PZC Dorpshuis Ouwerkerk blijft zelfstandig OV-proef elders wel succesvol SCHOUVVEN-DUiVELAND 18 en 19 17 20 en 21 TOEKOMST Dorpsraad ziet geen meerwaarde in aansluiten bij Stichting Dorps- en Gemeenschapshuizen Emoties trekken verschillende gezichten /TXAutoTeam www.autoteam.nl Tot wel 2500,- inruilbonus bij aankoop van een nieuwe Opel Corsa! Kijk op funda.nl voor de deelnemende huizen. almanak Netwerk 'Wm 8 SÉ 1 Donderdag 24 maart 2011 Groene smaakmakers kleuren polders en woonwijken Herberg 't Zwaantje in Renesse had warme en koude bedden Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl amHBsmm ma door Piet Kleemans OUWERKERK - Het dorpshuis Ou werkerk blijft zelfstandig. Het dorpshuis wordt losgeweekt van de dorpsraad Ouwerkerk, maar is niet van plan aansluiting te zoeken bij de eilandelijke Stichting Dorps- en gemeenschapshuizen. Dat heeft de dorpsraad Ouwerkerk be sloten. De raad ziet geen enkele meer waarde in aanhaken bij de stich ting. Het dorp wil, zegt voorzitter van de dorpsraad Peter Vijverberg zelf zeggenschap houden over het reilen en zeilen van het dorpshuis, „Om het dorpshuis hier draaiende te houden hebben we niet zo'n du re stichting met veel overheadkos ten nodig. Ik denk dat wij dat best zelf kunnen en dat de keuze voor zelfstandigheid de beste keuze voor het dorp is." Vijverberg stelt dat de bezetting van het dorpshuis met acht dagdelen vaste verhuur per week prima is en met wat crea tieve ideeën nóg beter kan wor den. Verder is het de bedoeling dat de huurprijzen omhoog gaan. Voor alsnog wordt uitgegaan van 20 pro cent huurverhoging voor niet-com- merciële huurders, 35 procent ver hoging voor commerciële huur ders en een bescheiden 5 procent hogere huur .voor de vaste gebrui kers van het dorpshuis.. Tijdens de dorpsraadsvergadering deze week werd de Ouwerkerkers gevraagd met ideeën te komen om het gebruikt en daarmee de renta biliteit van het dorpshuis verder op te krikken. Dat leverde een stroom aan ideeën op. Zo klonk de roep om (heroprichting van een ouderensoos en werd geop perd jongeren te trekken door hen een cursus 'brommer opvoeren' aan te bieden. Om de financiële ba sis te verbreden werd voorgesteld een stichting 'Vrienden van het dorpshuis' op te richten en het be drijfsleven te polsen over de moge lijkheden voor sponsoring. ZIERIKZEE - Het thema 'Emoties' biedt eindexa men-kandidaten havo en 6vwo van Pontes Pieter Zeeman veel ruimte voor persoonlijk en dus zeer ym ir voel je vrij Gemiddeld brandstofverbruik en COj-uitstoot: liter/100 km: 11,0-3,5; kms/liter: 9,1-28,6; CO? gr/km: 259-94. De actie loopt zolang de voorraad strekt. Kijk voor de voorwoorden op: www.outoteam.nl divers werk voor het vak Beeldende Vorming. Gis termiddag richtten zij hun expositie in de hal van het Zierikzeese gemeentehuis in. Pontes-direc- teur Sjef Lommen verricht vanavond om 18.00 uur de officiële opening. De kunstwerken zijn hier tot 6 april te zien. foto Dirk-Jan Gjeltema Kom vrijblijvend kijken en vergelijken NVM TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse ouderen kunnen nog een jaar extra gratis gebruikmaken van de bus. Tenminste, als de drie ge meenteraden akkoord gaan met een verlenging van het project. In tegenstelling tot Schouwen-Dui- veland is de proef met gratis open baar vervoer voor 65-plussers in Zeeuws-Vlaanderen een succes. Er is een toename van het ov-ge- bruik. Uit een enquête blijkt dat elf procent niet zou hebben ge reisd als zij geen gratis ov-pasje zou hebben. Bij het WMO-ver- voer is na de zomer van 2010 een daling te zien ten opzichte van 2009 van het aantal zones. Redenen genoeg om de proef met een jaar te verlengen, vindt de Ter- neuzense wethouder Co van Schaik. Dat kost zo'n 150.000 euro. Daarvan wil de provincie de helft betalen. De drie gemeenten verde len de rest van de kosten naar rato van het aantal inwoners. De ge meenteraden van Temeuzen, Sluis en Hulst moeten nog instemmen. Tip? redactie@pzc.nl Die Goesenaar probeert - tegen beter weten in - met de tijd mee te gaan. Hij heeft zich aangemeld bij Hyves, Linkedln, Facebook en Twitter. Socia le netwerken op het internet, maar eerlijk gezegd weet hij niet zo goed wat hij ermee aan moet. Want so ciaal is hij niet en netwerken heeft hij altijd gemeden. Zijn Hyves- en andere pagina's behoren dan ook tot de stilste plekken op het internet. Laatst kreeg hij tot zijn niet geringe verbazing een mailtje waaruit bleek dat iemand vrienden met hem op Facebook wilde worden. Nadat hij het mailtje had geopend, bleek de aspirant-vriend de vrouw te zijn met wie hij al bijna veertig jaar lief en leed deelt. Meer sociaal netwerk heeft een mens niet nodig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47