zeeland 119 Sandra Dekker vele schatten van 'de Zak' 75 Inbrekers slaan slag in Middelburgse winkels Gratis iPad 2 of iPod touch bij Luxaflex® producten EIGENHUIS VERBOUWEN +INRICHTEN Drie maal gitaarrock op podium 't Beest De Vuurneon belicht de natuurlijke vijver Eigenaresse hond rent weg na bijtincident Priesterjubileum pater Paul Vanluffelen donderdag 24 maart 2011 Het project Energiek Borsele kan op steeds meer draagvlak rekenen van de ondernemers in de gemeente Borsele. Zo kwamen deze week 75 ondernemers af op een presenatie over de tot nu toe behaalde resultaten. „De toerist van morgen komt niet meer alleen voor zee en strand. Die heeft zeker ook interesse voor het mooie landschap van de Zak van Zuid-Beveland met het oude heggenlandschap'en de mooie bloemdijken." Ria Meijler-Dekker van theeschenkerij Fleuria in Baarland. WGagg&issaansemm MIDDELBURG - „Wij moeten er weer voor werken." Een mede werkster van een winkel in het Middelburgse winkelcentrum Dau- wendaele reageerde gistermiddag fel op de derde inbraak in haar be drijf in een paar jaar tijd. Inbrekers drongen in de nacht van dinsdag op woensdag binnen in vier winkels in het winkelcen trum. Uit gesprekken met mede werkers van die bedrijven blijkt dat er geld is gestolen. Uit één win kel zijn enkele honderden euro's meegenomen, uit een andere win kel een onbekend geldbedrag. Een derde winkel mist niets. Een mede werker van een vierde winkel kon gistermiddag niet aangeven wat er wordt vermist. De aangerichte schade is echter ve le malen groter dan het gestolen bedrag. Zo is bij een winkel de gla zen voordeur vernield en de pui ontzet. Bij een andere winkel is een kluis gekraakt en bij weer een andere winkel is de achterdeur ver nield. Vermoedelijk heeft een van de in brekers zich laten insluiten en opende hij of zij 's nachts de nood- deur zodat kompanen het winkel centrum konden betreden. Vervol gens braken ze in bij een bakker, een bloemist, een groenteboer en een winkel met huishoudelijke ar tikelen. Een van de getroffen eigenaren zei dat de winkeliers graag camera's willen ophangen om hun winkel centrum beter te beveiligen. Vol gens hem wil de gemeente, de ei genaar van het centrum, daar ech ter niet aan meewerken. Hij liet weten dat er opnieuw gesproken zal worden om het centrum op de een of andere manier beter te be veiligen. Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl WWW HNATfOKfitf3SiIWBE6B$.ltt foto Willem Mieras GOES In Podium 't Beest in Goes kunnen liefhebbers van ruige gitaarrock za terdag terecht voor drie bands, die retro-hardrock spelen. The Lords of Skull Island, voortgekomen uit Hulkk, bijten de spits af, waarna Gingerpig, de band van ex-Gorefest- gitarist Boudewijn Bonebakker, het podium betreedt Pièce de résis- tence is de band Vanderbuyst, een trio dat de poppodia stormender hand verovert. Het concert begint om 21.00 uur. KAPELLE Leo Brand spreekt morgen, vrijdag, over de aanleg van een natuurlijke vijver in de tuin bij aquarium- en terrariumvereniging De Vuurneon in Kapelle. In het kleinste tuintje is het nog mogelijk een waterpartij aan te leggen waarin met wat des kundige hulp een fraai biologisch evenwicht kan ontstaan. Brand geeft aan waar de vijverbezitter re kening mee moet houden. De le zing begint om 20 uur in het Vuur- neonlokaal aan de Bruelisstraat in Kapelle en is gratis toegankelijk. GOES De politie zoekt getuigen van een incident dat zich gisterochtend rond 08.15 uur afspeelde op het fietspad De Ruijterlaan/Piet Hein- straat in Goes. Een 39-jarige fïets- stër werd daar gebeten door een niet aangelijnde hond. De eigena resse hield de hond weliswaar vast toen de vrouw voorbij fietste, maar de hond schoot los en beet De eige naresse rende vervolgens weg. Ge tuigen of mensen die weten wie de vrouw met de hond is, kunnen bellen met 0900-8844. 'S-HEERENHOEK Een sobere viering van het zilveren priesterjubileum van pater Paul Vanluffelen vindt zaterdag 25 maart plaats in de Willibrordus- kerk in 's Heerenhoek. Deken Paul Verbeek en pater Paul zelf zullen om 19.00 uur voorgaan in de eucha ristieviering, die wordt opgeluis terd door de jongens van de Zeeuw se Koorschool. Na afloop is er gele genheid om Pater Paul geluk te wensen. Vanwege de vastentijd zul len koffie en drankjes niet worden aangekleed met overvloedig lek kers. Dat gebeurt pas tijdens een of ficieel feest in Goes op 22 mei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39