en wetenschap zeeland 121 Een wilg smaakt helemaal niet... 7öpform Champagne Charlie te gast bij Polderblues Drie aanhoudingen in verband met hennep Automobilist rijdt op zijgevel bibliotheek 'Fotografie: Kunst of documentatie?' bedrijf in Kapellebrug Oud-supermarktman De Martelaere bouwt recreatiepark bij Breskens AWWS in het kort véél'woonplezier Tei. 0416-673678 Living should be easy donderdag 24 maart 2011 WESTDORPE De Stichting Polderblues blijft aan de weg timmeren. Zaterdagavond treedt in café 't Oude Raedthuys de Zeeuwse blues- en rootsband Champagne Charlie. De zeskoppi- ge groep heeft een reputatie opge bouwd met live-optredens, onder meer op het Northsea Jazzfestival, en brachtt tien cd's uit. Het optre den zaterdagavond begint om 21.00 uur. De entreeprijs is 7,50 euro. VOGELWAARDE Op de Provincialeweg bij Vogel- Waarde zijn dinsdag om 22.10 uur twee mannen (26 en 27) en een 27- jarige vrouw uit Temeuzen aange houden. Ze zaten met z'n drieën in een auto waarin 1,8 kilo hennep lag. Bij onderzoek in het huis van één van de inzittenden aan de Be goniastraat in Graauw is nog 2,9 ki lo gevonden. Het drietal is in verze kering gesteld. OOSTBURG Een automobilist (20) uit Oostburg is dinsdag rond 16.45 uur tegen de zijgevel van de bibliotheek aan de Gobiusstraat in Oostburg aangere den. Hij liet na de aanrijding zijn auto achter. De auto was total loss, de gevel was licht beschadigd. Een getuige is gehoord. De automobi list meldde zich later bij de politie. Hij zei door 'onoplettendheid' te gen de gevel te zijn gereden. TERNEUZEN - In de Kunstuitleen Terneuzen wordt vanavond de vraag 'Fotogra fie: Kunst of documentatie? Waar ligt de grens?' behandeld door foto grafe Elsje van Ree en Jaap Cle ment, docent kunst- en cultuurge schiedenis. Aanvang 20.00 uur. Aan melden via 0115-455948 of kunstuitleen@terneuzen.nl. Tot 29 april is werk te zien van Van Ree en Hajo Hoffmann. door Martijn de Koning BRESKENS - Oud-supermarkteige- naar Willy de Martelaere uit Ter- neuzen stapt in een nieuw avon tuur. Samen met zijn echtgenote bouwt hij een recreatiepark aan de Golepoldersedijk bij Breskens. De vergunning voor de bouw van de eerste 17 huizen is al binnen; de aanvraag voor nog eens 31 huizen ligt bij de gemeente Sluis. De Martelaere, die jarenlang de Jumbo in Terneuzen in handen had, kocht een paar jaar geleden het terrein van de voormalige cam ping 't Haventje, pal achter bedrij venterrein Deltahoek, aan. „Dit kwam per ongeluk voorbij", geeft De Martelaere aan. „Het is puur een particulier initiatief van mij en mijn vrouw. We hebben momenteel een soortgelijk project lopen in Frankrijk." Het plaatselijke bestemmingsplan voorziet al jaren in de bouw van woningen, dus een bouwvergun ning was relatief makkelijk te ver krijgen. „Er komen zeventien luxe, roodstenen huizen met drie of vier slaapkamers op het terrein", geeft De Martelaere aan. „Ze zijn geschikt voor zes tot acht perso nen." De Martelaere is bezig met afron dende gesprekken met diverse par tijen en hoopt dat de bouw bin nen twee maanden kan beginnen. Hij verwacht -veel belangstelling. „Het is een ideale plek. Bovendien is er momenteel veel vraag naar re creatiewoningen." De eerste huizen komen op de plek van de voormalige camping. De Martelaere kocht ook het wei land eromheen, waar hij in de toe komst de tweede fase van het plan, nog eens 31 woningen, wil realiseren. In de bijlage Spectrum van komende zaterdag staat een achtergrondver haal over de recreatie-ontwikkelingen aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust Z Leerlingen van De Oude Vaart planten wilgen in Terneuzen in het kader van de Nationale Boomfeestdag. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel Stel, je blijft later in Terneu zen wonen. Dan is het toch hartstikke leuk dat je langs een boom kunt fiet sen, die jij een jaar of twintig gele den hebt geplant? Een aantal Teer lingen van groep 7 van basisschool De Oude Vaart kan dit verhaaltje misschien later wel aan zijn kinde ren vertellen. En die planten op hun beurt vast ook weer een boompje in het ka der van de landelijke Boomfeest dag. De leerlingen van De Oude Vaart waren gisterochtend niet al leen. In tal van Zeeuws-Vlaamse plaatsen ging nieuw leven de grond in. In heel Zeeland namen zo'n tweeduizend scholieren de schop in de hand om aan te tonen dat zij 'de beschermers van de toe komst' zijn. De Nationale Boom feestdag wil zo stimuleren dat kin deren op speelse wijze de natuur leren kennen en respecteren. Want een boom? Die is niet alleen mooi, zorgt niet alleen voor zuur stof, nee... die smaakt meer dan ook nog eens naar meer. Maar dat gaat niet op voor wilgen. De leerlingen van De Oude Vaart waren niet van het thema van de Boomfeestdag op de hoogte. Waar het op veel plaatsen om fruitbo men draaide, gingen zij bij het Uit wateringskanaal nabij de Nassau- straat met wilgen aan de slag. „Ze zijn nu nog wat kaal, maar in bloei vind ik ze mooi. Dan ziet deze straat er toch weer een stukje aan gekleder uit, anders blijft het zo leeg", zei Max van der Heijden ter wijl hij zich met een spa in het zweet werkte. Klasgeaoot Jelle Scheele was het met hem eens. „Als er blaadjes aan zitten, vind ik die wilgen veel mooier." Glenn Michielsen zag ook het nut wel in van het klusje. „Bomen zorgen na melijk voor zuurstof', wist hij. iy- cho Horemans had een andere ver klaring voor de plantopdracht. „De gemeente Terneuzen had nog veel te veel werk liggen!" Björn Platschorre en Sjors Stevens sleutelen aan de installatie voor Bio Base Europe. foto Peter Nicolai klant gaat en door ons opnieuw in elkaar wordt gezet, zonder dat daar nog enig laswerk en dergelij ke voor nodig is." Naast de nieuw bouw van standaardinstallaties on derscheidt AWWS zich door goed mee te denken bij de verbetering van bestaande zuiveringsproces sen. „Negentig procent van alle fa brieken heeft een zuivering, maar wij zijn steeds op zoek naar manie ren om dat-goedkoper, beter en ef ficiënter te doen, en vooral duurza mer, met minder chemie en ener gie. We bouwen bijvoorbeeld tot vijf keer kleinere installaties dan de huidige zuiveringen. Vooral bij de toepassing op schepen geeft dat enorme voordelen. Vanuit de cy clus ontwikkeling, testen, enginee- ren, bouwen, opstarten en service en ondersteuning ontdekken we steeds weer nieuwe dingen. We le ren steeds van de bestaande zuive ringen, halen daar de problemen uit om zo tot een beter produkt te komen, of te komen tot innova ties." Advanced Waste Water Solutions (AWWS) is drie jaar geleden opge richt door Angelo de Mul. Het bedrijf telt momenteel zeven werknemers en breidt vermoede lijk later dit jaar uit met twee men sen. AWWS is gespecialiseerd in (af valwaterzuivering en hergebruik van water. In samenwerking met onder meer de Universiteit Gent en TNO ont wikkelt het bedrijf nieuwe duurza me innovatieve technieken op dat terrein. Klanten van het bedrijf bevinden zich niet alleen in Europa, maar ook in landen als Rusland, Angola, Syrië, Hong Kong en Peru. AWWS is gevestigd aan de Gentse vaart 21 in Kapellebrug. De website van het bedrijf is te be reiken via www.awws.eu. Morres Wonen Hulst Industrieweg 2 4561 GH Hulst www.morres.com www.topform.nl Fauteuil Grippa. Design hoeft niet per definitie kostuaar te zijn. De Grippa heeft een RVS onderste! en is in vele kleuren leverbaar. De prijs is very easy: van 699 nu voor 599

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63