En weer hoeft de bondscoach 241 sport Contador wint koninginnerit Ronde van Catalonië en grijpt leiderstrui HONGARIJE-NEDERLAND Het is alsof de duvel er mee speelt. Telkens als je denkt dat de bondscoach moeilijke keuzes moet maken, wordt het Bert van Marwijk weer 'gemakkelijk' gemaakt. Clijsters mijdt dit jaar Tokio Indoor Brabant krijgt ook finale dressuur Willemsen weer aan de slag met Verbrugge Pakistan bereikt halve finales Weer winst L'Ami en Reinderman Li Jiao verslaat nummer twee van de wereld donderdag 24 maart 2011 Bondscoach Bert van Marwijk staat de pers te woord in hotel Huis ter Duin in Noordwijk. foto Robert Vos/ANP MIAMI Kim Clijsters neemt het zekere voor het onzekere. De Vlaamse top- tennisster kondigde gisteren al aan dat zij vanwege de nucleaire drei ging de toernooien van Tokio en Peking, eind september en begin oktober, zal mijden. Dat de speelster zich grote zorgen maakt over de radioactieve straling was overduidelijk. Toen ze vorige week, tijdens het toernooi van In dian Wells, hoorde dat de radioac tieve wolk mogelijk naar de Ameri kaanse westkust kwam, kocht ze onder meer jodium om in de yog hurt van dochter Jada te mengen. DEN BOSCH Indoor Brabant heeft voor 2012 ook de wereldbekerfinale dressuur toe gewezen gekregen. De overkoepe lende organisatie FEI heeft dat gis teren laten weten. Eerder was al bekend geworden dat de eindstrijd van de wereldbe ker springen in hetzelfde jaar bij het evenement in de Brabanthallen plaatsvindt. De editie van Indoor Brabant van 2011 begint vandaag en duurt tot en met zondag. LOCHEM Zijspancrosser Daniël Willemsen is opnieuw herenigd met de Bel gische bakkenist Sven Verbrugge. Het koppel begint op 3 april in Oss aan het WK. Willemsen behaalde twee van zijn acht wereldtitels met Verbrugge in de bak. De crosser uit Lochem zou dit jaar racen met Roman Vasiliaka, maar de jonge Oekraïner raakte in het voorseizoen geblesseerd en Wil lemsen was ook niet tevreden over de resultaten. Hij besloot daarna voor de vijfde keer in zee te gaan met Verbrugge. DHAKA Pakistan heeft zich op overtuigen de wijze geplaatst voor de halve fi nales van het wereldkampioen schap cricket De ploeg verpletter de in de kwartfinale West Indies. West Indies kwam in Dhaka (Bang ladesh) niet verder dan 112 all out, waarna Pakistan die score in bijna 21 runs overtroefde. Pakistan won zodoende met tien wickets. Pakistan speelt in de halve finale te gen de winnaar van het duel tus sen titelverdediger Australië en In dia. AIX-LES-BAINS Dimitri Reinderman en Erwin L'Ami hebben in Aix-les-Bains ook hun tweede partij op het individue le Europees kampioenschap scha ken gewonnen. Jan Smeets en Ivan Sokolov bleven na een zege op de eerste dag nu steken op remise. Reinderman en L'Ami wonnen res pectievelijk van de Duitsers Bei- kert en Stern. Met 49 spelers heb ben ze maximale score achter hun naam staan. De bijna vierhonderd schakers spelen in Frankrijk elf ron den. Zondag 3 april is de slotdag. GUANGZHOU - De Nederlandse ta feltennisster Li Jiao heeft in de Chi nese stad Guangzhou brons vero verd bij de sterk bezette Volkswa gen Cup 2011. De kopvrouw van Oranje versloeg in de kwartfinales de Singaporese topspeelster Feng Tianwei in zes games: 4-2. Enkele uren later ging ze in de halve eind strijd onderuit tegen Wu Jiaduo (2-4), waardoor Li Jiao als gedeeld derde eindigde. De overwinning op Feng Tianwei was uniek. Nooit eerder versloeg Li Jiao de nummer twee van de wereld, die oorspronkelijk n^t als Li Jiao uit China komt. De Aziatische baarde een jaar gele den bij de WK landenteams op zien door in de finale tegen China twee duels te winnen. Mede daar door werd de grootmacht in de eindstrijd gevloerd. Bij de Volkswa gen Cup leed ze echter tegen de Nederlandse een pijnlijke neder laag. „Ik speelde niet eens mijn beste ta feltennis, maar negen punten op rij in de vierde game gaven zo veel zelfvertrouwen dat ik voelde dat het nu moest gebeuren", vertelde Li Jiao naderhand. VALLNORD-PAL - De drievoudig Tourwinnaar Alberto Contador heeft de leiderstrui in bezit gekre gen in de Ronde van Catalonië. De coureur van Saxo Bank, die nog moet afwachten of de wielren- unie UCI in beroep gaat tegen het besluit van de Spaanse bond om hem vrij te spreken van dopege bruik, schreef de derde etappe op zijn naam en werd daarmee de nieuwe leider. De derde etappe ging van Vall d'en Bas naar Vallnord in Andor ra, over 189,4 kilometer. De konin- ginnenrit eindigde bovenop de col de Pal. Tijdens deze beklimming ging Contador in de aanval. Op de finish hield hij 23 seconden voor sprong op de Italiaan Michele Scar- poni en de Amerikaan Levi Leip- heimer. De winnende Spanjaard weet op zijn laatst vogende week donder dag of de UCI tegen zijn vrijspraak in beroep gaat. „Natuurlijk weet ik wat er gaande is, maar ik probeer me te concentreren op het wielren nen. Ik heb veel vertrouwen in de mensen om me heen", gaf Conta dor na zijn dubbelslag aan. De Nederlandse ploegen Rabo bank en Vacansoleil hadden met Steven Kruijswijk en Johhny Hoo- gerland lang iemand voorin zitten. Ze maakten deel uit van een vroe ge vlucht van zes renners. Op de cols van de eerste categorie liet Kruijswijk zijn klimmerskwalitei ten zien door een keer als eerste en twee keer als tweede over de top te gaan. Op 20 kilometer van de streep was het echter gedaan met de kopgroep. Hoogerland moest zijn inspannin gen behoorlijk bekopen. Hij ont beerde door zijn griepaanval van drie weken geleden en de gemiste trainingsdagen kracht en wedstrijd hardheid en moest de laatste twin tig kilometers bijna acht minuten inleveren op Contador. De inwo ner van Yerseke finishte als zestig ste. Bauke Mollema (twaalfde), Lau rens ten Dam (veertiende) en Pie- ter Weening (vijftiende) van de Raboploeg verloren maar iets meer dan een minuut op Conta dor, evenals Mare de Maar (zeven tiende). Mollema is de beste Ne derlander in het algemeen klasse ment op de tiende plaats. Zijn ach terstand op Contador bedraagt 1 minuut en 12 seconden. De Maar, Ten Dam en Weening moeten de zelfde marge goedmaken. Nick Nuyens schreef gisteren Dwars door Vlaanderen op zijn naam. De Belg bleef na een span nende finale in Waregem zijn Brit se medevluchter Geraint Thomas in de sprint voor. Het eerste pelo ton finishte amper een seconde la ter. De Amerikaan Tyler Farrar was de snelste van de groep. Nuyens, na een dienstverband bij de Raboploeg dit jaar in dienst van Saxo Bank, is de opvolger van de Deen Matti Breschel. Nuyens (30) en Thomas reden op 21 kilometer van de streep weg uit het peloton en op weg naar Ware gem pikten ze Frédéric Amorison op, die eerder bij een ontsnapping van vier betrokken was en als laat ste was overgebleven. De drie kre gen niet meer dan zo'n twintig se conden voorsprong. Nuyens en Thomas lukten het om net uit de greep te blijven van het peloton. Beste Nederlander was Tom Leezer op de achtste plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24