niet te kiezen sport 125 We geven het nu echt weg... stipreizen.nl Achtervolgers zesde op WK Pete Sampras immers accepteert vier STIP Bondscoach Bert van Marwijk heeft gestolen r trofeeën terug wedstrijden schorsing Vechtsport K-1 in zwaar weer 'Het wordt allemaal te veel. Je kunt eens een keer pech hebben, maar de meeste blessures ontstaan door overbelasting. Ik vind dat we dat met z'n allen eens moeten beseffen. Ik ben voor iedere oplossing die een speler ont last' door Leon ten Voorde NOORDWIJK - Er werd met de nodi ge interesse naar uit gekeken. In Hongarije zou de bondscoach voor het eerst sinds het WK weer zware knopen gaan doorhakken. Het hoofdpijndossier telde enkele gewichtige kwesties. Huntelaar of Van Persie in de spits? Dat was een meer dan interessante vraag. Of wat te denken van De Jong of Van der Vaart naast Van Bommel op het middenveld? Bert van Mar wijk kon er niet meer onderuit, eindelijk. Maar een dag voor het belangrijke EK-kwalificatieduel tegen de Hon garen zijn de keuzes alweer voor hem gemaakt zonder dat er ook maar één ego is gekrenkt. Nadat eerder Huntelaar geblesseerd het trainingskamp van Oranje verliet, ging er gisteren een streep door de naam van Van Bommel. De aan de knie gekwetste aanvoerder haalt in elk geval het duel van morgen in Boedapest niet, maar heeft de hoop op het meespelen in de re turn, dinsdag in Amsterdam, nog niet opgegeven. Door al die absenties (Stekelen burg, Robben, Janssen en Maduro vielen al eerder af) hoeft Van Mar wijk niemand voor zijn hoofd te stoten en valt het basisteam als vanzelf in de plooi. En zo gaat het al sinds het WK, want er is altijd wel iets waardoor niet alle topspe- lers van Oranje beschikbaar zijn. Daardoor zijn verdere discussies over het beoogde basisteam- tegen Hongarije ook vrijwel overbodig. Het moet immers wel heel raar lo pen willen de beoogde concurren ten Van der Vaart en De Jong niet net als vroeger bij Ajax tegen Hon garije een koppeltje op het mid denveld vormen. En in de punt van de aanval zal nu ongetwijfeld Van Persie opduiken. De aanvaller was na een enkelblessure lange tijd uit de roulatie en in die perio de vulde Huntelaar met succes het opengevallen gat. Maar door de ab sentie van Huntelaar keert Van Per sie terug op de plek waar hij sinds zijn persoonlijk niet bepaald ge slaagde WK niet meer bij het Ne derlands elftal heeft gespeeld. Het enige vraagstuk dat Van Mar wijk nu nog moet oplossen, is de invulling van de linkerspitspositie. Voor die plek heeft hij met Afellay en Elia twee kandidaten, waarbij de speler van Barcelona een lichte voorsprong lijkt te hebben. Zo is maar weer eens gebleken dat je weinig van te voren kunt plan nen, want in een paar dagen tijd is het luxeprobleem van Oranje ver anderd in een serieus probleem. Het was ook niet voor niets dat Van Marwijk gisteren voor de zo veelste keer de overvolle speelka- lender bekritiseerde. „Het wordt al lemaal te veel", vindt hij. „Je kan eens een keer pech hebben, maar de meeste blessures ontstaan door overbelasting. Ik ben voor iedere oplossing die een speler ontlast." „Het zou in mijn ogen al veel sche len als alle nationale competities op hetzelfde tijdstip beginnen en eindigen. Veel mensen waren het met me eens. Maar intussen is er nog niets veranderd." donderdag 24 maart 2011 APELDOORN - De Nederlandse ach tervolgers zijn op de eerste dag van het WK baanwielrennen in Apeldoorn als zesde geëindigd. Tim Veldt, Arno van der Zwet, Jen ning Huizenga en Levi Heimans realiseerden een tijd van 4.06,552. Australië greep de titel door in 3.57,832 Rusland in de finale te ver slaan. Willy Kanis werd vierde op de 500 meter tijdrit. De Kampense had 34,657 seconden nodig. Herwas al de derde keer dat de door een rug blessure gehinderde Kanis de on dankbare vierde plaats bezette. Het goud was voor Olga Panarina uit Wit-Rusland in 33,896. De Francaise Sandie Clair werd in 33,919 tweede. Het brons was voor de Duitse Miriam Welte: 34,496. Marianne Vos eindigde op de pun- tenkoers teleurstellend op de ze vende plaats. De regenboogtrui was voor de Wit-Russische Tatsia- De Nederlandse achtervolgers in actie op het WK. Van links naar rechts Tim Veldt, Arno van der Zwet, Jenning Huizenga en Levi Heimans. foto Vincent Jannink/ANP na Sjarakova, die een ronde voor sprong had op de groep. Vos was in 2008 wereld- en olympisch kam pioen. Wim Stroetinga kwam er niet aan te pas op het onderdeel scratch. De Fries stapte voortijdig af Het goud ging naar Kwok Ho Ting uit Hongkong.. LOS ANGELES - Vreugde in huize Sampras. De voormalige Ameri kaanse tennisheld heeft bijna al zijn trofeeën terug die vorig jaar werden gestolen. Dozen met de ge stolen prijzen zijn gevonden in een ziekenhuis in een stadje in de buurt. Sampras raakte eind vorig jaar bijna al zijn bekers, medailles en andere prijzen kwijt. De memora- blia van de veertienvoudig grands- lamwinnaar werden geroofd uit een kluis in Los Angeles. Tot de ontvreemde zaken behoorden niet alleen trofeeën uit zijn tenniscar rière, maar ook een gesigneerde gi taar van popmuzikant Carlos San- tana en een pianokrukje met hand tekening van zanger Elton John. DEN HAAG/ZEIST - Spelers Lex Im mers en Charlton Vicento en trai ner John van den Brom van ADO Den Haag zijn akkoord gegaan met de schikkingsvoorstellen van de aanklager betaald voetbal. Voor Immers houdt dat in dat hij met onmiddellijke ingang vijf wed strijden, waarvan één voorwaarde lijk, is geschorst. De ADO-speler wordt gestraft voor zijn beledigen de teksten aan het adres van Ajax en Joden na de zege op Ajax zon- dag (3-2). Trainer John van den Brom moet één duel op de tribune plaatsne men. Hij was aanwezig bij het sup portersfeestje, waar Immers de kwalijke teksten meezong. Vicen to, ook aanwezig, krijgt een voor waardelijke schorsing van één duel. „ADO Den Haag en bétrokke nen betreuren de gang van zaken zondag ten zeerste", verklaarde de club nog maar eens. ADO wijst er op dat trainer Van den Brom alleen wordt verweten dat hij „in woord en/of gebaar de uitlating 'Wie niet springt die is een Jood' heeft ondersteund, al thans niet zichtbaar afstand van die uiting heeft genomen." De club stelt dit soort uitlatingen helaas gemeengoed zijn in Neder landse stadions. Ze leiden volgens ADO niet of nooit tot straffen. Eer der maakte de club bekend dat Im mers de 'hoogst mogelijke boete' heeft gekregen voor zijn wange- drag. GRONINGEN - Het is onzeker of de gevechten om de K-i-wereldti'tel dit jaar doorgaan. De Japanse orga nisator is nagenoeg failliet. De vechtsporters, onder wie viervou dig wereldkampioen Sem Schilt uit Zuidlaren, hebben nog veel geld te goed. Door de financiële problemen staat niet alleen het slottoernooi eind dit jaar in Japan op losse schroeven. Ook de voorbereidende gala's, waarvan de beste acht vech ters zich voor de finale plaatsen, dreigen niet door te gaan. Het gro te jaarlijkse gala in de Amsterdam Arena, dat voor mei stond ge pland, is al afgeblazen omdat de or ganisator van de K-i geen vechters kan leveren. Dave Jonkers, de trainer van Schilt, hoopt dat de toernooien in het najaar alsnog gehouden kun nen worden. Dan moeten er wel fi nanciers opstaan om dit mogelijk te maken. „Normaal beginnen de kwalificatietoernooien al in maart. Voor Sem komt dit ergens nog wel goed uit. Hij is in mei en juni druk met filmopnames voor productie bedrijf Eyeworks. Daar kan hij zich nu helemaal op richten." Prijzen p.p. o.b.v. z pets. per kamer excL Calamiteitenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de pri|s. Drukfouten en pn jswijzlgingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55