Zeeland I 'Bezuinigen op natuur Veere onacceptabel' Krokodil WALCHEREN 22 en 23 21 24 en 25 protest Zorg over grote projecten Weer zware vliegtuigbom gevonden bij Westkapelle Kijk op funda.nl voor de deelnemende huizen. almanak Vrijdag 25 maart 2011 Jarige balletschool pakt uit met voorstellingen in Zwarte Plaatwerkerij Vijfjaar wachten op aangepaste elektrische rolstoe Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep VEERE - Grote natuurprojecten in Veere staan 'zwaar op de tocht' als het Rijk de bezuinigingen op na- tuuraanleg doorzet. En dat is 'onac- ceptabel', waarschuwt de gemeen te strijdvaardig. Volgens wethouder [aap Melse (SGP/CU, natuur) zijn de bezuini gingen funest voor de herinrichtin gen van de Veerse Kreek en de vroegere locatie van camping Moens bij Westkapelle, de uitbrei ding van de Sint Laurense Wei- hoek, en projecten in de Mante ling en Oranjezon. „We lopen een geweldige deuk op als die niet doorgaan." Bovendien is een groot deel van het grondgebied van Veere aange wezen als Nationaal Landschap. Daarom heeft de gemeente een landschapsvisie uitgewerkt en con crete projecten bedacht om de kwaliteiten van het Veerse land schap te versterken. Dat kan alle maal niet meer doorgaan als het Rijk de geldkraan voor bestaande projecten dichtdraait. Melse: „Kijk naar de Veerse Kreek. Daar is al gebaggerd en daar zijn al bomen gerooid. We kunnen de rotzooi zo toch niet laten liggen! Er zijn afspraken en die moeten worden nagekomen." Over bezuinigingen op nieuwe projecten valt volgens Melse wel te praten, maar niet over lopende plannen. „We steken als gemeente zelf ook tonnen in projecten als de Veerse Kreek." Alleen als andere overheden hun toezeggingen nakomen, kunnen de bestaande plannen goed wor den uitgevoerd. „Natuurlijk kun je altijd nog eens kijken naar de de tails, de luxe-elementen in de plan nen. Maar ik kan voorspellen dat dat nauwelijks geld oplevert. Dan gaat het slechts om enkele duizen den euro's op een totaal van vele tonnen. De projecten waarover we het hebben, zijn namelijk totaal pakketten. De marges zijn echt heel smal." Het Veerse college van burgemees ter en wethouders heeft het pro test tegen de bezuinigingen uiteen gezet in een brief aan het dagelijks provinciebestuur. Volgens Melse moet die brief aan Gedeputeerde Staten worden gezien als 'een steun in de rug' in de gesprekken die de provincie met het Rijk gaat voeren over het zogenoemde Inves teringsbudget Landelijk Gebied. De kwaliteit van het buitengebied komt in het gedrang, voegt het Veerse gemeentebestuur eraan toe. Gevolgd door een aansporing: 'Ge zamenlijk moeten wij alles in het werk stellen om toch te komen tot een mooi en economisch vitaal landelijk gebied.' informatie van het waterschap Op donderdag 21 april 2011 is er een openbare vergadering van de algemene vergadering om 19.30 uur in Middelburg. Voorafgaand aan deze vergadering vinden de openbare commissievergaderingen plaats. De commissie Waterkeringen en Wegen vergadert op 5 april om 17.00 uur. De commissie Waterbeheer vergadert op 5 april om 19.30 uur. Op 6 april om 19.30 uur komt de commissie Bestuurlijke en Economische Zaken bijeen. Alle vergaderingen vinden plaats op het waterschaps kantoor in Middelburg, Kanaalweg 1. 1 De ontwerp-watervergunning voor een drietal hangende terrassen aan de Boulevard Bankert in Vlissingen ligt vanaf 25 maart tot en met 6 mei 2011 ter inzage op de waterschaps kantoren in Middelburg en Terneuzen en op het gemeente huis in Vlissingen. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur (088-2461000) r Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneiizen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl watersciapScheldestromen www.scheldestromen.nl WESTKAPELLE - Voor de tweede keer in een halfjaar tijd is bij Westkapelle een zware vliegtuigbom van duizend pond gevonden. In oktober vond een sportduiker zo'n bom voor de kust, gisteren kwam er één tevoorschijn bij de werkzaamheden voor de dijkversterking (zie fo to). Het gaat om een Engelse vliegtuigbom, de vorige was van Amerikaanse makelij. Volgens de gemeente Veere is duidelijk 'dat het lastig, risicovol en kostbaar wordt en dat het ruimen gevolgen zal hebben voor de openbare orde en veiligheid in een gedeelte van West kapelle'. Er komt extra bewaking tot de bom is veiligge steld. Het gaat om een projectiel dat tijdens de bombar dementen op de zeedijk van Westkapelle op 3 oktober 1944 is afgeworpen. De EOD (Explosieven Opruimings dienst Defensie), de politie en de gemeente Veere zijn bezig met het opstellen van een draaiboek voor de rui ming van de bom. Zij praten na het weekeinde verder over de juiste aanpak. Het explosief ligt nu goed afge dekt in de bodem. Wanneer de bom wordt geruimd, is nog niet bekend. Dat geldt ook voor de exacte aard en omvang van de veiligheidsmaatregelen die tijdens de ruiming genomen worden. foto Ruben Oreel mxm&iSBmBmwa&BsssiBBzwBsmmmimsffiB&mssmnmsBSxnmBmmk Kom vrijblijvend kijken en vergelijken NVM Tip? redactie@pzc.nl Door het haast zomerse weer van de afgelopen dagen moest hij er weer aan denken.Alweer een paar zomers geleden was die medewerker van een Zierikzees kantoor getuige van een aandoenlijk tafereeltje aan de vloed lijn van een Zeeuwse Noordzee strand. Een meisje dat rustig dobber de op haar opblaaskrokodil voelde steeds meer nattigheid. Toen ze een maal het lek in het plastic dier ont dekte, liep ze beteuterd terug rich ting haar ouders. Een jongetje dat haar met het halfslappe dier uit het water zag lopen en voorzichtig infor meerde naar het euvel, wist wel raad. „Kom maar mee naar mijn ouders, mijn vader maakt je krokodil wel want hij is makelaar"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21