zeeland 121 Fruitig geQuilt ruiken, te proeven en te doen met drips plekje in de stad GIJZEL 0QO 'Vrijwillig werk zeer leerzaam' lijstenmakerij Fooien Vriendschap voor Japan donderdag 24 maart 2011 De wisseltentoonstelling wordt dit jaar gevormd door een vijftigtal inzendingen voor een quiltwedstrijd. De quilts hebben vanzelfsprekend fruit tot onderwerp. Het publiek mag tot het eind van het jaar een winnaar kiezen. Nelleke Volker bij een van de inzendingen. Die van Femmy Pauptit uit Kattendijke. foto Willem Mieras VOORJAARSPRESENTATIE Styling Marion Leenpoel De nieuwste stoffen wandbekleding en kussens Designers guild, Osborne a Little - Ralph Lauren - Elitis - Prades - etc. 10.00 TOT 18.00 UUR TEVENS KUNSTEXPOSITIE DOMBURG - Zestig ambtenaren van de gemeente Veere zijn vrijdag daadwerkelijk in contact gekomen -met de vrijwilligers die binnen de gemeente actief zijn. Ze hebben kunnen waarnemen wat voor soort werkzaamheden er allemaal beschikbaar zijn. Ze vonden dat zeer leerzaam, laat het dagelijks be stuur van Veere weten aan fractie voorzitter Wim Bartels (DTV). Hij hoorde dat een flink aantal ambtenaren vrijdag actief was als vrijwilliger tijdens NL Doet. Bar tels was verbaasd, vooral omdat het vrijwilligerswerk 'in de baas zijn tijd' werd gedaan. Hij vroeg zich af of het verantwoord was de service zo te beperken. Tevens wil de hij weten hoeveel ambtenaren zich zaterdag, in eigen tijd, hebben ingezet als vrijwilliger. Op die laatste vraag geeft het colle ge geen antwoord. Wel meldt het dat veel medewerkers zich in hun vrije tijd inzetten voor de gemeen schap. Ook schrijft het dat de bere keningen van Bartels niet kloppen. De DTV'er ging uit van een vijftig euro per uur per ambtenaar. Vol gens het college gaat het om 35 eu ro per uur. Het wijst er ook op dat er dit jaar geen gemeenschappelij ke sportdag wordt gehouden. In het verleden, tijdens een dergelijk evenement, was het gemeentehuis de hele dag gesloten. Als de kosten van de vrijwilligersdag afgezet wor den tegen die van een sportdag is er volgens het college geen sprake van extra kosten. raad ermee akkoord gaat, volgend jaar verbeterd. Mochten er aan de westzijde geen plaats zijn dan licht op borden langs de A58 het signaal op dat aan de oostzijde plaats genoeg is. Het beperken van zoekverkeer is volgens Streng het belangrijkste motief om veel geld in het sys teem te steken. „Het gaat uiteinde lijk om verbetering van het leefkli maat in de stad. Daar doen we het allemaal voor", aldus de wethou der. Bij de plaatsing van nieuwe en ver vanging van oude borden is vol gens de gemeente ook aan duur zaamheid gedacht. Zo'n veertig procent van het wordt materiaal hergebruikt. DE SPECIALIST IN LIJSTEN Biezelingsestraat 102a Telefoon 0113-342383 info@lijstenmakerijgijzel.nl 4421 BV Kapelle Fax 0113-340044 www.lijstenmakerijgijzel.nl Het eerste nieuwe bord dat aangeeft waar geparkeerd kan worden. MIDDELBURG - Café-restaurant Vriendschap in Middelburg schenkt vanaf vandaag tot en met zondag alle fooien en tien procent van alles wat verkocht wordt aan het Rode Kruis voor hulp aan de slachtoffers van de natuurramp in Japan. Het is een spontane actie van eige naresse Conny de Lange. Japan mag dan een welvarend land zijn, maar dat wil in haar ogen niet zeg gen dat de mensen die lijden on der de gevolgen van de aardbeving en tsunami geen hulp van buiten nodig hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21