Hoop op behoud van pontje Sluiskil PZC Zeeland na Adopteer een ezel, pony of konijn van de kinderboerderij 20 en 21 WD: helderheid over komst mfc in IJzendijke 18 en 19 VERVOER Na Pasen hakken Rijkswaterstaat, gemeente, dorpsraad en actiecomité de knoop door Kijk op funda.nl voor de deelnemende huizen. ZEEUWS-VLAANDEREN durea Berkhout schoenmodes door Wout Bareman SLUISKIL - Het pontje van Sluiskil is nog niet verloren. Rijkswater staat, de gemeente Terneuzen, de dorpsraad en het actiecomité on derzoeken komende weken de mo- I gelijkheden om te voorkomen dat de Rijkspont eind dit jaar uit de vaart wordt genomen. Rijkswaterstaat kondigde maan den geleden aan dat de pont zou worden wegbezuinigd. Het aantal gebruikers was gedaald tot hooguit 50.000 per jaar en dat vond water staat, gezien de hoge exploitatielas ten, veel te weinig. De Rijkspont kost jaarlijks 400.000 euro. De dorpsraad verzette zich tegen de maatregel en een inderhaast opge richt actiecomité riep direct op tot verzet. De provincie en de gemeente Ter- neuzen beschouwen het niet als hun taak de veerdienst in stand te houden, maar met name verkeers wethouder Co van Schaik wilde wel meezoeken naar een oplos sing. Dinsdagavond overlegden ver tegenwoordigers van waterstaat, de gemeente, het actiecomité en de dorpsraad voor de tweede keer over de mogelijkheid de pont te behouden. Van Schaik: „Ik ben re delijk optimistisch. Alle partijen gaan nu hun huiswerk doen. Rijks waterstaat houdt de deur duidelijk op een kier. Er wordt gekeken naar private financiers, ook wordt de dienstregeling onder de loep geno men en verder wordt onder meer gekeken naar de toeristische rol, die het pontje kan vervullen." De bemoeienis van commissaris der koningin Karla Peijs heeft, vol gens Van Schaik, niets .opgeleverd. Op de verkiezingsdag beloofde ze de dorpsraad en het actiecomité in Den Haag op zoek te gaan naar het potje voor 'noodlijdende pon tjes' dat ze in haar tijd als minister had ingesteld. Dat bleek leeg. Ook dorpsraadsvoorzitter Adri de Bruij- ne rekent op een goede afloop. „Waterstaat denkt erg constructief mee en dat is plezierig. We gaan nu onze achterban raadplegen en kijken hoe we het pontje kunnen redden." Na het Paasweekeinde treffen de partijen elkaar weer. Wa terstaat liet gisteren wel weten dat de pont vanaf 1 mei niet langer op zaterdag vaart en door de week van zeven tot zeven. AWWS in Kapellebrug is groot in zuivering en hergebruik van water Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - In dierentuinen is het al een heel normaal verschijnsel en ook op steeds meer kinderboer derijen wordt het toegepast: een adoptieplan. Elles Harms (21) uit Terneuzen heeft het idee nu losge laten op de dieren van de kinder boerderij in haar woonplaats. Elles loopt in het kader van haar opleiding Dierenverzorging.aan het Goese Edudeltacollege stage op de kinderboerderij. „Ik moet als examen een verbeterplan schrij ven. De kinderboerderij, heeft heel veel vaste kosten voor de dieren. Die kunnen we met alternatieven proberen te drukken. Het leuke is dat op deze manier sponsoren pre- 1 cies weten waaraan ze hun geld s uitgeven. Ze krijgen een certificaat mee naar huis en hun naam wordt bij een foto van het gesponsorde dier vermeld op een bord op de boerderij." Voor 639 euro is uw naam een jaar aan een pony ver bonden, voor 414 euro aan een ezel. Een schaap (99 euro), dwerg geit (67,50 euro), konijn (45 euro) of cavia (31,50 euro) is een goedko pere optie. Adopteren kan op volle dige of gedeeltelijke basis, bijvoor beeld voor voer, dierenartskosten of huisvesting. 1JZENDIJKE - Er moet, na jaren ge praat en onzekerheid, duidelijk heid komen over de bouw van een multifunctioneel centrum in IJzen dijke. Dat vindt de Sluise raadsfrac tie van de WD. De fractie wil daarom dat het colle ge duidelijk op een rijtje zet welke mogelijkheden er zijn voor zo'n centrum. Daarbij moet ook geke ken worden of er scholen bij het centrum betrokken kunnen wor den. Na de zomer kan de gemeenteraad dan een besluit nemen over de te volgen weg, vindt de WD. De gemeenteraad bespreekt het voorstel vanavond. Donderdag 24 maart 2011 foto Peter Nicolai Kom vrijblijvend kijken en vergelijken Elles Harms hoopt dat het adoptieplan de kinderboerderij in Terneuzen helpt om de vaste kosten te drukken. NVM Overslag profileert zich als Grenzeloze Tweeling 3 van Gent, Tel. 0115 - 45 15 62 comfortable shses Verkrijgbaar in lichtgrijs en jeans blauw 'Omdat ik veel sta, wil ik gewoon leuke schoenen met het allerbeste comfort' Dure? comfortable shoes, 4 teer beter! Voor deskundig advies naar:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59