261 sport Adidas omstreden sponsor effeweg,nl Ik ben te hard geweest 'M- 8 dagen Beierse Woudv.a. €369,- 8 dagen Normandië, invasiestrandenv.a. €429,- Kijk op www. weg nl of bel 0529 - 46 96 67 m CR A TISBR0CHURE21 supervoordelige busreizen Een onwillige knie dwingt Mare Riemens meteen te stoppen met topsport. De Middelburger gaat de Zeeuwse Kustmarathon nu vanuit de VIP-bus bekijken. donderdag 24 maart 2011 Boekcode: LAKE DISTRICT, YORKSHIRE EN LONDEN Vertrek o.a.: 30 apr, 10 juni, 15 juli, 5, 26 aug Inclusief: Sicilië staat bekend om zijn veelzijdige landschap met olijf- en sinaasap pelbomen. Geniét van de Griekse tempels en de altijd rokende Etna. Bezoek Sorrento, Pompeï en het bloemeneiland Gapri. Maak ook kennis met Florence, Rome en Siena. 14 overnachtingen, 14x ontbijt en 13x diner, stadswandeling/rondrit Florence, Rome, Palermo, Syracuse, Catania en Napels o.l.v. een Neder lands sprekende gids en vervoer per Comfort Class touringcar 5 dagen Thüringen, Erfurtv.a. €199,- 11 dagen Estland, Letland en Litouwen ...v.a. €699,- Vermeld bij boeking de boekcode en maak kans op een stedentrip Alle fouten voorbehouden. /^JÊk Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €17,- reserveringskosten per boeking. V 13 Ja, stuur mij de brochure met supervoordelige busreizen Naam Ddhr Dmevr Adres Postcode Plaats Geboortejaar 19 E-mail Zonder postzegel opsturen naar effeweg.nl. AntwooTdnummer 778, 7700 VC Nieuwleusen Ontdek de schitterende natuur van het Lake District en Yorkshire. Ga mee naar York en ontdek de wereldstad Londen. Neem een kijkje bij de kloosterru ines van Fountains Abbey. Sluit deze busreis af met thee in Betty's Tearooms in Flarrogate. 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt en diner, stadswandeling York o.l.v. een gids, overtocht per boot Calais-Dover v.v. en vervoer per Comfort Class ^touringcar door Ad Bloemendaal TEL AVIV - Jeruzalems burgemees ter Nir Barkat, had er alle vertrou wen in. „Ik twijfel er niet aan of het fascinerende en uitdagende parkoers in Jeruzalem zal de lo pers een ideale marathon ervaring bieden", schreef hij op de website van de eerste editie van de lange- afstandsrace in zijn stad. De mor gen te lopen internationale mara thon had Jeruzalem op zijn spor tiefst en vreedzaamst moeten la ten zien, maar toen kwam gisteren de bomexplosie. Volgens de leruza- lemse politie gaat het sportfestijn door. Maar er zullen wel deelne mers met knikkende knieën van start gaan. Er vielen gisteren een dode en vijf tig gewonden bij een drukke bus halte, die in de buurt van het par koers ligt. De organisatoren noem den het gisteravond nog te vroeg om te zeggen of de aanslag gevol gen zal hebben voor het aantal deelnemers. Tegen de tienduizend lopers worden aan de start ver wacht, de meesten voor kortere af standen dan de hele marathon. Er zijn 2800 hotelkamers gereser veerd en de meeste buitenlandse atleten zijn al in de stad. De Jeruzalemse politie heeft de toch al niet geringe veiligheids maatregelen verder opgevoerd, al is het onwaarschijnlijk dat de bom aanslag iets te maken heeft met het sportevenement, waarvan de voorbereiding de nodige politieke hoofdbrekens heeft gekost. Burgemeester Barkat, niet alleen mathonloper maar ook gewiekst politicus, had met de marathon re clame willen maken voor Jeruza lem als 'eeuwige en ondeelbare hoofdstad van Israël'. Het parkoers zou niet alleen door de Israëlische wijken van de stad voeren, maar ook door grote delen van het be zette Arabische stadsdeel. Gemeen teraadsleden van de links-liberale partij Meretz verzochten hoofds ponsor Adidas de financiële steun in te trekken als het parkoers niet zou worden aangepast. De route was „in strijd met het internationa le recht". Adidas vroeg de organisa toren om opheldering. Aanvanke lijk voelden die niets voor een rou tewijziging, maar om de financie ring van het evenement op de lan ge termijn veilig te stellen haalden ze op het laatste moment bakzeil. Het parkoers loopt nu bijna geheel door Israëlisch gebied. Meretz is gerustgesteld, maar dat geldt niet voor radicale activisten. In Londen demonstreerden vorige weel^ leden van de internationale boycotbeweging BDS bij Adidas-fi- lialen, onder het motto 'Loop niet weg met Apartheid'. „We zijn overtuigd van de binden de kracht die sport biedt", is de vi sie van het merk met de drie stre pen op de Jeruzalemse marathon. door llja Hilhorst MIDDELBURG - Oud-atleet Mare Rie mens heeft 22 jaar in oorlog geze ten. Al die tijd vocht 'De Nestor,' zoals zijn bijnaam luidt, tegen zijn eigen lichaam. Het hoofd en hart wilden zo graag, maar het lichaam deed nooit precies wat hij wilde. Begin maart is hij na de zoveelste tegenslag gestopt met al zijn sport- bezigheden. „In 1989 begon het eigenlijk. Ik viel tijdens het skiën. Er was niks gebroken, maar er was wel van al les afgescheurd in mijn knieën. Het grootste probleem was het kraakbeen. Op het moment dat dat gebeurde, was ik nog fanatiek aan het voetballen. Na het ongeluk kon ik niet accepteren dat ik dat meer pijnvrij kon doen." „De tien jaar die volgden waren ja ren van vallen en opstaan. Op een gegeven moment was ik er zo klaar mee dat ik me liet opereren door dokter Marc Martens in Ant werpen. Vorig jaar heeft hij bij voorbeeld voetballer Kaka geope reerd. In die tijd was hij al één van de beste. Als afsluiting van de tien jaar heb ik me in 1999 nog twee keer laten opereren." „Tussen mijn twintigste en 31e kon ik mijn ei niet kwijt. Ik voelde me niet goed. In 2001 ging ik op la ger niveau voetballen bij Seroosker- ke. In die tijd begon ik steeds meer hard te lopen. Met de beweging die je daarmee maakt, belast je het kraakbeen veel minder dan met voetbal. Ik begon me steeds meer te interesseren voor triatlon en duatlon." „Het trainen werd steeds intensie ver, vooral de laatste drie jaar tot mijn stoppen was ik heel serieus vijftien uur in de week bezig. He laas kreeg ik twee jaar geleden toch weer een serieuze blessure, aan een pees dit keer. Op video- Mare Riemens vorig jaar in actie tijdens de triatlon van Kamperland. beelden kon ik zien hoe dat kwam; mijn linkervoet zakte naar binnen waardoor het andere been als het ware 'langer' werd." „Na deze blessure kwam ik in con tact met Frank Heidoorn. Hij ging mij trainen. Hij gaf me schema's en liet me meer op mijn voeding letten. Frank sloot goed bij me aan, dat gaf rust. Ik wilde er nog een schepje bovenop doen. Vorig seizoen was een prachtseizoen met een aantal mooie uitslagen." „In augustus werd ik tiende over all en derde in mijn leeftijdsklasse bij de triatlon van Almere. Een on-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26