Inbrekers slaan slag in winkels Dauwendaele Oratio running-ellnls Museum om te Automobilist vindt 201 zeeland Zaterdag 26 maart van 10:00 uur tot 16:00 uur V INTERSPORT ftrffi Vlissingse SP boos op Middelburgse wethouder Op deze dag: -15% korting op wandel- en sportschoenen - Gratis analyse door een podotherapeut - Gratis rugzakje met bidon bij iedere analyse Kijk voor meer informatie op: www.intersporterik.nl/voetapk ERIK V&* Het Fruitteeltmuseum in Kapelle bestaat dit jaar 15 jaar. Er staan er weer tal van activiteiten op het programma. Altijd wat te doen donderdag 24 maart 2011 mmmsmmmaSBsemssamssK CRIMINALITEIT Geld gestolen en schade in winkelcentrum door Emile Calon middelburg - „Wij moeten er weer voor werken." Een mede werkster van een winkel in het Middelburgse winkelcentrum Dau wendaele reageerde gistermiddag fel op de derde inbraak in haar be drijf in een paar jaar tijd. Inbrekers drongen in de nacht van dinsdag op woensdag binnen in vier winkels in het winkelcen trum. Uit gesprekken met mede werkers van die bedrijven blijkt dat er geld is gestolen. Uit één win kel zijn enkele honderden euro's meegenomen, uit een andere win kel een onbekend geldbedrag. Een derde winkel mist niets. Een mede werker van een vierde winkel kon gistermiddag niet aangeven wat er wordt vermist. De aangerichte schade is echter ve le malen groter dan het gestolen bedrag. Zo is bij een winkel de gla zen voordeur vernield en de pui ontzet. Bij een andere winkel is een kluis gekraakt en bij weer een andere winkel is de achterdeur ver nield. Vermoedelijk heeft een van de in brekers zich laten insluiten en opende hij of zij 's nachts de nood- deur zodat kompanen het winkel centrum konden betreden. Vervol gens braken ze in bij een bakker, een bloemist, een groenteboer en een winkel met huishoudelijke ar tikelen. Een van de getroffen eigenaren zei dat de winkeliers graag camera's willen ophangen om op die ma nier hun winkelcentrum beter te beveiligen. Volgens hem wil de ge meente, de eigenaar van het cen trum, daar echter niet aan meewer ken. Hij liet weten dat er opnieuw gesproken zal worden om het cen trum op de een of andere manier beter te beveiligen. Want op deze manier doorgaan is volgens hem niet te doen. „Dan blijven de inbre kers komen." vlissingen - Uitlatingen van de Middelburgse wethouder Frank Streng over de cruisevaart, of ze nu grappig bedoeld waren of niet, zijn bij Vlissingse SP-fractie in het verkeerde keelsgat geschoten. Het schrappen van een jaarlijkse bijdrage van 10.000 euro aan Zee land Cruise Port is onderdeel van het totale bezuinigingsprogramma van Middelburg voor de komende jaren. „Want toeristen komen toch wel naar Middelburg", gaf Streng daar bij als toelichting na vragen vanuit de raadscommissie. „Wij zijn ge- Intersport Erik en Hallux Podotherapie - Sandy Lek bieden u een voet- en schoencontrole aan van 10:00 uur tot 16:00 uur of (als u inlegzolen draagt) een beoordeling van uw zolen. Gratis running-clinic Anjolie Engels-Wisse geeft om 11:00 uur en 14:00 uur een running-clinic. Tijdens deze 2 clinics zal zij tips geven om beter te lopen, letten op loophouding en advies geven om uw loophouding te verbeteren. Nieuwe Burg 22-28 I Middelburg 0118-611741 po dot her a pi Sandy Lek Torenweg 2A I Middelburg 0900-345 6 543(tokaal tarief) JUBILEUMJAAR Een andere ondernemer liet ook weten dat de beveiliging van het winkelcentrum momenteel niet optimaal is. „Inbrekers weten steeds gaatjes in de beveiliging te vinden, zodat ze hun slag kunnen slaan en ons met de schade opza delen." Er is in dezelfde nacht ook ingebro ken in een winkel in Vlissingen. Een nacht eerder hadden inbre kers het voorzien op de Media markt aan de Woonboulevard in Middelburg. Daar vond een snel- kraak plaats. Voor zover de politie weet, is er geen verband tussen die inbraken. Een medewerkster van een van de getroffen Middelburgse winkels toonde zich blij met het uitgebrei de sporenonderzoek dat door de politie is uitgevoerd. Ze hoopt wel dat de politie haar op de hoogte houdt over het verloop van het on derzoek. „De vorige keren hoor den wij niets. Moesten we er steeds zelf achteraan." woon het populairst." De Socialis tische Partij in Vlissingen wil van haar college weten wat die van de uitspraken vindt, en of ze erover in gesprek gaat met Streng. De frac tie vindt het juist logisch dat Mid delburg méér bijdraagt als de crui sepassagiers naar die stad gaan. door Mieke van der Jagt Musea zijn al lang geen tentoonstel lingen van verza melingen meer. Je kunt geen mu seum meer binnenlopen, of je moet koptelefoons opzetten, op knopjes drukken of virtuele erva ringen opdoen. Het Fruitteeltmuseum in Kapelle heeft al vijftien jaar geen knopjes, koptelefoons of virtuele zaken no dig om meerdere zintuigen te prik kelen. De aard van het museum laat toe dat de ouderwetse tentoon stelling gecombineerd wordt met ruiken, proeven en dóen. Om een doe-museum te zijn, hoeft het Fruitteeltmuseum zich niet in elek tronische bochten te wringen. De gelegenheden doen zich voor met de regelmaat van de seizoenen. Vijftien jaar geleden begon het Fruitteeltmuseum in een oude school aan de Biezelingseweg als een verzameling oude werktuigen, zoals die vroeger in de fruitteelt werden gebruikt. Enthousiaste fruittelers stelden spullen ter beschikking en in de tuinen werden zo veel mogelijk rassen appels, peren, pruimen en kleinfruit aangeplant. Nu alles, vijf tien jaar later, een zekere volwas senheid heeft bereikt, kan nage noeg elke vraag over fruitteelt wor den beantwoord. Wil je weten hoe een antieke appelsoort smaak te? Kom op de juiste tijd naar Ka pelle en proef het zelf Locatiemanager Nelleke Vol- ker vertelt dat het museum een van de weinig plaatsen is waar je kunt proeven hoe een rij pe appel smaakt. „Voor de veiling en voor de koelhuizen moeten ap pels tegenwoordig worden geplukt voordat ze echt rijp zijn. Anders kun je ze niet bewaren. Wij laten ze hangen tot ze helemaal rijp zijn. Dan zijn ze op hun lekkerst", vertelt Volker. Het succes van het museum - elk jaar zo'n 5000 bezoekers - is vol gens Adrie Eversdijk, vrijwilligster van het eerste uur, te danken aan het feit dat er zo veel te doen is. „We proberen zo breed mogelijk doelgroepen te benaderen." Dat kan volgens Volker alleen omdat er 45 vrijwilligers keihard werken om alles in orde te houden. Een hele nieuwe doelgroep is dit jaar gevonden met de wisselten toonstelling Fruitig geQuilt, die zaterdag wordt geopend door de nieuwe burgemeester van Kapelle, Anton Stapelkamp. Het museum heeft quiltsters via hand- werkkrantjes opgeroepen quilts in te sturen met fruitteelt als onderwerp. „We stonden ervan te kijken hoe veel quilts er zijn inge zonden. Ze komen overal van daan, van Groningen tot België en natuurlijik ook uit Zeeland", zegt Volker. Een briefje naar de Zeeuwse scholen leverde twee mooie quilts op. Een kwam van De Meidoon uit Nisse en de andere bare is door de Ds Kerstenschool uit Yerseke gemaakt. Komende Za terdag tijdens de opening wordt de winnaar bekend die een pro fessionele jury heeft aangewezen. Het publiek mag het hele jaar een winnaar kiezen, want zo lang blij ven de quilts hangen. Het Fruitteeltmuseum in Kapelle zet het hele jaar door allerlei activi teiten op de kalender. Bloesem- en fruittochten zijn er in het voor- en najaar. Er zijn cursussen snoeien, enten en oculeren. Elke eerste zaterdag van de maand is er een gratis rondleiding door het museum en door de tuin. Elk jaar is er een workshop natuur fotografie. Jaarlijks weerkerende hoogtepun ten zijn de oude rassendag en de wisseltentoonstelling: dit jaar in de vorm van een quiltwedstrijd. door Theo Giele middelburg - De komende maand worden op ruim tachtig plaatsen in en buiten Middelburg borden geplaatst en weggehaald om auto mobilisten de weg naar een vrije parkeerplaats te wijzen. Met het laten aanspringen op een bord van de aanduiding 'vrij' naast de namen van alle parkeergarages en -terreinen gaf wethouder Frank Streng langs de Schroeweg het offi ciële startsein van dit werk. Middelburg steekt ongeveer vier ton in het project. Het gaat om het plaatsen van simpele borden tot zogenoemde drips (dynamische route informatiepanelen) waarop staat of er wel of geen ruimte op een bepaalde parkeergelegenheid is. Het vernieuwen van het parkeer- verwijssysteem is een rechtstreeks gevolg van de opening van de nieu we N57. De gemeente wil dat be zoekers een keuze maken tussen de oostelijke (N57) of westelijke (Schroeweg) invalsweg van de stad. Het liefst ziet de gemeente be zoekers aan de binnenstad via de westzijde de stad binnenrijden. Daar bevinden zich de parkeergara ges, volgens de gemeente dé plek voor toeristen. Parkeren is er goed koper dan op straat en er geldt geen maximum parkeerduur. Aan de oostzijde is een parkeerter rein aan de Oude Veerseweg op Ramsburg. Dat wordt, wanneer de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20