Spoorboekje voor de Beheerloon dorpshuis blijft karig DE BMW 1 SERIE VOOR 399, i8l zeeland Draagvlak ondernemers neemt toe ENERGIEK BORSELE Bijna een jaar geleden is Energiek Borsele begonnen, bedoeld om het werken, wonen en recreëren een impuls te geven. Tijd voor een tussenbalans. LUCTOR ET EMERGO Stemmen raad staken 38 Middelburgers kregen twee stempassen Toerisme Borsele UNIEK JAARCONTRACT VOOR PARTICULIEREN. BMW EfficientDynamics De Wiekslag is niet langer zwak donderdag 24 maart 2011 door Frank van Cooten door Mieke van der jagt rilland - Marianne van Holland, de beheerster van het dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland, zal nog een poos op een houtje moe ten bijten. Een poging in de ge meenteraad van Reimerswaal om meer dan veertig uur werken in de week te kunnen belonen met meer dan 400 euro in de maand, liep dinsdag stuk op stakende stemmen. Een aangepaste motie om de bud getsubsidie voor de beheerscom missie op te trekken komt volgen de maand in de raad, maar het ont brekende raadlid was van de SGP, een fractie die en bloc tegen stem de. In een weinig zakelijke discus sie werd een motie van Leefbaar Reimerswaal besproken, waarin aanvankelijk werd gevraagd om het structureel optrekken van de hele budgetsubsidie zodat de be heersstichting naast het onder houd en de huur ook een behoor lijk salaris kan betalen voor het openhouden, de schoonmaak en het draaiend houden van het dorpshuis. Veruit de meeste vaste door Luc Oggel rilland - Christelijke basisschool De Wiekslag in Rilland heeft zich ontdaan van het predikaat 'zwak ke school'. De onderwijsinspectie heeft deze week geoordeeld dat de kwaliteit van het onderwijs weer aan de normen voldoet. In 2009 kreeg de school het predi kaat 'zeer zwak'. Vorig jaar nog al leen 'zwak'. Volgens Anko van middelburg - Bij het maken van de stempassen voor de afgelopen provinciale verkiezingen zijn 38 stempassen in de gemeente Mid delburg dubbel afgedrukt en ver spreid. Op 2 maart meldden twin tig mensen bij de stembureaus dat ze twee stemkaarten op hun naam hadden gekregen. Voor de gemeen te reden om bij de leverancier om opheldering te vragen. Na uitle zing van de computergegevens in de drukkerij bleek dat er bij de herstart na een storing 38 passen een tweede maal zijn gedrukt. Het betrof stempassen die in de bin nenstad werden verspreid. Wat er met de 18 dubbele passen is ge beurd die niet zijn gemeld door de kiezers is niet bekend. Mochten die gebruikt zijn om te stemmen, dan is berekend dat dit geen in vloed hebben op de vastgestelde einduitslag, aldus de gemeente. gebruikers van het dorpshuis zor gen voor hun eigen drankjes, zo dat de beheerster daar niets aan kan verdienen. PvdA-raadslid Dieuwke Louwerink was in de ma terie gedoken en had gevonden waar de schoen wringt. In 2001 is er flink gekort op de subsidie om dat toen een horecakeuken is ge bouwd, die echter het vorige en het huidige beheer geen cent ople vert. Het terugdraaien van die kor ting vormde vervolgens de kern van de motie, plus het in goed overleg kijken naar de mogelijkhe den binnen de bestaande subsidie. Wethouder Hans de Kunder zei wel een handreiking te willen doen, 2500 euro om de ergste nood te lenigen, maar wilde voor lopig niet praten over het structu reel optrekken van het totale be drag. Volgens voorzitter Jacques Boon man van de beheersstichting kan er binnen het budget niet gescho ven worden. „Als wij een loon bo ven bijstandsniveau betalen, is er geen cent meer voor onderhoud." Het college beloofde de hele finan ciering van alle dorpshuizen op termijn te zullen bekijken. Hoepen van de overkoepelende Alpha Scholengroep is de afgelo pen periode hard gewerkt om or de op zaken te stellen. Zo was er een stuurgroep in het leven geroe pen bestaande uit het college van bestuur, directrice Marianne Kloos terboer, opleidingsmentoren van de Alpha Scholengroep en school begeleidingsdienst RPCZ. De stuurgroep wordt binnenkort opge heven. Kimmo Pankow van De Korenbeurs in 's-Heeren- hoek, Robert Northolt van camping Baarland en agrarisch ondernemer Marco van Sabben sloegen bijna een jaar geleden de handen ineen om het imago van de gemeente Borsele op het gebied van wonen, werken en recreëren te verbeteren. Uit deze bundeling van krachten bloeide het samenwerkingsproject Energiek Borsele op. Het eerste speerpunt is de recreatie. In het afgelopen jaar zijn diverse werkgroepen met dit thema aan de slag gegaan. De eerste resulta ten zijn deze week gepresenteerd. Een van de eerste tastbare elemen ten is het aanbieden van diverse ar rangementen deze zomer om de verborgen schatten van de Zak van Zuid-Beveland nog beter te la ten ontdekken. „Die zijn onder meer bedoeld als uitje voor groepen die 's morgens aan het vergaderen zijn", zegt woordvoerster Sandra Dekker. „Ie dere ondernemer levert bouwste nen aan voor de arrangementen. Dat kan bijvoorbeeld gaan om een theeschenkerij of een Bed 8c Break fast in combinatie met een route over onze mooie bloemdijken." Er zijn weliswaar verschillende brochures beschikbaar over de vele mogelijkheden in het gebied maar een boekje waarin alles staat ont breekt, zegt Dekker. „We willen volgend jaar een gidsje uitbrengen waarin alles is gebundeld op het gebied van bijvoorbeeld accommo daties, attracties en evenementen. Daar komt ook een website bij die we bij voorkeur achter de site van de VW gaan hangen. De Zak heeft bijvoorbeeld prachtige fiets routes maar het is niet bekend waar je iets kunt drinken en wan neer deze zaken open zijn." De relatie tussen ondernemers in De organisatie Energiek Borsele is bijna een jaar geleden opgericht en wordt steeds breder van opzet. Inmiddels zijn ook de Kamer van Koophandel, de gemeente Borsele en Economische Impuls Zeeland aangeschoven. De organsiatie hoopt dat volgend jaar de Zeelandpas wordt inge voerd, waarmee toeristen bijvoor beeld korting kunnen krijgen op de entreeprijs van attracties. Ook de inwoners van Zeeland zelf moeten aanspraak kunnen maken op een Zeelandpas om te profite ren van de voordelen. de gemeente Borsele en de VW Zuid-Beveland/Tholen is volgens Sandra Dekker momenteel niet echt om over naar huis te schrij ven. De VW heeft te weinig aan dacht specifiek voor het gebied, luidt de kritiek. „De VW doet ech ter een heleboel, maar heeft te ma ken met een beperkt budget en een grote regio. De ondernemers kunnen ervoor kiezen om net als op Noord-Beveland zelf een pro motiebrochure uit te geven, maar de eerste insteek is toch om samen met de VW te zoeken naar een ander en beter promotiebeleid. Lie ver samen dan apart." De aspiraties van Energiek Borsele gaan verder. Zo willen de ondene- mers vorm gaan geven aan indus trieel toerisme. „De bezoekerscen tra van de Covra en de EPZ zijn al leen op afspraak open. De bedrij ven zijn bereid daar meer mee te doen. Daarom willen wij ook toe naar de bouw van een energie-evo- luon bij bijvoorbeeld de ingang van de Westerscheldetunnel als toegangspoort tot de gemeente Borsèle waar alles op het gebied van energie is te vinden. Dat is een trekker van formaat. De toe rist van morgen komt echt niet meer alleen naar Zeeland voor zee en strand. Die wil graag meer ont dekken. Daar speelt Energiek Bor sele graag op in." De organisatie Energiek Borsele, bedoeld om het wonen, werken en recreëren een opkik ker te geven, kan op steeds meer draagvlak van ondernemers rekenen. Op camping Scheldeoord in Baarland waren deze week ruim 75 ondernemers en politici aanwezig voor een tussenbalans. „Steeds meer ondernemers beseffen het belang van een goede promotie en werken daar graag aan mee", zegt woordvoerster Sandra Dekker. „Zo zijn onder de vlag van Energiek Borsele het afgelopen jaar diverse werkgroepen opgericht die aan de slag gaan met di verse deelonderwerpen." Een van de thema's is ener gie opwekking van alle tijden. „Daar is in het gebied met zes oude korenmolens en tal van moderne ener giecentrales nog veel mee te doen", zegt Sandra Dek ker. „Het energie-evoluon is dan het startpunt en van daar uit ontwikkelen we diverse routes die mensen uitnodigen het gebied te gaan beleven." PER MAAND BMW 1 Serie Business Line Ultimate Edition. ss met leder bekleed multifunctioneel sportstuurwiel automatische airconditioning 8 mistlampen voor a regen- en lichtsensor Ws. middenarmsteun voor as opbergpakket exterieurdelen in kleur s koplampsproeiers m xenon inclusief corona-ringen a metallic lak m lederen bekleding Boston Totale prijs opties los 6.940,- Business Line Ultimate Edition 1.995,- Uw voordeel 4.945,-(ruim 70%) De BMW 116i EfficientDynamics Edition 5-deurs met Business Line Üftima'të Edition pakket Voor de allereerste keer in de geschiedenis rijdt u een ongekend complete uitvoering van de BMW 1 Serie met een prijsvoordeel van ruim 70%! Nu met een zeer aantrekkelijk Operational Lease aanbod voor particulieren. Contract voor 12 maanden. Alle kosten inbegrepen, met uitzondering van brandstof. Duidelijk en zonder verassingen. Zwartepoorte Goes bv Amundsenweg 33,4462 GP Goes, T (0113) 24 52 45 www.zwartepoorte.nl 28.855,- of 399,-per maand BMW 1 Serie 3-deurs www.bmv/.iil Gemiddeld brandstofverbruik van 4,5 tot 8,5 liter/100 km (van 22,2 tot 11,7 km/liter). C02-émissie van 118 tot 199 gram/km. Het leasetarief is incl. btw en excl. brandstof en vervangend vervoer en gebaseerd op een Full operational lease met een looptijd van 12 maanden en een kilometrage van 20.000 km per jaar. Geldt voor particulier, kan ook zakelijk. BMW Service Lease is een product van BMW Financial Services. Getoond model bevat opties die niet tot de standaarduitrusting behoren. Tarieven onder alle voorbehoud. Stand: 01.03.11 S.E.&O,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38