binnenland 15 26 NIAARt Kabinet wil bij recidive minstens zes jaar cel 11:00- 15:00 uur NVM Man opgepakt voor Kamer: bezuinigingen ontucht met kinderen cultuur kunnen sneller Gemeente mag vingerafdrukken eisen voor pas Onderzoek naar mysterieus gebrom ■up inïïKEi Kom vrijblijvend kijken en vergelijken! donderdag 24 maart 2011 WAPENVELD DEN HAAG Een man uit Wapenveld is eind vo rige week gearresteerd op verden king van ontucht met minderjari gen in het kindertehuis dat hij leid de in Suriname. De ex-marinier zou een meisje van amper vier jaar hebben verkracht en kinderen gees telijk en fysiek hebben mishan deld. De man vertrok in 2009 naar Suriname om samen met zijn vrouw kindertehuis Lobi-Blesi op te zetten. Het gezinsvervangende huis vangt acht tot twaalf kinderen uit sociaal zwakke milieus op. Een Kamermeerderheid van WD, PW en CDA is het eens met het plan van staatssecretaris Halbe Zijlstra (Cultuur) om cultuurbezui nigingen eerder in te voeren. Dat bleek gisteren in een overleg in de Tweede Kamer. De WD-bewinds man moet deze kabinetsperiode 200 miljoen bezuinigen. Eerst wil de hij een nieuwe subsidieperiode per 2014 laten ingaan, maar on langs kwam hij met het plan dat een jaar te vervroegen. Dan krijgen instellingen eerder duidelijkheid. DEN HAAG - Veroordeelden van een zwaar misdrijf die binnen tien jaar in herhaling vallen, worden zwaarder gestraft. Zij krijgen min stens zes jaar gevangenisstraf opge legd. Een moordenaar die in herha ling valt krijgt minstens vijftien jaar gevangenisstraf. Dat staat in een concept-wetsvoor stel van minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie en staats secretaris Fred Teeven. Met de in voering van een minimumstraf ho pen de bewindslieden dat misdadi gers zich laten afschrikken op nieuw de fout in te gaan. Boven dien moet het voorkomen dat rechters recidivisten verschillend straffen. Volgens critici gaan ze daarmee op de stoel van de rech ter zitten. Volgens de twee politici is het plan echter gerechtvaardigd, om dat 'het daadkrachtig bestrijden van recidive nodig is om burgers goed te beschermen en veiligheid te vergroten'. De maatregel, die in het regeerak koord was aangekondigd, heeft ge volgen voor onder meer straatro vers die een slachtoffer opnieuw zwaar lichamelijk letsel toebren gen en afpersers" die gebruikmaken van een wapen. Maar ook voor cri minelen die in groepen winkels overvallen en verkrachters. DEN HAAG - De gemeente Den Haag hoeft geen paspoort te ver strekken aan een vrouw die wei gert haar vingerafdrukken af te staan. De bestuursrechter heeft gis teren bepaald dat de gemeente in haar recht staat, omdat het afstaan van vingerafdrukken nu eenmaal in de wet is geregeld. De vrouw weigert, omdat de af drukken naar een database voor misdaadbestrijding gaan. Ze vindt dat een schending van haar priva cy en mensenrechten. Het was niet de eerste rechtszaak over vin gerafdrukken, maar wel de eerste spreekuur. Daar treden 150 geneeskundestudenten op als berendokters. Zij bodemprocedure. Tot nu toe is doen hun best om de beren beter te maken, foto Robin van Lonkhuijsen/ANP geen enkele klacht gehonoreerd. GRIJPSKERK Staatstoezicht op de Mijnen onder zoekt de herkomst van een hinder lijke en mysterieuze bromtoon waarover inwoners van het Gro ningse Grijpskerk al jaren klagen. De klachten zijn er al sinds novem ber 2009. Eerst werd gedacht dat hij afkomstig was van installaties van de Gasunie, maar uit onder zoek bleek dat die niet in werking waren ten tijde van de eerste klach ten. Ook uit andere delen van de provincie Groningen komen klach ten binnen over de lage bromtoon. sms^ssss^sssmstmsss 7 slis - Op zaterdag 26 maart is er weer een landelijke NVM Open Huizen Dag. Een prima gelegenheid om u vrijblijvend te oriënteren zonder afspraak. Door op één dag bij verschillende huizen binnen te kijken, krijgt u een goede eerste indruk en kunt u makkelijk vergelijken. Daarnaast zijn de marktomstandigheden om een huis te kopen gunstig. Er zijn goede onderhandelingsmogelijkheden, de hypotheekrente staat nog altijd relatief laag en u kunt nog steeds gebruik maken van de gunstige voorwaarden van de NHG tot 350.000. Heeft u een leuk huis gezien? Schakel dan wel een NVM-aankoopmakelaar in. Door goed advies en een goede begeleiding bij het kopen van een huis, kan hij u veel geld, tijd en zorgen besparen. Zie nvm.nl. Kijk op funda.nl voor de deelnemende huizen. Goed gevoel. NVM.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5