niet gaan golven GIJZEL 21 ©OO Voorjaarsconcert met sopraan en orgel Betonblokken moeten weg bij Mediamarkt Snor doet fooien in War Child-varken Dansen en bingo bij de Vriendschap Veerse dorpen dreigen WV-vestiging te verliezen lijstenmakerij donderdag 24 maart 2011 ïeUëM één weghelft afgesloten. Het verkeer wordt daar met verkeerslichten geleid. Ook op de Molenweg kunnen wegge bruikers hinder ondervinden. De aanleg van de rondweg loopt dus parallel met die van de N57. Maar regelmatig overleg tussen de betrokken partijen zorgt ervoor dat afsluitingen en omleidingen op elkaar worden afgestemd. De rondweg zou in november gereed moeten zijn. Bij Vrouwenpolder vergt het ook enige oplettendheid om niet plots op de Veersedam te staan in plaats van in het dorp zelf. De Liebertsweg, die ligt tussen de N57 en de Polredijk, is afgesloten tot de zomer. Volgens Rijkswaterstaat verlo pen de werkzaamheden volgens planning. Projectleider Erie Mostert toont zich tevreden. „Het is natuurlijk nu ook prachtig weer. Voor iedereen trouwens, niet alleen voor ons. Maar het werkt wel mee. We zijn nu de tunneltjes aan het afbouwen. Het merendeel daarvan moet medio mei klaar zijn. De aannemer is nu ook bezig met het afgraven van de overhoogte." Die tijdelijke ophoging is nodig om de grond te stabiliseren. Door het gewicht ervan- simpel gezegd een flinke lading zand op de ondergrond - klinkt de bodem in zodat die straks niet gaat verzakken als het asfalt erop ligt. „Als je bijvoor beeld op de A16 of de A12 rijdt, dan voel je dat die golft als je daar met enige snelheid over gaat. Je wordt dan bij wijze van spreken een beetje zeeziek. Dat willen we hier niet hebben." Nadat de ondergrond voldoende is ingeklonken, gaat er een laag puin overheen, de fundering voor de asfaltlaag. „Het asfalt moet er 1 augustus op liggen, dan is de hoofdrijbaan ook klaar. Daarna doen we de laatste dingen zoals hét inzaaien van bermen, borden plaatsen en de parallelwegen. Detaillering en afwerking." Op 1 november moet alles gereed zijn, maar als die hoofd rijbaan klaar is, kan iedereen in een keer doorrijden vanaf de Veersedam naar de A58 en vice versa. VOORJAARSPRESENTATIE Styling Marion Leenpoel De nieuwste stoffen wandbekleding en kussens Designers guild, Osborne a Little - Ralph Lauren - Elitis - Prades - etc. 10.00 TOT 18.00 UUR TEVENS KUNSTEXPOSITIE 'S-HEER ABTSKERKE De sopraan Clara Lammers Lisnet zingt morgen, vrijdag, werken van Mendelssohn, en Handel tijdens het voorjaarsconcert in de protes tantse kerk in 's-Heer Abtskerke. Zij wordt op het orgel begeleid door Everarda Slabbekoorn, die ook enkele werken van Wesley ten gehore brengt. Het concert begint om 20.00 uur en een toegangskaart je kost 5 euro. MIDDELBURG De anti-ramzuilen voor de Media markt in Middelburg moeten snel weg. Dat laat Areal, de beheerder van de woonboulevard, weten. De grote betonblokken maken een ramkraak onmogelijk. Ze zijn ech ter heel onpraktisch en zien er le lijk uit. „Als er ook nog fietsen te genaan staan wordt de ingang ge blokkeerd. Er moet snel iets anders bedacht worden", aldus Areal. GOES Het personeel van café De Snor op de Grote Markt in Goes doet deze week alle fooien in een spaarvar ken voor War Child. Daarmee loopt het etablissement vooruit op een actiedag voor de organisatie, die zaterdag op de Markt wordt ge houden. War Chüd zet zich in voor de reïntegratie van kindsoldaten en kinderen in oorlogsgebieden. GOES Dansclub De Vriendschap en de Stichting Buurtwerk Goese Polder houden zaterdag 26 maart weer een dansavond in De Spinne in Goes. Een DJ draait muziek voor al le dansgenres en er worden twee rondjes bingo gespeeld. De muziek begint om 20.00 uur, maar de zaal is een halfuur eerder open. Toegang 5 euro. vammmmsKSÊ^^mi door Henk Postma DOMBURG - Een aantal toeristische dorpen in de gemeente Veere dreigt de WV-vestiging te verlie zen. Dat heeft te maken met de toenemende behoefte aan digitale informatie via internet en sociale media. „Willen we daar goed in meegaan, dan houden we te wei nig geld over om alle zes agent schappen in Veere open te hou den", waarschuwt directeur Carla Schönknecht van de WV Walche ren en Noord-Beveland. De gemeente Veere steekt jaarlijks 335.000 euro in de VW. Dat geld wordt vooral gebruikt voor het open houden van de hoofdvesti ging in Domburg en de agent schappen in Zoutelande, Westka- pelle, Oostkapelle, Vrouwenpolder en het stadje Veere. Daarnaast runt de VW onder meer websites en een daaraan gekoppelde databa se om toeristen te werven, te ont vangen en van informatie te voor zien. In die digitale informatievoor ziening moet de komende jaren flink worden geïnvesteerd. DE SPECIALIST IN LIJSTEN Biezelingsestraat 102a Telefoon 0113-342383 info@lijstenmakerijgijzel.nl 4421 BV Kapelle Fax 0113-340044 www.lijstenmakerijgijzel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41