261 sport Benny Boone 35 jaar b Verhoene woest over straf effeweg.nl In bijna elke kern wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In de rubriek Kris-Kras door 8 dagen Beierse Woudv.a. €369,- 8 dagen Normandië, invasiestrandenv.a. €429,- Kijk op www. weg nl of B bel 0529 - 46 96 67 n CRAHSBROCHURE2 supervoordelige busreizen donderdag 24 maart 2011 door Aector Dooms GRAAUW - Benny Boone trekt al 35 jaar als coach op met het tweede elftal van Graauw dat in de kelder van het Zeeuwse voetbal uitkomt. De 59-jarige clubman in hart en nieren is nog niet van plan om te stoppen, want hij oefent zijn hob by nog met alle plezier uit. „Ik ga door tot mijn 65e. Dus heb ik nog zes jaar te gaan." Toch was er een moment dat hij het niet meer zag zitten. Drie jaar geleden stond hij op het punt om te stoppen. „Ik vond dat het mooi was geweest, maar de spelers heb ben me toen overgehaald om ver der te gaan. Het was de laatste wedstrijd van het seizoen. De spe lers hadden twee shirts over elkaar getrokken. Dat wist ik niet. Toen ze hun groenwitte shirt omhoog trokken, stond er op het tweede shirt 'Benny moet blijven'." Uit die actie sprak een enorme waardering van de spelers voor hun coach. Het spontane gebaar raakte hem zo, dat hij overstag ging en er een seizoen aan vastpak te. Inmiddels zijn het er meer ge worden. Boone stopte drie jaar ge leden wel als bestuurslid. „Ik heb 35 jaar in het bestuur gezeten. Het werd tijd voor een opvolger." De coach is met zijn kleine gestal te (1.60 meter) en het petje op een bekende verschijning op de Zeeuws-Vlaamse voetbalvelden. „Het petje is een soort van bijge loof Zo draag ik tijdens de wed strijden ook altijd dezelfde sok ken." Benny Boone heeft zelf eigenlijk nooit in competitieverband gevoet bald. Dat nam niet weg dat hij een echte voetballiefhebber was. Zo doende kwam de dorpsjongen bij de w Graauw terecht. „Ik was nog kleiner dan ik nu ben. Ik was der tien jaar toen ik met het eerste elf tal meeging naar de uitwedstrij den." Boone werd op zijn vijftiende al trainer van de C-junioren en train de jeugdvoetballers die maar een paar jaar jonger waren èn een kop groter dan hem waren. „Dat maak te niets uit voor me. Ik had over wicht. Omdat ik nogal kordaat op trad, was ik niet geschikt voor pu- pillentrainer", herinnert hij zich. Hij bleef een aantal jaren de jeugd trainen en werd later ook nog jeugdvoorzitter. Hij moet ongeveer 24 jaar zijn ge weest toen hij gevraagd werd om Benny Boone kent alle hoeken en gaten van de dugout van Graauw op zijn duii door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Als het aan trainer Kenny Verhoene ligt, gaat Zaam- slag in beroep tegen de straf die zijn spelers Joris Rademakers en Mario de Fouw van de voetbal bond hebben gekregen. De oefen- meester vindt dat het imago van de club te grabbel is gegooid en ziet zijn kansen op een plaats in de nacompetitie verkleinen. „Deze straf is buiten proporties," Aanvoerder Joris Rademakers is vier wedstrijden geschorst. De cap tain incasseerde zaterdag tegen koploper Alblasserdam zijn vijfde gele kaart van het seizoen en kreeg twintig minuten voor tijd direct rood na een overtreding aan de middenlijn. Mario de Fouw ontving in het tu mult dat na de overtreding van Ra demakers ontstond direct rood, omdat hij de bal over zijn schou der weggooide, nadat hij bij de keel was gepakt. De bal kwam ach ter De Fouw onfortuinlijk in het gezicht van een tegenstander. Kenny Verhoene, die zich zaterdag al ongekend kritisch uitliet over scheidsrechter Van de Koppel, vindt dat zijn ploeg dubbel gepakt wordt. „Het verloop van de wedstrijd is door een buitenspeldoelpunt en twee rode kaarten beslist. We zijn in die wedstrijd geflikt, maar wor den nu ook in de toekomst geflikt. Ik mis twee belangrijke spelers in een belangrijke fase van de compe titie. Ik zeg niet dat wij naar de hoofdklasse moeten, maar als de kans zich voordoet, mag je die niet laten liggen." Verhoene vindt dat de club het moreel verplicht is ten opzichte van de geschorste spelers om in be roep te gaan. „Dit moet rechtgezet worden, want iedereen die er bij was heeft er niks van begrepen. Ik kom nor maal heel weinig in de bestuurska mer, maar toen ik na afloop hoor de dat Joris geel en ook direct rood had gekregen, sloegen de stoppen door." We hebben in Alblasserdam, dat in zekere zin een concurrent is, een bondgenoot. Hun voorzitter heeft in onze bestuurskamer ge zegd dat we volkomen gelijk had den. Hun trainer zei later in de kantine tegen me hetzelfde. Wat zaterdag is gebeurd, is gewoon niet eerlijk." Zaamslag, dat in de eerste klasse C de vierde plaats inneemt, is kans rijk in de strijd om de tweede pe- riodetitel. Het treft het nog Dau- wendaele en Roda Boys. Achilles Veen totaliseerde een punt meer dan Zaamslag, maar treft nog kop loper Alblasserdam. Voor een plaats in de top van het klassement voelt Zaamslag de hete adem van WGZ en Oranje Wit in de nek. Boekcode: LAKE DISTRICT, YORKSHIRE EN LONDEN Vertrek o.a.: 30 apr, 10 juni, 15 juli, 5, 26 aug Ontdek de schitterende natuur van het Lake District en Yorkshire. Ga mee naar York en ontdek de wereldstad Londen. Neem een kijkje bij de kloosterru ines van Fountains Abbey. Sluit deze busreis af met thee in Betty's Tearooms in Harrogate. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt en diner, stadswandeling York o.l.v. een gids, overtocht per boot Calais-Dover v.v. en vervoer per Comfort Class touringcar Sicilië staat bekend om zijn veelzijdige landschap met olijf- en sinaasap pelbomen. Geniet van de Griekse tempels en de altijd rokende Etna. Bezoek Sorrento, Pompei' en het bloemeneiland Capri. Maak ook kennis met Florence, Rome en Siena. 14 overnachtingen, 14x ontbijt en 13x diner, stadswandeling/rondrit Florence, Rome, Palermo, Syracuse, Catania en Napels o.l.v. een Neder lands sprekende gids en vervoer per Comfort Class touringcar 5 dagen Thüringen, Erfurtv.a. €199,- 11 dagen Estland, Letland en Litouwen ...v.a. €699,- Vermeld bij boeking de boekcode en maak kans op een stedentrip a&) Alle fouten voorbehouden. jf JÊ sgr Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €.17,- reserveringskosten per boeking. Y sf Ja, stuur mij de brochure met supervoordelige busreizen Naam Ddhr Omevr Adres Postcode Plaats Geboortejaar 19 E-mail Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, Antwoordnummer 778.7700 VC Nieuwleusen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66