egbeeld Graauw 2 z sport 27 Walcherse teams tegen elkaar in Sloepoort Cup Adidas omstreden sponsor in Jeruzalem Robbie de Moor keert terug onder de lat van Hoek Vivawiech Zeeuws-Vlaanderen worden zij in de schijnwerper gezet. Vandaag in deel 43: Benny Boone, de vaste coach van Graauw 2. Reynaert bezwijkt onder Schouwse furie Orson Harms naar NK bankdrukken pzc.nl/webwinkel Voor een harmonieus leefsysteem donderdag 24 maart 2011 TERNEUZEN de lat stond. Hoek is op zoek naar twee nieuwe keepers, omdat de huidige doelmannen vertrekken. Jörg van Nieuwenhuijzen gaat naar FC Lienden, Sven van Rijckeghem heeft aangegeven dat het voetbal komend seizoen op het tweede plan komt. Hij keert terug naar België. Robbie de Moor is na Raymond Wolff (VC Vlïssingen) de tweede nieuwe spe ler voor Hoek. SAS VAN GENT de begeleiding van het tweede se niorenelftal op zich te nemen. „Ik weet niet meer precies hoe dat in zijn werk is gegaan." Boone werd meteen geaccepteerd en na 35 jaar heeft hij nog steeds de indruk dat het klikt. Hij schroomt niet om in te grijpen als foto Peter Nicolai hij ziet dat het niet loopt met zijn team. „De spelers staan normaal om toerbeurt reserve. Al is dat me de afhankelijk van de trainingsop komst. Soms moet je durven een speler eruit te halen als hij slecht speelt, want ik wil wel met de groep presteren. Dat moet ook weer niet ten koste gaan van de sfeer", vindt hij. Boone, die al 39 jaar bij Neckermann in Sint Jan- steen werkt, heeft in die lange pe riode zelden verstek laten gaan bij wedstrijden of trainingen. De eer ste en tweede selectie trainen geza menlijk. Hij heeft een waslijst aan trainers voorbij zien komen, maar bewaart de beste herinneringen aan Etiënne Delforge, Ko Leen- houts, Ivo Wouters en Erik Mahu. Tot dat rijtje behoort ook de huidi ge trainer Marco van Vlierberghe, met wie hij een uitstekende band heeft. Boone heeft eigenlijk nooit proble men gekend met trainers. „Het sa menstellen van de teams gaat in overleg met de trainer. Het tweede elftal moet een goede mix van oudere en jongere spelers zijn. Het is de bedoeling dat de jeugd door stroomt. Dat is in het belang van het eerste elftal." Hij heeft te maken gehad met krap pe selecties, maar loste dat zelf op. „Dan wist ik oud-spelers over te halen nog een keer mee te doen. Die maakten daar geen probleem van. Meestal ging het om één wed strijd." Hoogte- en dieptepunten, kam pioenschappen en degradaties zijn hem in die 35 jaar niet vreemd. Een van de hoogtepunten vond Boone het kampioenschap in het seizoen 1998-1999. „Dat was een geweldige groep." Het hoogste niveau dat Boone met zijn ploeg haalde was de reserve tweede klasse. Minder leuk vond hij het seizoen 2005-2006, toen Graauw 2 werd ingedeeld bij Bra bantse ploegen. Dit seizoen doet de ploeg mee om de titel in de vijf de klasse. „Ik ga elke wedstrijd voor het resultaat. Maar ik zeg al tijd: samen winnen, samen verlie zen, samen een pint drinken." Zo hoopt Benny Boone de veertig jaar als coach vol te maken. Hoek heeft voor volgend seizoen een nieuwe doelman aangetrok ken. Robbie de Moor (26) kwam in 2006 naar de Zeeuws-Vlaamse club en vertrok drie seizoenen later om dat hij weer aan spelen toe wilde komen. De Moor was destijds bij Hoek tweede keus achter Joan van Belzen. De Belgische keeper koos medio 2009 voor Olsa Brakel, waar hij de afgelopen twee seizoenen onder TERNEUZEN Orson Harms uit Temeuzen neemt voor de dertiende keer deel aan het NK bankdrukken. Hij is zondag in Alkmaar van de partij in de klasse 105-120 kilogram. Harms gaat een poging doen om zijn persoonlijk re cord (190 kilo) te verbeteren. Of dat echter voldoende is voor een me daille is onzeker. Eerder was Harms wel succesvol op het NK met een zilveren en twee bronzeri medailles. Vorig jaar eindigde hij met een totaal van 185 kilo nog op de vijfde plaats. door Koen de Vries HEINKENSZAND - In Heinkenszand is gisteravond geloot voor de eer ste ronde van de Borsele Sloepoort Cup. Het voetbaltoernooi voor Zeeuwse amateurclubs geldt als voorbereiding op het nieuwe sei zoen en wordt van 9 tot en met 13 augustus gehouden op de velden van SV Nieuwdorp. In poule A spelen Nieuwdorp, Goes, Patrijzen en FC Dauwendae- le. In poule B komen GPC Vlissin- gen, De Noormannen, Oostkapel- le en Zeelandia Middelburg tegen elkaar uit. De nummers één en twee van bei De driebanders van Reynart/ dran ken Pluym leden in de vierde divi sie en in eigen huis een onverwach te nederlaag tegen Unit 8. Twee van de vier spelers van de be zoekers zijn Schouwenaren en bei den wonnen. Piet Verschure ver- sloeg Robin Claerhoudt en Jan de Rechter verloor van Ad van der Werf. Rob Claerhoudt wist als enige van zijn team te winnen (van Daan Weststrate), want ook Florent Rom- baut verloor. de poules stromen door naar de halvefinalepoules. In poule X zijn Vlissingen en RCS al geplaatst, in poule Y spelen Hoek en een nog aan te trekken betaaldvoetbalclub. De winnaars van beide poules spe len de finale. Op 2 juni wordt in het kader van de Borsele Sloepoort Cup een toer nooi gehouden voor Zeeuwse re gioteams en jeugd elftallen van BVO's gehouden. Op 27 augustus sluit het organisa tiecomité de evenementen af met een groot toernooi voor G-voetbal- teams. G-voetbal is voor spelers met een verstandelijke handicap. door Ad Bloemendaal TEL AVIV - Jeruzalems burgemees ter Nir Barkat, had er alle vertrou wen in. „Ik twijfel er niet aan of het fascinerende en uitdagende parkoers in Jeruzalem zal de lo pers een ideale marathon ervaring bieden", schreef hij op de website van de eerste editie van de lange- afstandsrace in zijn stad. De mor gen te lopen marathon had Jeruza lem op zijn sportiefst en vreed zaamst moeten laten zien, maar toen kwam gisteren de bomexplo sie. Volgens de Jeruzalemse politie gaat het sportfestijn door. Maar er zullen wel deelnemers met knik kende knieën van start gaan. Er vielen een dode en vijftig ge wonden bij een bushalte in de buurt van het parkoers. Tegen de tienduizend lopers worden aan de start verwacht, de meesten voor kortere afstanden dan de hele ma rathon. Burgemeester Barkat had met de marathon reclame willen maken voor Jeruzalem als'eeuwi ge en ondeelbare hoofdstad van Is raël'. Het parkoers zou niet alleen door de Israëlische wijken voeren, maar ook door grote delen van het be zette Arabische stadsdeel. Gemeen teraadsleden van de links-liberale partij Meretz verzochten hoofds ponsor Adidas de financiële steun in te trekken als het parkoers niet zou worden aangepast. Adidas vroeg de organisatoren om ophel dering. Aanvankelijk voelden die niets voor een routewijziging, maar om de financiering van het evenement op de lange termijn vei lig te stellen haalden ze op het laat ste moment bakzeil. Het parkoers loopt nu bijna geheel door Israë lisch gebied. categorie boeken Dit boek verandert de wereld! Oude systemen worden vervangen in een nieuwe wereld waar vertrouwen, integriteit, vrede, aandacht, waardering, inleving, erkenning, compassie en herkenning Vivawiech) centraal staat. Het is tijd voor Vivawiech om het hoogste te creëren in harmonie, vrede en duurzaamheid. Uitvoering paperback, 240 pagina's. Lezersprijs 20,12* exclusief €2,95 verzendkosten WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67