181 zeeland Rechter zelf naar camping Groene smaakmakers kleuren 0 DE BMW 1 SERIE VOOR 399,- BONA FIDE THEMA De Boomfeestdag 2011 kreeg als motto 'bomen smaken naar meer' mee. Hierbij wordt de aandacht gericht op het belang van bomen in woonwijken. Duurzaamheid boven snelle groei UNIEK JAARCONTRACT VOOR PARTICULIEREN. BMW EfficientDynamics donderdag 24 maart 2011 door Piet Kleemans door Joeri Wisse RENESSE - De Middelburgse kan tonrechter komt vandaag naar camping Bona Fide in Renesse. Niet voor een korte vakantie, maar om met eigen ogen de situatie op de camping te beoordelen. Daar staan huurders en eigenaar lijn recht tegenover elkaar nadat de kampeerders in 2009 te horen kre gen dat ze plaats moesten maken voor luxe chalets. „Het gaat om een zogeheten com paritie van partijen", legt advocaat Robert Kleij, die de vaste huurders vertegenwoordigt, uit. „De rechter kan daartoe besluiten zodat hij ter plekke een beeld kan vormen van de situatie. Die is toch altijd an ders dan wanneer je op foto's af moet gaan." Daarnaast zal de rech ter ook met betrokkenen bijeen gaan zitten om de zaak verder te bespreken en meningen te horen, aldus Kleij. Daarbij zal hij met na me ingaan op de vraag of de ver huurder op juiste wijze de huur heeft opgezegd. Niet ongebruikelijk is dat de kan tonrechter een bemiddelende rol op zich neemt en op een regeling aanstuurt. „Maar daarvoor moet er wel bij beide partijen bereidheid zijn. Eerdere pogingen om de zaak in de minne te schikken hebben niet tot resultaat geleid", aldus de raadsman. Maar omdat in een comparitie de rechter op voorhand kan aangeven hoe hij over de zaak denkt, kan dit wel leiden tot nieuwe inzichten waardoor partijen alsnog kunnen besluiten om er onderling uit te proberen te komen. „Een regeling waarin een passende oplossing kan worden gevonden prevaleert boven een procedure", vindt Kleij. Zo'n oplossing zou kunnen zijn dat het noordelijke deel van Bona Fide en camping De Karavaan voorlopig gereserveerd blijft voor de stacaravans 'oude' groep kam peerders. „Dan kan de zuidzijde al op de schop. Vo'or het noordelijke deel zijn voor zover bekend toch nog geen concrete plannen." Eventuele schadevergoeding voor mensen die hun caravan verhui zen, wordt niet in de zaak meege nomen. „Dat zal helaas iedereen individueel moeten doen." MEEST GELEZEN 1Rechter naar Bona Fide (foto) 2. Auto gestolen in Zierikzee 3. Dorpshuizen commerciëler TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Achtergronden over 40 jaar Greve- lingen op pzc.nl/grevelingen Het klopt als een bus: bomen zijn smaak makers. Letterlijk als het om fruitbomen gaat, figuurlijk als het de groene aankleding van pol der en dorpswijk betreft. Tijdens de 55ste boomfeestdag dwaalden kinderen door fruitboomgaarden, werden wilgen geknot en nieuwe bomen geplant. Hooiwagens lopen er op hoge po ten rond, duizend- en miljoenpo- ten kruipen er, regenwormen gra ven zich een weg door de bodem en vlinders en hommels vliegen van bloesem naar bloesem. Een fruitboomgaard is een wereld op zich. Een wereld waar biologische fruitteler Pieter Jans Jansonius uit Nieuwerkerk graag uitleg over geeft aan eenieder die het wil ho ren. Gisteren verwelkomde hij leer lingen van OBS Duiveland in zijn boomgaard aan de Platte Capelle- dijk. De kinderen hielpen mee met het planten van windkerende hagen, mochten een kijkje nemen bij de schapen en lammeren en maakten aan de hand van allerlei opdrachten in de boomgaard ken nis met wat daar zoals groeit en bloeit. „Voor ons is het iedere dag boomfeestdag", aldus Jansonius. „Maar ik ben blij dat jullie er zijn want bij al dat planten kunnen we wel wat hulp gebruiken." Ook col lega-fruittelers Van de Velde (Zie rikzee), Van Leersum (Brouwersha ven), Flikweert (Oosterland) en Houtekamer (Bruinisse) ontvin gen kinderen op hun bedrijf. Ter wijl de kinderen hard aan het werk waren in de boomgaard sta ken ook elders op Schouwen-Dui- veland kinderen de handen uit de mouwen. Aan de Vlasakker in Dreischor kijkt 'juf Anneke van der Linde van OBS De Klimop met tevreden heid naar de noeste arbeid van haar leerlingen. Aan de Vlasakker - een nieuwbouwstraat aan de rand van het dorp - gingen twaalf Amberbomen de grond in. „Dat is Bij de keuze van boomsoorten was niet groeisnelheid maar duurzaam heid leidend. In Dreischor werden aan de Vlasak ker 12 amberbomen geplant door leerlingen van OBS De Klimop. De Dapperweg in Haamstede kreeg er dankzij leerlingen van de Kirreweie 25 eiken bij. Leerlingen van Onder de Wieken plantten gisteren 23 lindebomen aan de Bernhardstraat. Aan de Boomfeestdag werkten NME-gidsen mee, evenals NME-centrum Ecoscope. Stichting Landschapsbeheer Zee land (SLZ) stelde materialen be schikbaar. wel grappig. Op school zit een meisje dat Amber heet. Of ze wist dat er een boom naar haar ver noemd was. Dat wist ze." Aan de Hoeveweg bij Zierikzee worden de - nog jonge - wilgen geknot, een secuur werkje, te oordelen naar de gelaatsuitdrukking van de kinde ren. „Rustige halen en in dezelfde zaagsnede blijven", krijgt een van als raad. Met als toevoeging' „Je moet de zaag het werk laten doen." De stapel takken op de grond groeit gestaag. Overal op het eiland waren giste ren planters en knotters actief en deden kinderen mee aan natuur wandelingen. Belangrijk volgens burgemeester Gerard Rabelink „Bomen zijn belangrijk, ook in het openbaar groen. Daar moet je al tijd goed voor zorgen en bomen de plaats geven die ze verdienen", aldus Schouwen-Duivelands eer ste burger. Schouwen-Duiveland werd gisteren 115 bomen groener. Totaal 569 kinderen deden mee aan Boomfeestdag. Er werd met overgave geplant door de kinderen. De plantgaten waren tevo ren al gemaakt. In de fruitgaard van Pieter-Jan Jansonius werden allerlei opdrachten uitge voerd. PER MAAND BMW 1 Serie Business Line Ultimate Edition. met leder bekleed multifunctioneel sportstuurwiel 88 automatische airconditioning a mistlampen voor fa regen- en lichtsensor m middenarmsteun voor 88 opbergpakket exterieurdelen in kleur 88 koplampsproeiers xenon inclusief corona-ringen R metallic lak si lederen bekleding Boston Totale prijs opties los 6.940,- Business Line Ultimate Edition 1.995,- Uw voordeel 4.945,- (ruim 70%) DeBMW116iEfficientDynamics 28.855,- Edition 5-deurs met Business Line of 399,- per maand Ultimate Edition pakket Voorde allereerste keer in de geschiedenis rijdt u een ongekend complete uitvoering van de BMW 1 Serie met een prijsvoordeel van ruim 70%! Nu met een zeer aantrekkelijk Operational Lease aanbod voor particulieren. Contract voor 12 maanden. Alle kosten inbegrepen, met uitzondering van brandstof. Duidelijk en zonder verassingen. BMW 1 Serie 1161EDE tl MTffl 11 [ipi Zwartepoorte Goes bv Amundsenweg 33,4462 GP Goes, T (0113) 24 52 45 www.zwartepoorte.nl Gemiddeld brandstofverbruik van 4,5 tot 8,5 liter/100 km (van 22,2 tot 11,7 km/liter). C02-emissie van 118 tot 199 gram/km. Het leasetarief is incl btw en excl. brandstof en vervangend vervoer en gebaseerd op een full operational lease met een looptijd van 12 maanden en een kilometrage van 20.000 km per jaar. Geldt voor particulier, kan ook zakelijk. BMW Service Lease is een product van BMW Financial Services. Getoond model bevat opties die niet tot de standaarduitrusting behoren. Tarieven onder alle voorbehoud. Stand: 01.03.11 S.E.&O.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48