zonder voetbal sport27 PZC Walcherse teams tegen elkaar in Sloepoort Cup Trainer van Zaamslag woest over zware straf Robbie de Moor keert terug onder de lat van Hoek Vivawiech De Kok tweede in ambtenarenloop Schouwse furie te sterk voor Reynaert Voor een harmonieus leefsysteem pzc.nl/webwinkel donderdag 24 maart 2011 mmmgmssm TERNEUZEN /an WIK terug op het verleden. wel veel pit in die groep. We gin gen regelmatig hardlopen in de Do meinen. Ze waren dan vaak zo moe dat ze tien minuten lang niet meer konden praten." Het aanwezige kanonnenvoer van foto Dirk-Jan Gjeltema weleer knikt instemmend. „Je moest toen zaterdagochtend ook nog werken en 's middags voetbal len. Dat was normaal," weet broer Piet (64). „Zeker in die lage klasse, was het allemaal werkvoetbal. Ik was niet snel en speelde eigenlijk het liefst op het middenveld als een soort spelverdeler," laat de jongste van het stel, Adrie (60), we ten. Wim Berrevoets (65) heeft nog niet zoveel gezegd. Hij blijkt uiteindelijk van het kaliber stille wateren en diepe gronden. „Wim? Wim kon het beste voet ballen van ons allemaal. In deze tijd had hij minimaal in de hoofd klasse gespeeld," meent Kees. „Ik heb nog wel in het militair elftal en het Zeeuws elftal gespeeld. Het meest leerde je jezelf aan. Nee, ik ben nooit gescout. En als dat wel was gebeurd, was ik toch nooit weggegaan. Ik heb tot na mijn veertigste gevoetbald bij WIK. Ook nog in het tweede. Door de ploegendienst op Neeltje lans ging dat op een gegeven moment niet meer samen," aldus Wim. In al die jaren samen voetballen zijn de vijf gebroeders Berrevoets één keer kampioen geworden. Trots wor den de plak- en fotoboeken uit de kast van 'archivaris' Kees Berre voets tevoorschijn gehaald. „Kijk dit zijn de verslagen uit de Zierikzeesche Nieuwsbode en de PZC. Het was op 17 april 1971. Wij moesten winnen van Borssele om kampioen te worden. Maar we speelden gelijk. Omdat Bruse Boys ook gelijk speelde, werden wij toch nog kampioen," lepelt Kees de veertig jaar oude informatie op. Net als zijn oudste broer Rinus is Kees nog als enige wekelijks met voetbal in de weer. Hij zit elk weekend langs de velden op Schouwen-Duiveland voor de loc ale radio. „Er wordt tegenwoordig veel ver zorgder gevoetbald, maar de men taliteit is ver te zoeken. Wij won nen vroeger wedstrijden puur op inzet en instelling. Je liep je je te schompes tijdens de training, maar niemand die klaagde." Hoek heeft voor volgend seizoen een nieuwe doelman aangetrok ken. Robbie de Moor (26) kwam in 2006 naar de Zeeuws-Vlaamse club en vertrok drie seizoenen later om dat hij weer aan spelen toe wilde komen. De Moor was destijds bij Hoek tweede keus achter Joan van Belzen. De Belgische keeper koos medio 2009 voor Olsa Brakel, waar hij de afgelopen twee seizoenen onder LELYSTAD Marianne de Kok uit Lewedorp heeft in Lelystad op het NK hardlo pen voor ambtenaren de tweede plaats veroverd bij de vrouwen D35. Zeeuws crosskampioen Mar- tijn de Kok uit Wolphaartsdijk mis te op de vierde plaats bij de senio ren net het podium. De ambtenaren troffen in Lelystad heel wat beter weer dan vorig jaar op Neeltje Jans toen het evene ment halfverwege moest worden afgelast omdat de harde wind de tent vernielde. de lat stond. Hoek is op zoek naar twee nieuwe keepers, omdat de huidige doelmannen vertrekken. Jörg van Nieuwenhuijzen gaat naar FC Lienden, Sven van Rijckeghem heeft aangegeven dat het voetbal komend seizoen op het tweede plan komt. Hij keert terug naar België. Robbie de Moor is na Raymond Wolff (VC Vlissingen) de tweede nieuwe spe ler voor Hoek. SAS VAN GENT Het driebandenteam van Unit 8, met twee Schouwse spelers in de gelederen, behaalde in de vierde di visie een onverwachte 2-6-overwin- ning op Reynaert/dranken Pluym. Piet Verschure uit Nieuwerkerk en Ad van der Werf uit Noordgouwe wonnen met goede cijfers (0.491 en 0.531) van respectievelijk Robin Claerhoudt en Jan de Rechter. Na de pauze zorgde Rob Jacobs met zijn zege voor de teamwinsi Alleen Daan Weststrate verloo maar dat had geen consequenties. X" IWMWMHWWIM door Koen de Vries HEINKENSZAND - In Heinkenszand is gisteravond geloot voor de eer ste ronde van de Borsele Sloepoort Cup. Het voetbaltoernooi voor Zeeuwse amateurclubs geldt als voorbereiding op het nieuwe sei zoen en wordt van 9 tot en met 13 augustus gehouden op de velden van SV Nieuwdorp. In poule A spelen Nieuwdorp, Goes, Patrijzen en FC Dauwendae- le. In poule B komen GPC Vlissin gen, De Noormannen, Oostkapel- le en Zeelandia Middelburg tegen elkaar uit. De nummers één en twee van beide poules stromen door naar de halvefinalepoules. In poule X zijn Vlissingen en RCS al geplaatst, in poule Y spelen Hoek en een nog aan te trekken betaald- voetbalclub. De winnaars van bei de poules spelen de finale. Op 2 juni wordt in het kader van de Borsele Sloepoort Cup een toer nooi gehouden voor Zeeuwse re gioteams en jeugdelftallen van BVO's gehouden. Op 27 augustus sluit het organisa tiecomité de evenementen af met een groot toernooi voor G-voetbal- teams. G-voetbal is voor spelers met een verstandelijke handicap. door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Als het aan trainer Kenny Verhoene ligt, gaat Zaam slag in beroep tegen de straf die zijn spelers Joris Rademakers en Mario de Fouw van de voetbal bond hebben gekregen. De oefen- meester van de eersteklasser vindt dat het imago van de club te grab bel is gegooid en ziet zijn kansen op een plaats in de nacompetitie verkleinen. „Deze straf is buiten proporties." Aanvoerder Joris Rademakers is vier wedstrijden geschorst. De cap tain incasseerde zaterdag tegen koploper Alblasserdam zijn vijfde gele kaart en kreeg twintig minu ten voor tijd direct rood na een overtreding aan de middenlijn. Mario de Fouw ontving in het tu mult daarna direct rood, omdat hij de bal over zijn schouder weggooi de, nadat hij bij de keel was ge pakt. De bal kwam achter De Fouw onfortuinlijk in het gezicht van een tegenstander. Kenny Verhoene, die zich zaterdag al ongekend kritisch uitliet over scheidsrechter Van de Koppel, vindt dat zijn ploeg dubbel gepakt wordt. „Het verloop van de wedstrijd is door een buitenspeldoelpunt en twee rode kaarten beslist. We zijn in die wedstrijd geflikt, maar wor den nu ook in de toekomst ge flikt." We hebben in Alblasserdam, dat in zekere zin een concurrent is, een bondgenoot. Hun voorzitter heeft in onze bestuurskamer ge zegd dat we volkomen gelijk had den. Hun trainer zei later in de kantine tegen me hetzelfde. Wat zaterdag is gebeurd, is gewoon niet eerlijk." Dit boek verandert de wereld! Oude systemen worden vervangen in een nieuwe wereld waar vertrouwen, integriteit, vrede, aandacht, waardering, inleving, erkenning, compassie en herkenning Vivawiech) centraal staat. Het is tijd voor Vivawiech om het hoogste te creëren in harmonie, vrede en duurzaamheid. Uitvoering paperback, 240 pagina's. Lezersprijs 20,12* exclusief €2.95 verzendkosten categorie boeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57