De saxofoon is de a» vrijheid Disko podium Er is een overvloed aan klassiek re pertoire. Bornkamp wordt regelma tig gevraagd door professionele or kesten. „Ik ben ook heel blij dat Het Zeeuws Orkest dit heeft ge daan en het aandurft wat anders te doen dan viool op piano." Hij soleert dezer dagen in twee stukken: Concert voor saxofoon en strijkorkest van Alexander Gla- zounov en Scaramouche van Da rius Milhaud. Het eerste schreef Glazounov vlak voor zijn dood in 1936. „Het is zijn zwanenzang, een zeer dramatisch stuk. Je hoort er een man in die terugkijkt op zijn leven. Iemand die als wonderkind is begonnen, maar na successen op een zijspoor is beland. Hij voelde zich duidelijk verloren in de twin tigste eeuw." „In 1928 verhuisde hij naar Parijs. Daar had hij ooit grote triomfen gevierd en dat gevoel wilde hij te rugkrijgen. Glazounov maakte er kennis met de saxofoon en raakte onder de indruk van de mogelijk heden. In 1932 had hij al een saxo foonkwartet gecomponeerd en nu ging hij in op het verzoek een saxo foonconcert te schrijven. Je voelt een vertelling in het werk, met veel thema's en grote contrasten. Het was een prachtige afsluiting voor hem." Scaramouche van Milhaud is welbe kend. Het is een samenvoeging van diverse korte stukken die de Franse componist oorspronkelijk voor theater-entr'acts had ge maakt. „Het is inmiddels een klas siek stuk, dat altijd aanslaat bij het publiek. Kat in 't bakkie. Net als het stuk van Glazounov heb ik het zeker al veertig keer uitgevoerd. Dat verveelt nooit. Het is muziek die van zichzelf goed is. Dan blijft het leuk om te spelen." foto Lex de Meester bliek. Dat lyrische zit in het vertel len van een verhaal, wat ik altijd probeer. Ook al speel je maar één noot, ik vind dat het altijd binnen moet komen bij de mensen." De saxofoon wordt vaak gezien als jazzinstrument. Ten onrechte, zegt Bornkamp. „Het instrument is ont wikkeld in 1840, toen er nog hele maal geen jazz was. De saxofoon heeft zowel een jazz- als een klas sieke stem. Het is een stem die iets exotisch oproept, de stem van de vrijheid." Het Zeeuws Orkest speelt naast Glazounov en Milhaud 'Le tombeau de Couperin' van Ravel, 'Sinfonietta' van Poulenc en 'Le boeuf sur le toit' van Milhaud. Dirigent is Taco Kooistra. De concerten zijn vanavond en zaterdag in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg en morgen in De Mythe in Goes. Aanvang: 20.00 uur. meezingen ligt met de nieuwe nummers nog meer voor de hand. De meerstemmige koortjes, deels door fans ingezongen, roepen op om vrolijk te zijn. De single New York weerspiegelt een gevoel van vrijheid en onderweg zijn. De sound van de nieuwe nummers is vol, grof en hedonistisch. Naast de muziek is er bovendien nog 'het plaatje' met gevoel voor stijl sluiten kleuren en kleding per fect aan bij de muziek die trendy, catchy en hip is. Wie zich daarbij aansluit en met een roze broek morgen naar De Spot gaat, mag gratis naar binnen. Diesel Disko, morgen in De Spot in Middelburg. Support act: Major Hostage. Zaal open om 21.00 uur. ü&mmmnmMmïiT Goes Blind date, verrassingsvoorstelling. Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Eric Koller, cabaretprogramma BULL! Stadsschouwburg, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Toneelstuk 'De Rietdekker'. Uitverkocht De Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen Optreden Herman van Veen. Scheldetheater, 20.00 uur VRIJDAG 2S MAART Goes Uitvoering accordeonproject Zeeuwse Muziekschool, Toonbeeld en Concertina. De Hoogte, 19.30 uur Hulst Voorronde Steenworp. Jongerencentrum Komma, 19.30 uur Middelburg Een week vol verrassingen, klucht van Tot Leringhe ende Vermaeck. De Vergulde Baars, 20.00 uur The Reduced Shakespeare Company. Stadsschouwburg, 20.00 uur Oostburg Optreden akoestische groep Flairck. Ledeltheater, 20.15 uur Rilland Willem Vermandere. Luctor et Emergo, 20.00 uur Renesse Musical Mozes. Jacobuskerk, 19.30 uur Seroos kerke (W) Toneelvereniging Serooskerke brengt 'De aap uit de mouw: De Zandput, 20.00 uur. ThoJen Toneelstuk 'De Rietdekker'. Meulvliet, 20.15 uur Vlissingen Bluesconcert The Sultans of Slide. De Piek, 22.00 uur Wissenkerke 'Apollo Unlimited!', jaarlijkse muziekuit voering van Apollo (ook zaterdag). Zaal Onder de Toren, 19.30 uur Zierikzee Zierik speelt De Eetkamer (ook zat.) MFC, 20.00 uur Voorronde Regioruis. Brogum, 20.00 uur SATERDAG 25 MAART Axel Benefietconcert Scouting Axel. De Halle, 20.00 uur Baarland Het koor de Evensingers verzorgt o.l.v. dhr. Leo Smit 'Music for Evensong'. Maartenskerk, 20.00 uur Bruinisse Jaarconcert Oefening Uitspanning. Ons Dorpshuis, 19.30 uur Goes Veldhuis Kemper (met band). Theater De Mythe, 20.00 uur Heinkenszand Trio De Sanseveria's. De Stenge, 20.00 uur Kapelle Muzikale avond Ons Genoegen De Vroone, 19.30 uur Kloetinge Blijspel 'Aan het eind van de regen boog' door Stg Griffioen 'De Wijk'. Emergis, 19.30 uur Passieconcert Zws Vocaal Ensemble. Geerteskerk, 20.00 uur Middelburg Kinderconcert M'burgs Muziekkorps. Zeeuwse Concertzaal, 15.00 uur. Het Groot Niet Te Vermijden. Stadsschouwburg, 20.00 uur Optreden band The Deaf, met o.a. Spi ke (Di-rect). Support: Nuclear Brothers. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Sessie Zeeuwse Muziekschool Desafinado, 21.30 uur Oostburg Symfonisch orkest Sluis/Knokke-Heist. Ledeltheater, 20.15 uur lese Daase (hardrock) The Lane, 22.00 uur Renesse Musical Mozes. Jacobuskerk, 19.30 uur Serooskerke (W) Toneelvereniging Serooskerke brengt 'De aap uit de mouw. De Zandput, 20.00 uur Sint Laurens Vocaal ensemble Voci Miste en muziek- ensemble Padovana verzorgen concert. Dorpskerk, 20.00 uur Terneuzen Musical 'Fiddler on the roof' door Mu ziektheatergezelschap GOV. Scheldetheater, 20.00 uur Westerschelde Bigband met als gast bugelvirtuoos Jan Mues. Porgy Bess, 20.30 uur Stand Up Comedy Show met Bert Kos ter en Berit Companjen. De Pit, 21.00 uur Vlissingen Zeeuwse orkest Philharmonie 50 Plus. Ter Reede, 14.30 uur Dance Center Dazzle presenteert een avondvullend programma. Zware Plaatwerkerij, 20.00 uur Bullfrog Taste Express brengt een tribu te aan Jimi Hendrix en Rory Gallagher. Arsenaaltheater, 20.30 uur De Punkrockheavymetalkaraokeband; het publiek kan meeschreeuwen met zijn favoriete nummers, ondersteund door een rockende live band. De Piek, 22.00 uur Westdorpe Optreden Zeeuws blues- en rootsband Champagne Charlie bij Stg. Polderblues, 't Oude Raedthuys, 21.00 uur Zierikzee Muziekensemble Bustan brengt con cert met mix aan muziekstijlen. De Rode Kamer, 20.00 uur. Rockband The Resistance Plot. Brogum, 21.00 uur ZONDAG 27 MAART Ellewoutsdijk Piet Brakman met 'Twee polders ver'. Kerkje Ellesdiek, 14.30 uur Goes Tijdens de vesper wordt het Stabat Ma ter van Pergolesi uitgevoerd. Grote of Maria Magdalenakerk, 17.00 uur Jörgen Raymann, cabaret. Theater De Mythe, 20.00 uur Kortgene Akoestisch optreden Innomatia. Café Graaf van Buren, 16.00 uur Middelburg Het Middelburgs Minitheater speelt 'Steel Magnolias'. Regie: Anke Tanihatu. Minitheater, 14.30 uur Isabelle van Keulen (viool) en Ronald Brautigam (piano) geven concert. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Sessie Grandpa Nick Sessieband met als gast zanger Jeroen Manuhutu. Café Schuttershof, 17.00 uur BZN Tribute Band. Stadsschouwburg, 20.00 uur Oostkapelle Joan Berkhemer en Klara Würtz voe ren vioolsonates van Beethoven uit. Green White, 16.30 uur Oost-Souburg Lunchconcert Ensemble Plezant. Historische Kerk, 11.30 uur Ovezande Live-demopresentatie Mosselrock. De Klomp 16.00 uur Sluis Trio saxofonist John Snauwaert. Raadzaal Belfort, 11.00 uur Vlissingen The Blue Jeans Bigband treedt op. Atrium Ter Reede, 14.30 uur Dance Center Dazzle presenteert een avondvullend programma. Zware Plaatwerkerij, 21.00 uur DINSDAG 2.9 MA ART Middelburg Tommy Fleming: the Voice of Ireland. Stadsschouwburg, 20.00 uur Vlissingen Cabaretvoorstelling Brabant Plat. Arsenaaltheater, 20.15 uur WOENSDAG 3D MAART Goes 'Rockin' on Heaven's Door'. Theater De Mythe, 20.00 uur Middelburg Jazzensemble Nik Bartsch's 'Ronin'. Schuttershof, 21.30 uur. Poppentheater Parabel. Herengracht 64, 14.30 uur De Britse acteur Pip Utton brengt The Hunchback of the Notre Dame. Burgerzaal Stadhuis, 20.30 uur Oostburg Toneelvoorstelling 'De Rietdekker'. Ledeltheater, 20.15 uur Vlissingen Kinderboekenschrijver Jacques Vriens in 'Hoe verzint-ie het toch allemaal?' Arsenaaltheater, 14.00 uur Toneelvoorstelling 'De Darmdialogen'. Admiraal de Ruyter Ziekenhuis, 19.30 uur Diesel Disko, met in het midden de Zeeuwse frontman Martijn Doolaard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71