261 sport effeweg.nl Krasse knar kan nog ni Adidas omstreden sponsor CRATISBROCHURE201T supervoordelige busreizen 8 dagen Beierse Woudv.a. €369,- 8 dagen Normandië, invasiestrandenv.a. €429,- Kijk op vivm.effeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 m Sport zit in de genen, wordt vaak gezegd. Op Schouwen-Duive- land is dat niet anders. Wekelijks zet de PZC sportende familie leden in de schijnwerpers. Vandaag de familie Berrevoets. donderdag 24 maart 2011 Ontdek de schitterende natuur van het Lake District en Yorkshire. Ga mee naar York en ontdek de wereldstad Londen. Neem een kijkje bij de kloosterru ines van Fountains Abbey. Sluit deze busreis af met thee in Betty's Tearooms in Flarrogate. 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt en diner, stadswandeling York o.l.v. een gids, overtocht per boot Calais-Dover v.v. en vervoer per Comfort Class touringcar Vertrek o.a.: 11 apr, 2, 23 mei, 13 juni, 22 aug Sicilië staat bekend om zijn veelzijdige landschap met olijf- en sinaasap pelbomen. Geniet van de Griekse tempels en de altijd rokende Etna. Bezoek Sorrento, Pompei en het bloemeneiland Capri. Maak ook kennis met Florence, Rome en Siena. 14 overnachtingen, 14x ontbijt en 13x diner, stadswandeling/rondrit Florence, Rome, Palermo, Syracuse, Catania en Napels o.l.v. een Neder lands sprekende gids en vervoer per Comfort Class touringcar OF WAT DACHT U VAN: 5 dagen Thiiringen, Erfurtv.a. €199,- 11 dagen Estland, Letland en Litouwen ...v.a. €699,- Vermeld bij boeking de boekcode en maak kans op een stedentrip! V^Vj/ /V/e fouten voorbehouden. /JÊk sg r Prijzen zijn vanaf en per persoon, ezel, 17,- reserveringskosten per boeking. V KSTffJ Ja, stuur mij de brochure met supervoordelige busreizen Naam Ddhr Dmevr Adres Postcode Plaats Geboortejaar 19 E-mail Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl. Antwoordnummer 778.7700 VG Nieuwleusen FAMILIEBANDEN door Ben Hameeteman kerkwerve - Eigenlijk verdient hij bij leven al een standbeeld. Rinus Berrevoets is lid van het eerste uur van WIK'57. De 72-jarige krasse knar voetbalde er, keepte, was trai ner, secretaris en penningmeester. „Ik ben alles geweest, behalve voor zitter." Ook vandaag de dag is Ber revoets nog dagelijks actief op sportpark De Vospit. Ballen op pompen, zwerfvuil opruimen, lij nen trekken, netten repareren, schilderen. Het houdt hem jong in lijf en leden. Wanneer het Rinus op de man af wordt gevraagd is zijn antwoord re soluut. „Als het lijf het toeliet, zou ik zo weer gaan voetballen. Maar door mijn leeftijd kom ik nu niet verder meer dan een potje voetbal len met mijn kleinkinderen." Hoe anders was dat in de jaren zes tig toen hij samen met zijn vier broers Piet, Adrie, Kees en Wim in het eerste elftal van WIK'57 menig tegenstander zijn hielen liet zien. „Ik moest het inderdaad van mijn snelheid hebben," blikt de bejaar de Kerkwervenaar ver terug in de tijd. „(a we noemden Rinus altijd Snelle lelie," zegt broer Kees (61) lachend. Op relatief jonge leeftijd moest Rinus echter al afhaken van wege een hernia. „In die tijd zaten er stalen ringen om een velg van een vrachtwagenband. Omdat ik niet goed oplette bij het oppom pen vloog zo'n ring eraf, waardoor ik mee omhoog vloog. Omhoog ging nog wel. Maar naar beneden komen viel niet mee. Ik kwam met een gigantische klap op de grond neer." De sportarts in Brouwershaven, in die dagen, keurde Rinus af „Dat was een hard gelag, ja. Ik ben toen maar trainer en materiaalman ge worden." Broer Kees herinnert zich ineens iets. „Totdat je een een andere dokter vond, die je vervol gens weer goedkeurde. Toch?" Wat uiteraard kaasie was voor de fanatieke Rinus. „]a, maar daarna kreeg ik toch weer last van mijn rug en was het voetbal definitief over." Zo rolde de oudste broer on gewild in het 'trainersvak' en wees hij zijn broers de weg. „Ik had een paar boeken over voetbal gelezen en deed eigenlijk maar wat. Er zat door Ad Bloemendaal tel aviv - Jeruzalems burgemees ter Nir Barkat, had er alle vertrou wen in. „Ik twijfel er niet aan of het fascinerende en uitdagende parkoers in Jeruzalem zal de lo pers een ideale marathon ervaring bieden", schreef hij op de website van de eerste editie van de lange- afstandsrace in zijn stad. De mor gen te lopen internationale mara thon had Jeruzalem op zijn spor tiefst en vreedzaamst moeten la ten zien, maar toen kwam gisteren de bomexplosie. Volgens de Jeruza- lemse politie gaat het sportfestijn door. Maar er zullen wel deelne mers met knikkende knieën van start gaan. Er vielen gisteren een dode en vijf tig gewonden bij een drukke bus halte, die in de buurt van het par koers ligt. De organisatoren noem den het gisteravond nog te vroeg om te zeggen of de aanslag gevol gen zal hebben voor het aantal deelnemers. Tegen de tienduizend lopers worden aan de start ver wacht, de meesten voor kortere af standen dan de hele marathon. Er zijn 2800 hotelkamers gereser veerd en de meeste buitenlandse atleten zijn al in de stad. De leruzalemse politie heeft de toch al niet geringe veiligheids maatregelen verder opgevoerd, al is het onwaarschijnlijk dat de bom aanslag iets te maken heeft met het sportevenement, waarvan de voorbereiding de nodige politieke hoofdbrekens heeft gekost. Burgemeester Barkat, niet alleen mathönloper maar ook gewiekst politicus, had met de marathon re clame willen maken voor Jeruza lem als 'eeuwige en ondeelbare hoofdstad van Israël'. Het parkoers zou niet alleen door de Israëlische wijken van de stad voeren, maar ook door grote delen van het be zette Arabische stadsdeel. Gemeen teraadsleden van de links-liberale partij Meretz verzochten hoofds ponsor Adidas de financiële steun in te trekken als het parkoers niet zou worden aangepast. De route was „in strijd met het internationa le recht". Adidas vroeg de organisa toren om opheldering. Aanvanke lijk voelden die niets voor een rou tewijziging, maar om de financie ring van het evenement op de lan ge termijn veilig te stellen haalden ze op het laatste moment bakzeil. Het parkoers loopt nu bijna geheel door Israëlisch gebied. Meretz is gerustgesteld, maar dat geldt niet voor radicale activisten. In Londen demonstreerden vorige week leden van de internationale boycotbeweging BDS bij Adidas-fi- lialen, onder het motto 'Loop niet weg met Apartheid'. „We zijn overtuigd van de binden de kracht die sport biedt", is de vi sie van het merk met de drie stre pen op de Jeruzalemse marathon. Kees, Rinus, Wim, Adrie en Piet Berrevoets (van links naar rechts) kijken in de d

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56