oor mijn lichaam sport 12 7 jg SC Baskensburg verrast, met zaalvoetbaltitel Trainer van Zaamslag woest over zware straf Walcherse en Bevelandse clubs in aparte poules Sloepoort Cup Vivawiech De Kok tweede in ambtenarenloop Roadhouse Roadies dicht bij titel pzc.nl/webwinkel Voor een harmonieus leefsysteem 'Natuurlijk ga ik de sport missen. Triatlon vind ik toch wel heroïsch. Ik heb kleinere wedstrijden gewonnen, een aantal medailles en ereplaatsen gepakt!' Duursporter Mare Riemens V X. - 'v' f n foto Willem Mieras gelofelijk resultaat voor mij. Na de ze wedstrijd zat er vocht in mijn knie. Ik ging weer naar de kliniek van dokter Martens, waar een or- thopeed in zes weken tijd drie in jecties in mijn knie spoot. Het kraakbeen bleef tegenwerken. Ik hoorde mijn knie kraken als ik de trap afliep." „Deze winter wilde ik de laatste stap maken, en mijn lichaam maximaal belasten. Daar voor heb ik drie dingen gedaan: ten eerste had ik een zwemanalyse gemaakt in de Tongelreep in Eind hoven. Dat is het bad waar alle top pers zwemmen. Het zwemmen w donderdag 24 maart 2011 HEINKENSZAND was duidelijk mijn minste onder deel in de triatlon. Ik heb mijn A-diploma maar met moeite ge haald. Ten tweede was ik minder gaan werken zodat ik meer tijd had voor trainingen, en als laatste begon ik met krachttraining. Daar hield ik helemaal niet van, maar volgens de trainer zou het goed zijn voor mijn ontwikkeling." „Eind februari ging het ineens weer minder met de knie. Een goed testmoment was de Massa loop in Oostkapelle. Weer had ik veel pijn en er zat ook weer vocht in de knie. Het was op dat mo ment nog maar acht weken naar het NK duatlon, waar ik wilde pie ken. Ik realiseerde me dat ik tegen mijn lichamelijke beperking aan zat. Ik werkte 26 uur per week in het onderwijs en trainde twintig uur. Mentaal was ik op. Op acht maart besloot ik om te stoppen." „Natuurlijk ga ik de sport missen. Triatlon vind ik toch wel heroïsch. Ik heb kleinere wedstrijden gewon nen, een aantal medailles en ere plaatsen gepakt bij zowel duatlon als triatlon en acht keer de Zeeuw se Kustmarathon gelopen. Altijd in de top tien!" „Achteraf kün je wel zeggen dat ik te hard ben geweest voor mijn lichaam. Ik stopte niet zo snel als ik pijn had. Ik heb nooit van mijn leven iets gebroken, het waren al tijd de spieren en gewrichten die tegenzaten. Ik heb in mijn leven zeven knieoperaties gehad en ik ben twintig keer opgenomen ge weest in het ziekenhuis." „De Kustmarathon zit er niet meer in. Ik was eerst van plan om op 1 oktober, na de Kustmarathon, afscheid te nemen. Dat lukt niet meer. Ik mag nu tijdens de Kust marathon meerijden in het VIP-busje. Kan ik een beetje naar mijn oude concurrenten gaan zit ten kijken. Ik ben bang dat dat be hoorlijk zeer gaat doen." In Heinkenszand is gisteravond ge loot voor de eerste ronde van de Borsele Sloepoort Cup. Het toernooi voor Zeeuwse ama teurclubs wordt van 9 tot en met 13 augustus gehouden op de velden van SV Nieuwdorp. In poule A spelen Nieuwdorp, Goes, Patrijzen en FC Dauwendae- le. In poule B komen GPC Vlissingen, De Noormannen, Oostkapelle en Zeelandia Middelburg tegen elkaar LELYSTAD Marianne de Kok uit Lewedorp heeft in Lelystad op het NK hardlo pen voor ambtenaren de tweede plaats veroverd bij de vrouwen D35. Zeeuws crosskampioen Mar tij n de Kok uit Wolphaartsdijk mis te op de vierde plaats bij de senio ren net het podium. De ambtena ren troffen in Lelystad heel wat be ter weer dan vorig jaar op Neeltje Jans toen het evenement halfver- wege moest worden afgelast omdat de harde wind de tent vernielde. uit De nummers één en twee van beide poules stromen door naar de halvefïnalepoules. In poule X zijn Vlissingen en RCS al geplaatst, in poule Y spelen Hoek en een nog aan te trekken be- taaldvoetbalclub. Op 2 juni wordt in het kader van de Borsele Sloepoort Cup een toer nooi gehouden voor Zeeuwse re gioteams en jeugdelftallen van' BVO's. BREDA De Roadhouse Roadies uit Middel burg hebben na de 2-4-overwin- ning op Pompa Six Pack in Breda de titel in zicht in de regionale eer ste klasse pool. De Roadies namen door de over winning acht punten voorsprong' op huisgenoot Roadhouse Blues en twaalf op Scooby's Good Fellas, die beide nog een wedstrijd tegoed hebben. De slotweek brengt de be slissing in de wedstrijd tussen Roa dies en 'angstgegner' Good Fellas. door Sven Bakker VLISSINGEN - De zaalvoetballers van SC Baskensburg zijn gistera vond kampioen geworden in de hoogste klasse van de Walcherse zaalvoetbalcompetitie. Mede dankzij vier goals van Arn- oud Stok en een hattrick van [oren Lammers won de formatie die voornamelijk uit spelers van het Vlissingse Zeeland Sport bestaat, met 10-6 van degradatiekandidaat VAW. Dankzij de zege kan SC Bas kensburg het kampioenschap niet meer ontgaan. „We speelden de slechtste wed strijd van het seizoen, maar toch zijn we kampioen", zei een ingeto-' gen Amoud Stok na afloop. De nieuwe kampioen kwam twee jaar geleden in de hoogste klasse en werd toen elfde. Vorig jaar eindigde SC Baskens burg als zevende. Het zag er lang naar uit dat het team niet kam pioen zou worden. Halverwege stond Sloga aan kop met acht pun ten voorsprong, maar dat team heeft inmiddels een ruime achter stand. „We gingen voor de beker, maar toen we daarin werden uitgescha keld, gingen we vol voor de compe titie. En zie het resultaat", zei aan voerder en keeper Hayo Castel. door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Als het aan trainer Kenny Verhoene ligt, gaat Zaam slag in beroep tegen de straf die zijn spelers Joris Rademakers en Mario de Fouw van de voetbal bond hebben gekregen. De oefen- meester van de eersteklasser vindt dat het imago van de club te grab bel is gegooid en ziet zijn kansen op een plaats in de nacompetitie verkleinen. „Deze straf is buiten proporties." Aanvoerder Joris Rademakers is vier wedstrijden geschorst. De cap tain incasseerde zaterdag tegen koploper Alblasserdam zijn vijfde gele kaart en kreeg twintig minu ten voor tijd direct rood na een overtreding aan de middenlijn. Mario de Fouw ontving in het tu mult daarna direct rood, omdat hij de bal over zijn schouder weggooi de, nadat hij bij de keel was ge pakt. De bal kwam achter De Fouw onfortuinlijk in het gezicht van een tegenstander. Kenny Verhoene, die zich zaterdag al ongekend kritisch uitliet over scheidsrechter Van de Koppel, vindt dat zijn ploeg dubbel gepakt wordt. „Het verloop van de wedstrijd is door een buitenspeldoelpunt en twee rode kaarten beslist. We zijn in die wedstrijd geflikt, maar wor den nu ook in de toekomst ge flikt." We hebben in Alblasserdam, dat in zekere zin een concurrent is, een bondgenoot. Hun voorzitter heeft in onze bestuurskamer ge zegd dat we volkomen gelijk had den. Hun trainer zei later in de kantine tegen me hetzelfde. Wat zaterdag is gebeurd, is gewoon niet eerlijk." categorie boeken Dit boek verandert de wereld! Oude systemen worden vervangen in een nieuwe wereld waar vertrouwen, integriteit, vrede, aandacht, waardering, inleving, erkenning, compassie en herkenning Vivawiech) centraal staat. Het is tijd voor Vivawiech om het hoogste te creëren in harmonie, vrede en duurzaamheid. Uitvoering paperback, 240 pagina's. Lezersprijs 20,12* exclusief €2,95 verzendkosten WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27