vorige zomer tijdens het On derstroom Festival in de Zware Plaatwerkerij was. Het is zo'n fantastische plek", vertelt Joke Provoost, organisator, regisseur en docente bij Dance Center Dazzle in Middelburg. De balletschool staat elk jaar in de Stadsschouwburg in Mid delburg met een optreden, maar be sloot dit jaar eens flink uit te pakken. „De balletschool is nu twintig jaar in de Amnestylaan in Middelburg ge vestigd, gn dat gaan we vieren." De optredens, die bestaan uit jazz-, moderne- en tapdans, worden dit jaar dus in de Zware Plaatwerkerij op het Scheldeterrein in Vlissingen gehouden. „Het is echt een harte- wens die in vervulling gaat De Schouwburg wilde ons dit jaar pas in mei inroosteren en dat vond ik echt veel te laat Dan zit iedereen op het strand en komt niemand naar ons kijken. Toen dacht ik terug aan dat optreden dat ik in de Plaatwerke rij had gezien en dacht ik: ja, nu moet het daar gebeuren." De fabriekshal van de oude scheeps werf wordt helemaal klaar gemaakt voor de voorstellingen. „Er is een tri bune geplaatst met ruim vierhon derd zitplaatsen, echt een enorm ding. We hebben woensdag het po dium van zo'n 24 meter breed opge bouwd. Dat is twee keer zo breed als de dansvloer die we op de ballet school hebben." De dansers moeten zich voor deze voorstellingen dus ook op een speciale manier voorbe reiden. „Ze moeten heel abstract denken. We oefenen de dans eigen lijk in het klein in onze eigen zaal, en morgen en zaterdag oefenen we de dans zoals we 'm ook tijdens de voorstelling zullen doen." Deze extra moeilijkheid levert geen problemen op voor de dansers. „Ik ben er zo trots op hoe ze daarmee om gaan, vooral de jonge kinderen van rond de brugklasleeftijd, die pak ken dat makkelijk op. Echt gewddig. Het is ook goed voor hun ontwikke ling" De keuze voor de Plaatwerkerij als lo catie brengt naast voordden ook een Dance Center Dazzle Amnesteylaan 1 -3 Middelburg 0118 -624154 Dance_center_dazzle@hetnet.nl (vermeld uw naam en adres) Volwassenen: 16,50 euro Kinderen t/m 12 jaar: 13,50 euro Adres voorstelling: Zware Plaat werkerij Vlissingen Aanvang: Zaterdag 26 maart: 20.00 uur Zondag 27 maart: 21:00 uur nadeel met zich mee. „Het levert ons geen gdd op, integendeel. Het bud get dat we elk jaar gebmiken om in de Schouwbuig op te treden steken we nu ook hier in, maar ik heb er ook het reclamebudget voor moeten gebruiken. Ik adverteer ook niet meer, dat gdd gaat nu allemaal naar deze voorstelling. Als het je het doet, moet je het ook goed doen." De voorstelling begint met een optreden van dertig kin deren in de leeftijd van twaalf/dertien jaar, gevolgd door een optreden in de categorie veertien/ vijftien jaar. In de pauze kunnen de bezoekers zich tegoed toen aan spe ciaal aangepaste hapjes en drankjes. „Het is koud daar, dus er staat warme chocolademelk en glühwein klaar om de mensen op te warmen." Na de pauze is er een optreden van studenten van de Hogeschool Zee land. Als afsluiting treedt 'de compa- nygroep' op. „Dat zijn de beste dan sers van de balletschool. Daar zijn twee echte dansstukken voor ge maakt van heel hoog niveau. De leef tijd in die groep varieert nogal: de oudste is 41 jaar." De zaterdag zit bijna vol, maar voor de zondag zijn nog veel kaarten over. „Iedereen zou moeten komen, het is zó groot opgezet Er komen zelfs re gelmatig mensen van de gemeente kijken om te zien hoe het er voor staat. Dit wordt echt de kroon op ons werk." door Theo Ciele NIEUW- EN SINT IOOSLAND - Basis school De Lonneboot in Nieuw en Sint Joosland dreigt het vanaf volgend schooljaar zonder eigen di recteur te moeten stellen. Een verzoek van de Archipel Scho len, waartoe De Lonneboot be hoort, aan de gemeente Middel burg om extra subsidie te blijven geven is door het college van B en W afgewezen. De medezeggen schapsraad van de school heeft daarom een beroep gedaan op de gemeenteraad om alsnog de ge vraagde 20.335 euro per schooljaar beschikbaar te stellen als bijdrage in de kosten voor een deeltijd-di recteur. Sinds 2001 is De Lonneboot offici eel een nevenvestiging van De Vos- senburch, de openbare basisschool in de Middelburgse wijk Dauwen- daele. In de praktijk kon De tonne- - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle boot in een overgangsperiode als zelfstandige basisschool werken dankzij extra geld vanuit de Archi pel Scholen en de gemeente Mid delburg. Dat zou eerst tot 2007 du ren, maar die periode is vervolgens verlengd tot na 1 augustus 2011, de datum dat ook de huidige direc teur met pensioen gaat. De Archipel Scholen vinden dat De Lonneboot toch op zijn minst een deeltijd-directeur nodig heeft. De Lonneboot is een samenwer kingsschool. Bij vorming daarvan in 1995 ging het protestants-christe lijke deel op in de openbare school, met de nadrukkelijke afspraak dat er aandacht zou blijven voor chris telijke onderwijs. De Archipel Scho len vinden een eigen directeur een waarborg voor voldoende aan dacht voor de eigen indentiteit en verankering van de school in het dorp. De gemeenteraad praat op 18 april over het verzoek. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren Bestel online: iwww.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515 VERAF OF DICHTBIJ vanaf 115,00 MULTIFOCAAL vanaf 105,00 incl. glazen en montuur tilroeoptiek walstraat vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl DISHOEK De aanpassingen aan de duinover gang bij Kaapduin in Dishoek zijn klaar. Vanmiddag gaat de overgang weer open. De hellingen zijn flau wer gemaakt, omdat de overgang voor veel mensen te steil was. Ver der is er een nieuwe betonnen pad op gelegd. De oude verharding was erg slecht. Bovendien is het pad breder gemaakt, zodat er een apart berijdbaar deel is en een apart pad voor voetgangers. Wethouder Jaap Melse neemt de duinovergang om 15.30 uur weer in gebruik. VLISSINGEN Bibliotheek 't Spui in Vlissingen houdt vandaag en morgen een jeugdboekenverkoop voor War Child in het kader van de landelij ke actie '538 voor War Child'. Zater dag zal de bibliotheek rond 13.00 uur de dj's van Radio 538 een che que aanbieden met het tot dan toe opgehaalde bedrag. De Radio 538 Warchild truck staat die" dag tot 14.00 uur in de Spuistraat, waar de dj's Jens Timmermans en Jeroen Nieuwenhuizen een speciale radio uitzending verzorgen. VLISSINGEN De stalen schipdeur die het Per rydok in Vlissingen afsluit, wordt vandaag uit het dok getild. Dat ge beurt vanaf 10.30 uur. De deur wordt weggehaald, omdat die gerestaureerd moet worden. Aannemer Heij mans zet voor het optillen van de deur een drijvende bok in. Het Perrydok op het Scheldeter rein is in 1705 gebouwd en is daar mee het eerste droogdok op het vasteland van Europa. De stalen deur stamt uit 1931. ^\AutoTeam Gemiddeld brandstofverbruik en CO - uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3.5; kms/liter: 9,1 - 28,6; CO. gr/km: 259 - 94. De 50/50 deol loopt von 1 jon. t/m 31 mrt. 2011 Let opl Geld lenen kost geld a-X' De voorstellingen worden belicht met een professionele lichtshow. Kwekerij open: elke zaterdag 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 2a Crijpskerke info@zeelandplant.nl www.zeelandplant.nl HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23