2 o zeeland Proces Schouwse 'onsjesdealers1 begint 't Zwaantje had 'Oesterbroedinstallaties gevaar voor watersport' Zaterdag 26 maart van 10:00 uur tot 16:00 uur V INTERSPORT ,Fmo Erik peer CRIMINALITEIT Dertien verdachten drugshandel voor rechter HUISNAAM Schouwen-Duiveland kent veel huizen, boten en boerderijen met bijzondere namen. In deze serie worden ze verklaard. Blauwe Nissan uit Zijpestraat gestolen Dorcas verkoopt kleding voor de zomer Lezing over 'Denkend aan Anna-Lisa' Op deze dag: -15% korting op wandel- en sportschoenen - Gratis analyse door een podotherapeut - Gratis rugzakje met bidon bij iedere analyse Kijk voor meer informatie op: www.intersporterik.nl/voetapk donderdag 24 maart 2011 MMnMraawBsw MIDDELBURG - Voor de rechtbank in Middelburg begint vandaag het proces tegen dertien drugsdealers voornamelijk afkomstig van Schou wen-Duiveland (9 personen) en Goeree-Overflakkee (3 personen). Volgens een woordvoerster van het Openbaar Ministerie (OM) gaat het niet om een bende, maar om onafhankelijk van elkaar opere rende dealers. De meesten zijn zelf gebruikers van cocaïne of speed, die hun eigen behoefte financier den met de handel. Dat ging vaak in onsjes. 1\vee ons werd ingekocht om vervolgens de helft met winst te kunnen verko pen. Die verkoop merkt justitie overigens aan als het witwassen van geld. Als belangrijke verdachten be- ZIERIKZEE Aan de Zijpestraat in Zierikzee is in de nacht van dinsdag op woens dag een personenauto gestolen. Het gaat om een blauwe Nissan type 100NX. Het kenteken van de gestolen auto is HB-GG-29. Volgens de Zeeuwse politie is de waarde van de achttien jaar oude auto onbekend. Hoe de auto werd ontvreemd is evenmin bekendgemaakt. schouwt het OM een 36-jarige man en een 34-jarige vrouw uit Zonnemaire. Zij zouden respectie velijk negen en vijfjaar hebben ge deald. Het inkomen dat de 34-jari- ge hiermee verdiende, zou zij via een antiekhandel legaal hebben ge maakt. De politie legde in Zonnemaire be slag op onder meer een auto en een boot. Tegen de twee inwoners van Zonnemaire loopt ook een fi nancieel onderzoek. Tijdens een reeks van arrestaties in januari stuitte de politie in Zierikzee en Middelharnis op een werpster en een neppistool. In eerste instantie werden elf arres taties verricht, later werden nog eens twee verdachten opgepakt. De aanhoudingen vonden plaats in Zierikzee (zes), Oosterland ZIERIKZEE Dorcas verkoopt morgen en zater dag tweedehands zomerkleding. Dat gebeurt beide dagen tussen 9.30 en 15.00 uur in het depot aan de Zandweg 30 in Zierikzee. Er is een grote hoeveelheid kleding en schoenen voor zowel volwasse nen als kinderen. De opbrengst van de spullen gaat naar water- en sanitaire hulpprojecten in Afrika en Oost-Europa. (een), Zonnemaire (twee), Middel harnis (een), Stad aan 't Haring vliet (twee) en Vlaardingen (een). Bij deze arrestaties werd in totaal meer dan een kilo harddrugs in be slag genomen. Vier verdachten - de twee uit Zon nemaire en verder een 49-jarige en een 39-jarige man uit Zierikzee - zitten in voorarrest. Tijdens het onderzoek bracht de politie ongeveer tweehonderd ge bruikers in beeld en werden vijftig getuigen gehoord. Politie en justitie hebben hiermee een redelijk beeld van het drugsge bruik op met name Schou wen-Duiveland. Volgens de woord voerster van het Openbaar Ministe rie wordt op basis van deze gege vens nog verder onderzoek ge daan. ZIERIKZEE Schrijfster Ineke van Pelt geeft zon dag om 14.30 uur in Zierikzee een lezing over haar boek 'Denkend aan Anna-Lisa' in het kerkcentrum achter de Gasthuiskerk. Van Pelt schreef het boek na het overlijden van haar 5-jarige zoon. Met haar boek probeert ze antwoord te krij gen op vragen zoals: Is er nog iets wat blijft na de dood? De entree vóór de lezing bedraagt vijf euro. door Marijke Vael Intersport Erik en Hallux Podotherapie - Sandy Lek bieden u een voet- en schoencontrole aan van 10:00 uur tot 16:00 uur of (als u inlegzolen draagt) een beoordeling van uw zolen. Gratis running-ciinic Anjolie Engels-Wisse geeft om f 1:00 uur en i4:00 uur een running-clinic. Tijdens deze 2 clinics zal zij tips geven om beter te lopen, ietten op loophouding en advies geven om uw loophouding te verbeteren. Nieuwe Burg 22-28 I Middelburg 0118-611741 p-ó d o t h e r a p i e Sandy Lek Torenweg 2A I Middelburg 0900-345 6 543(lokaal tarief) Aan het eind van de 19e eeuw namen reizigers er hun intrek om te ge nieten van een goede maaltijd en van een bed, dat naar keuze koud of warm kon zijn. „In een warm bed lag een mooie da me te wachten", weet Lida van Oosten-Duivenvoorde (55). Zij woont met echtgenoot Dick (59) en hun kinderen Bas (27), Vincent (25), Marjolein (23) en Robbert (19) in 't Zwaantje. Een historisch pand, op de hoek Kromme Reke/Stoofweg in Renesse, dat nog steeds aantrekkingskracht blijkt uit te oefenen op voorbijgan gers die honger hebben of behoef te aan een dame. Lida: „Toen we hier in 1986 kwa men wonen zat er nog een klink op de voordeur waardoor iedereen vrij in en uit kon lopen. Regelma tig kwamen toeristen naar binnen die dachten dat ze hier konden eten en slapen." Niet onbegrijpe lijk omdat de zwaan, die is afge beeld bij de huisnaam boven de voordeur, een algemeen symbool is voor een herberg. Dat geldt ech ter niet voor een dakkapel als aan duiding voor een rosse buurt. Toch meldden zich ooit rond mid dernacht aangeschoten Duitse jon gens aan de voordeur van de Van Oostens met de mededeling dat ze voor 'das madchen' kwamen. „Wij wisten niet waar ze het over had den. Maar later begrepen we dat ze doelden op onze zoon Robbert. Die sliep slecht en zat daarom vaak tot laat in het dakkapelkozijn van zijn slaapkamer naar het uit gaand publiek te kijken. Hij had in dertijd lang haar en liet altijd het licht aan." Lida Duivenvoorde werd geboren in Noordwijkerhout en Dick van Oosten in Noordwijk. Enkele jaren na hun huwelijk kwamen ze 'toe vallig' in Renesse terecht. „Tijdens een vakantie in Harderwijk zagen we in een krantje dit pand te koop staan. Dat sprak ons direct aan om dat Renesse, evenals Harderwijk, in een recreatiegebied ligt. En bij het huis was voldoende ruimte voor een werkplaats waar Dick zijn oldtimer kon restaureren." Van dat laatste kwam het nooit, want eenmaal in Renesse werd het stel zo gefascineerd door het huis dat ze de oldtimer verkochten om al hun energie te richten op restauratie van 't Zwaantje. „Daar Lida en Dick van Oosten wonen in door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Het Watersportver- bond maakt ernstig bezwaar tegen de voorgenomen plaatsing van oes- terbroedkweekinstallaties (obk's) in het Grevelingenmeer. Sommige drijvende installaties ko men volgens de vereniging van wa tersporters gedeeltelijk of geheel in het voor watersporters bedoelde en gemarkeerde vaarwater, de zo geheten jachtbetonning, te liggen. Henk Botterweg, vertegenwoordi ger van de regio Deltawateren, vreest voor vaarveiligheid en de toegankeliijkheid op het voor de recreatievaart 'zéér belangrijke' ge bied. In een brief aan staatssecreta ris Joop Atsma (CDA, Infrastruc tuur en Milieu) maakt de bond het bezwaar duidelijk. In reactie op de brief is inmiddels een over leg over de kwestie gepland tussen de watersporter, de oestervissers en Rijkswaterstaat. Het Watersportverbond bena drukt niet tegen andere ontwikke ling te zijn op de Grevelingen. Zo werkte de bond eerder mee aan het verlenen van vergunningen voor oesterpercelen. De bond geeft verder aan zijn kennis in te willen zetten om mee te denken over de plaatsing van obk's en an dere installaties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50