41 binnenland Voicemails ministers af te luisteren Q-koorts bij Brabantse geitenboer TO©S Presidentsvrouw Bettina Wulff opent 'Duitse' Keukenhof met eigen tulp VEILIGHEID Vodafone biedt excuses aan Spreekuur voor zieke teddyberen Bidden helpt tegen woede en agressie, ook bij ongelovigen donderdag 24 maart 2011 DEN HAAG - De voicemails van mi nisters, burgemeesters, topambte naren en woordvoerders bij de Ne derlandse overheid zijn op afstand af te luisteren. Dat meldde het tv-programma Een Vandaag gister avond. De actualiteitenrubriek luisterde berichten af die door onder ande ren premier Mark Rutte en minis ter Jan Kees de Jager van Financi ën bij anderen waren ingesproken. Het afluisteren van Vodafo- ne-abonnementen is mogelijk via een standaardcode. De afluisteraar moet wel beschikken over het tele foonnummer van degene die afge luisterd moet worden. Het beluisteren op afstand is al leen mogelijk als de afgeluisterde bij de telefoon een standaardcode niet heeft omgezet in een eigen unieke code. Behalve voor belangrijke overheids functionarissen, geldt de afluister- mogelijkheid ook voor andere ge bruikers van Vodafone-abonne- menten. Dat zijn er in Nederland enkele miljoenen, aldus EenVan- daag. De Rijksvoorlichtingsdienst laat weten dat premier Rutte geen Vo- dafone-abonnement heeft en be schikt over een beveiligde tele foon. Ook minister De Jager heeft een veilig mobieltje. In een reactie liet Vodafone, die de rijksoverheid als klant heeft, we ten dat de functie van het op af stand beluisteren van de voicemail een 'optie is die we bieden aan klanten'. Nieuwe klanten worden volgens het bedrijf drie keer actief opgeroe pen de voicemail via een code te beschermen. In de praktijk echter blijkt een groot deel dit niet te doen. Vodafone heeft de beveiliging in middels aangescherpt en de be windslieden excuses aangeboden. Alleen gebruikers die de code ac tief hebben gewijzigd, kunnen nog op afstand de berichten afluiste ren, aldus het bedrijf Dat het beluisteren mogelijk is ge weest, vindt SP-fractievoorzitter Emile Roemer een grof schandaal. „Dat dit zelfs op dit niveau ge beurt, is knulligheid ten top. De staatsbeveiliging heeft hier ge woon gefaald", zei hij tegen Een- Vandaag. AMSTERDAM - Ergens boos over? Prevel dan een gebed, ook al ben je niet gelovig. Nieuw onderzoek van Nederlandse en Amerikaanse on derzoekers toont dat een gebed de woede en agressie vermindert. „We ontdekten dat gebed mensen echt in staat stelt woede te beteuge len. Ze nemen het minder persoon lijk", zegt professor Brad Bushman van de Ohio State University in een artikel in Personality and So cial Psychology Bulletin. Bidden helpt ook bij mensen die helemaal niet gelovig zijn, wordt in het blad uitgelegd. In een eerste studie werd aan 53 Amerikaanse studenten gevraagd naar hun boos heid, depressie en vermoeidheid. Vervolgens werd hun willekeurig gevraagd te bidden voor een kan kerpatiënt. De studenten die baden, bleken daarna minder boos. Sander Koole van de Vrije Universi teit Amsterdam vond eerder in een onderzoek al vergelijkbare resulta ten over de kracht van gebed. De ef fecten zijn volgens de onderzoe kers vrij groot. PAUL KUSTERS UTRECHT - Een meisje laat in het Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht haar zieke knuffel behandelen. Ruim 550 kleuters en patiëntjes uit het ziekenhuis kunnen tot en met vandaag met hun teddybeer terecht op het teddyberen- MAREN-KESSEL - Opnieuw is in Bra bant de Qjkoortsbacterie aange troffen bij een geitenhouder met achthonderd geiten in Maren-Kes- sel, gemeente Oss. Eerder dit jaar werden geitenbedrijven in Wamel (Gelderland) en Heeten (Overijs sel) besmet verklaard. Onderzoek heeft volgens GGD Hart voor Bra bant uitgewezen dat er in de omge ving van het besmette bedrijf in Maren-Kessel geen mensen zijn met Qjkoortsverschijnselen. Jos van de Sande, hoofd infectie- ziektebestrijding bij de GGD Hart voor Brabant, is niet verrast. „Ook na de vaccinatie van alle geiten vo rig jaar zal de bacterie nog aanwe zig zijn in het milieu. Daardoor blijven besmettingen voorkomen. Maar het is geen ontwikkeling om ons zorgen over te maken. De voorzorgsmaatregelen zijn getrof fen. Voor zover bekend zijn er niet abnormaal veel abortussen. Daar bij kwamen in het verleden grote hoeveelheden bacteriën vrij." L1SSE - De Duitse presidentsvrouw Bettina Wulff heeft gisteren de 62ste editie geopend van de jaar lijkse bloemententoonstelling van de Keukenhof in Lisse. In gezel schap van haar echtgenoot, presi dent Christian Wulff, en prins Willem-Alexander doopte ze een tulp die naar haar is vernoemd: de 'Bettina Wulff tulp'. Het Duitse presidentiële echtpaar was naar de bloembollenstreek ge komen, omdat 'Duitsland, Land van Dichters en Denkers' dit jaar het thema is van de Keukenhof. Zo is er een mozaïek van de Bran denburger Tor in Berlijn, bestaan de uit meer dan honderdduizend bloembollen. De wandelroute 'walk of fame' is gewijd aan Duitse beroemdheden, zoals de gebroe ders Grimm. De tentoonstelling 'Neder- land-Duitsland t-r Experience' toont bezoekers met foto's en films de overeenkomsten en ver schillen tussen Nederland en Duitsland, met aandacht voor on- Bettina Wulff en 'haar' tulp foto ANP der meer de voetbalduels en het Nederlandse koningshuis. De Oranjes komen ook terug in het Julianapaviljoen op het terrein. Kunstenares Suzan Offereins expo seert daar tien portretten, waaron der een portret van prins Wil lem-Alexander, prinses Maxima en hun drie dochters tijdens een vakantie in Argentinië. Voor de Keukenhof zijn de Duit sers de belangrijkste bezoekers- groep. Vorig jaar bezochten 135.000 Duitse toeristen de bloe- menexpo, ongeveer 17 procent van het totale aantal gasten. Bij de echte Brandenburger Tor in de Duitse hoofdstad zijn overigens 25.000 tulpen geplant. Die zullen in bloei staan wanneer koningin Beatrix, prins Willem-Alexander en prinses Maxima volgende maand in Berlijn zijn. Op uitnodi ging van Wulff brengen de Oran jes van 12 tot en met 15 april een staatsbezoek aan Duitsland. Het presidentiële echtpaar be zocht eerder op de dag het Anne Frank Huis in Amsterdam. De Duitse president prees daar het werk van de Anne Frank Stichting om het verhaal van het ondergedo ken Joodse meisje te blijven vertel len. Na het bezoek aan de Keukenhof vertrok het echtpaar Wulff naar Paleis Huis ten Bosch in Den Haag voor een audiëntie bij koningin Beatrix.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4