2 o zeeland Schakel tussen praktijk Nieuwbouw De Blide in 2012 klaar AWWS Zuivering en hergebruik van water vormen kernactiviteiten van 'Uitbreiding van haven Breskens snel oppakken' regioagenda Politie houdt tasj'esrover aan ^ode/^ CAPPENDIJK TOYOTA Toyota Versol .8: donderdag 24 maart 2011 Z breskens - Het college van B en W van Sluis moet snel werk ma ken van de uitbreiding van de jachthaven bij Breskens. Dat vindt de Sluise fractie van de WD. De partij wil dat B en W nog komen de maand een concreet voorstel over een mogelijke locatie voorleg gen aan de gemeenteraad. Over de uitbreiding wordt al jaren gesproken. De WD wijst erop dat zo'n vergroting een sterke econo mische impuls voor Breskens met zich meebrengt. De fractie legt het voorstel vanavond in een motie voor aan de andere leden van de gemeenteraad. Meer agendanieuws op de webiste van deze krant. p. donderdag 24 maart axel Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, bil jarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bie den; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Het Trefpunt, 13.00 uur; Biljarten; breskens Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Sjoelen; clinge Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnas tiek; graauw Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO bie den; heikant 't Heike, 13.15 uur; Kaarten, volksdansen; hengstdijk Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; hulst Reynaertcollege aan de Gildenstraat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hart patiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentrai ning; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 14.00 uur: Zangclub;19.00 uur; Filmhuis; De Lieve,9.00 uur: Vrij biljarten, pedicure, terneuzen - De politie heeft een 40-jarige Terneuzenaar opgepakt voor een tasjesroof op 4 maart in de Guido Gezellestraat in zijn woonplaats. Hij zit vast in gevange nis Torentijd in Middelburg. Hij beroofde een 22-jarige Terneu- zense vrouw van haar tas. De vrouw krabbelde snel op en rende de man achterna. Een voorbijgan ger kon de tasjesdief bij zijn jas grij pen, maar deze trok zijn jas uit en rende verder. Een andere voorbij ganger kreeg de dief zover dat hij de tas aan hem gaf. Door de getui genverklaringen kwam een goed signalement naar voren, waardoor de man kon worden aangehou den. Hij heeft bekend. vluchtelingenwerk; 10.00 uur: Gymnnas- tiek; 13.00 uur: Biljarten, computeren, pe dicure; 13.30 uur; Handwerken, koersbal; Den Dullaert, 13.30 uur: Kaarten; 18.30 uur: Uni hockey; 19.00 uur: Bridge, yoga; 20.00 uur: Volleybal; kloosterzande WZC Antonius, 14.00 uur: Zangers Toen; koewacht De Lange Akkers, 14.00 uur: Activiteiten middag; lamswaarde Café de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting; oostburg Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal; 14.00 uur: Sjoelen; philippine De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; sas van gent De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; sint - jansteen De Warande, 9.30 uur: Kreatieve vorming; 14.30 uur: Ouderensoos; 13.00 uur: Bil jarten; 15.30 uur: Kreatieve vorming; 19.00 uur: FNV belasting invullen; 19.30 uur: Dameskoor, EHBO, dorpsraad; sluiskil Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten da mes,koersbal, line dance; terneuzen De Veste, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken, soos; 16.30 uur: repetitie koor; 18.30 uur: Bridge; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12-16 jaar; 19.30 uur: Tekenclub voor volwassenen; westdorpe WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Bewegen op muziek; 13.30 uur: Sjoelen, handwerk. door Harold de Puysseleijr Bij Advanced Waste Water Solutions, kortweg AWWS, is het momen teel 'gigadruk', zegt direc teur-oprichter Angelo de Mul. Het bedrijf in Kapellebrug bestaat op de kop af drie jaar en is gespeciali seerd in innovatieve waterzuive ring. „Je moet ons zien als de scha kel tussen wetenschap en prakti sche toepassingen", aldus De Mul. Werkweken van minimaal hon derd uur zijn de laatste tijd geen uitzondering. Zeven werknemers telt AWWS inmiddels en aan het einde van dit jaar breidt de organi satie opnieuw met twee mensen uit. Toen De Mul in 2008 een rela tief veilig loondienstverband in ruilde voor de onzekerheden van het vrije ondernemerschap, had hij niet kunnen vermoeden dat er ook internationaal zoveel belang stelling voor de AWWS-diensten zou bestaan. „Het gaat echt heel snel de wereld over. Het werk in Nederland en het buitenland is ffiy-fiM verdeeld. We zijn echt een internationaal bedrijf aan het worden." Leverde AWWS eerder een zuive ringsinstallatie aan Angola, on langs is het contract getekend voor de bouw van een zuiveringsinstal latie voor een stadje van zo'n 2500 inwoners net boven het Russische Sint Petersburg. „We werken in dit pilotproject samen met Royal Has- koning, dat de voorkeur aan ons gaf boven twaalf andere bedrijven. Je moet weten dat zestig procent van de Baltische Zee dood is. Dat komt door alle lozingen van ver vuild water via de rivieren geen en kel leven meer in voor. Voor ons is dat absoluut een groeimarkt. Daar liggen grote kansen." Voor het trainingscentrum voor biogebaseerde industrie Bio Base Europe, momenteel in aanbouw naast de skihal aan de rand van Terneuzen, bouwt het bedrijf uit Kapellebrug eveneens de zuive ringsinstallatie. „Regenwater wordt er hergebruikt als toiletwa ter en dat afvalwater lozen we schoner op de sloot dan de zuive ringsinstallaties van het water schap. We brengen daar ook geen chemicaliën in het water, we ge- bruiken voor het zuiveringsproces 1 alleen biologische produkten." Waterzuivering en waterherge- bruik van zowel huishoudelijk wa- ter als water voor de industrie zijn de kernactiviteiten van het bedrijf j De onderneming pioniert in nieu- j we technieken en bouwt installa- j ties waarmee afvalwater tot de ge- 1 wenste kwaliteit wordt gezuiverd. J „Het is enigszins vergelijkbaar met een autofabriek", zegt De Mul als hij een rondleiding geeft door de loods waar installaties worden ge bouwd en het laboratorium. „Wij assembleren hier alle materialen tot een compleet werkende instal latie. Die testen we hier, waarna het geheel op transport naar de Vandaag: AWWS in Kapellebrug Deze rubriek belicht Zeeuws- Vlaamsé bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (inter)nationalefaam verworven hebben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaanderen gevestigd zijn. Directeur Angelo de Mul toont de innovatieve installatie voor membraan destillatie in het laboratorium van AWWS. foto Peter Nicolai terneuzen - Het ging niet hele maal zoals bedoeld. Eigenlijk zou den de jongste bewoner Joop Schram (68) en medewerkster met de meeste dienstjaren Lucie de Bruijne van zorgcentrum De Blide in Terneuzen de eerste paal van de nieuwbouw slaan. Dat ging niet zo makkelijk, dus nam een bouwvak ker het van hen over. Stichting Ouderenzorg Kanaalzo^ ne laat aannemingsbedrijf Van der Poel veertig appartementen bou wen. In samenwerking met de Stichting voor Regionale Zorgver lening (SVRZ) komen er ook vier groepswoningen voor mensen met een psychogeriatrische of so matische aandoening. De cliënten kunnen in het voor jaar van 2012 verhuizen naar de nieuwbouw, die in de tuin van het huidige centrum wordt gereali seerd. Daarna wordt het oude woonzorgcentrum gesloopt. Van der Poel bouwt daar vervolgens 42 appartementen. Het nieuwe gebouw komt in de tuin van De Blide. foto Mark Neelemans TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Nu met gratis automatisch CVT versnellingsbak. 1600cc handgeschakeld 5 persoons vanaf 25.340,- 1800cc handgeschakeld of automaat vanaf 28.280,- Inclusief navigatie systeem Today Tomorroiu Toyota k' >i Slim zakendoen is op het juiste moment instappen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62