zeeland 123 50.000 euro et zonnetje vermiste vissers Nu de eerste 3 maanden gratis Interactieve TV voor nieuwe koers brieven donderdag 24 maart 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Loze beloften Er valt overal waar te nemen dat volkeren af willen van dictatuur, corruptie, onderdrukking. Men wil vrijheid, werk en een normaal le ven en vooral 'menswaardig leven'. Men wil niet meer gedicteerd wor den door een kleine groep elite, die eenzijdig bepaalt wat goed is. Als krachten van 'het is genoeg' zich bundelen zie je de effecten. De top van ING meende dat zij kon bepalen wat goed was voor zichzelf, gesteund door de rege ringscommissaris. De verontwaar diging in het land dat de pensioe nen bevroren werden en er verder niets in zat voor het personeel was zo'n signaal van 'het is genoeg'. De top van ING heeft het signaal ver staan, nu de andere bobo's nog. En zeker ook de politiek. De tijd zou nu voorbij moeten zijn dat kiezers genoegen nemen met loze belof ten, die even gemakkelijk weer worden ingewisseld. Henk van Gilst Grote Sternstraat 8, Middelburg Politie-twitter Dat justitie volgens het redactione le commentaar (krant, 22 maart) niet aansprakelijk gesteld kan wor den voor een heksenjacht op ver keerde personen (met ernstige, mo gelijk dodelijke gevolgen) klopt niet. Justitie kan wel degelijk verant woordelijk gesteld worden, als be wust een te vage of zelfs niet-vage omschrijving leidt tot een volksge richt. Justitie dient namelijk met de grootst mogelijke voorzichtigheid de dader te beschermen, zodat een correcte juridische afhandeling plaats kan vinden. Nu lijkt het of de Zeeuwse Justitiële Evenemen- tendienst (Oranje, Giro, Tour de France) kostenbesparend wil opere ren door een deel van het recher chewerk (is Frans voor 'zoeken') en aanhouding door de niet-profes- sionele bevolking te laten uitvoe ren. Nog even en te enthousiaste twitte- raars gaan de rol van 'bounty hun- ter' spelen. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Water Heeft u het gezien? 36 kinderen dragen ieder 6 kilometer lang, 6 li ter water. Moedig hoor! Dat is toch maar sa men 216 liter kostbaar water. Geluk kig zijn de kinderen in Afrika veel slimmer. Die brengen geen water naar de zee. Bert Mes John Denverlaan 10, Goes Kernenergie Wilt u nog een kerncentrale? is de vraag met grote letters in de krant van 19 maart. Mijn antwoord is nee, ik heb een afschuw van tijd bommen. Hopelijk zijn de voorstanders ook wakker geschud door de ramp in Japan en is het tot hen doorgedron gen wat het betekent huis en haard achter te moeten laten. Mark Rutte is echter nog niet van plan de kerncentrale in Borssele te sluiten en vast van plan er nog een of meer bij te zetten. Als de huidige regering echter na de ramp in Japan daarvoor nog een vergunning geeft, betekent dat voor mij niet'minder dan een mis daad aan de bevolking. We hebben ook helemaal geen kernenergie nodig, zeggen deskun digen. Er zijn andere mogelijkheden. Wie kiest nu een levenslange vermin king - of erger - door straling. Conclusie is: kernenergie de we reld uit. G. Kopmels Pr. Irenestraat 14, Nieuwdorp MIDDELBURG - De Zeeuwse politie zal niet meteen naar het bonnen boekje grijpen als zaterdagnacht ca fés of disco's langer open zijn dan strikt volgens de vergunning mag. Zaterdagnacht om 02.00 uur gaat de klok een uur vooruit. Dat zou betekenen dat zaken die tot bij voorbeeld 04.00 uur open mogen zijn een uur moeten inleveren. Er zijn gemeenten in het land waar de horeca daarover klaagt. In Zee land wil de politie het pragma tisch oplossen en eerst waarschu wen. Koninklijke Horeca Neder land, afdeling Zeeland, zou graag zien dat de politie er praktisch mee omgaat. hun waardecheques. foto Ruben Oreel Is de hoofdprijs waarmee legio vrijwilligers van de Zonnebloem een onvergetelijke dag krijgen. Jaco- mien Burgs: „Die mogen ook eens verwend worden." te slaan tussen bedrijven en vere nigingen en organisaties, „Het zal over het hele jaar verspreid worden, dus niet meer alleen op een dag als deze", legt projectleider Resy van Loon uit „We beginnen op Walche ren en breiden dan uit. De vragen van de stichtingen en organisaties die we via onze nieuwe site krijgen, worden door een matchgroep van ondernemers behandeld. Die gaan dan binnen hun eigen netwerk een match proberen te regelen. Zo on- staat een sneeuwbaleffect waarin we een steeds grotere en belangrij kere bijdrage kunnen leveren." door Joeri Wisse BRUINISSE - Hij wilde doen wat hij kon doen, voor de familieleden van de drie vermiste vissers van de Nieuwpoort 28. „Een broer van twee van die vissers werkt bij mijn oom, de schipper van de Yerseke 138", zegt de 12-jarige Thijs Bos man uit Bruinisse. De gebeurtenissen grepen hem zo aan, dat hij besloot om geld in te zamelen. Daar is hij goed in. Toen zijn school, cbs Op Dreef, mee deed aan de Roparun was Thijs de gene die het meeste geld inzamel de. „Voor de Roparun liepen we rondjes rond het sportveld. Voor de vissers ga ik van Bruinisse naar Zierikzee lopen." Vijftien kilome ter, in z'n eentje. „Vanaf Nieuwer- kerk, dat is ongeveer op de helft, loopt m'n vader mee." Voordat hij woensdagmiddag aan de tocht begint, heeft hij al behoor lijk wat kilometers achter de rug. Voor het zover is, wil hij bij elke deur in Bruinisse hebben aange beld. Na vier dagen staat de meter al op bijna op 2000 euro. Aan de deuren krijgt hij positieve reacties. „Sommige mensen snap pen niet dat ik helemaal naar Zie rikzee ga lopen. Die vinden het knap van me. Maar ik doe het niet voor mijzelf maar voor die men sen uit Arnemuiden." Moeder Linda: „Hij is zeer fana tiek. Inmiddels ligt er ook al een lijst in onze winkel waar mensen op intekenen." Vanaf het moment dat de bedragen hoog gingen op lopen, is Thijs op advies van z'n moeder maar meteen 'contant gaan afrekenen'. „Het is niet te doen om ook weer bij al die men sen langs de deur te gaan om het geld na de sponsorloop op te ha len." Het geld dat is ingezameld, stort Thijs telkens op een tijdelijke rekening die speciaal voor het doel is geopend. Q Wie Thijs ook wil sponsoren: 40633667 tnv Bosman Bruinisse kpn winkel kpa.com 0800 0115 kpn sluit je aan *Deze prijs geldt voor het Alles-in-ééa Pakket L.c.m. KPN Internet Basis. Vraag de verkoper naar de voorwaarden of kijk op kpn.c Programma's van RTL en SBS zijn alleen terug te kijken via Programma Gemist bij het Pluspakket 10,- mnd extra). Bij het ALles-ia-ééa Pakket met Interactieve TV, Internet en Betten Deze actie geldt t/m 31 maart 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23