aeland 119 de regenafvoer is mooi OV-proef ouderen succesvol Toneelavond in Vergulde Baars 'Anti-ramzuilen Media Markt snel weg' Inbraak in winkel Vlissingen Lezing over teruggave museumstukken 38 Middelburgers kregen twee stempassen donderdag 24 maart 2011 MIDDELBURG De Veerse Toneelvereniging Tot le- ringhe ende Vermaeck speelt vrij dag in het wijkgebouw de Vergul de Baars aan Baarsjesstraat 42 te Middelburg het blijspel 'Een week vol verrassingen', geschreven door Rudi Nijssen. De voorstelling be gint om 20.00 uur. Het wijkge bouw gaat een half uurtje eerder open. MIDDELBURG De anti-ramzuilen voor de Media Markt in Middelburg moeten snel weg. Dat laat Areal Services, de be heerder van woonboulevard Mor- tiere, weten. De grote betonblok ken maken een ramkraak (een over val waarbij de overvallers met een auto de winkel binnen rijden) on mogelijk. De blokken zijn echter heel onpraktisch en zien er lelijk uit „Als er ook nog fietsen tegen aan staan wordt de ingang geblok keerd. Er moet snel iets anders be dacht worden", aldus Areal. VLISSINGEN In de nacht van dinsdag op woens dag is er ingebroken in een winkel in de wijk Papegaaienburg in Vlis singen. Er werd een deur geforceerd en de hele zaak werd doorzocht. Uit de winkel werden enkele honderden euro's gestolen, aldus de politie. Diezelfde avond werd ook bij een andere winkel in Papegaaienburg een poging gedaan om in te bre ken. Het slot werd vernield, maar de inbrekers zijn niet in de winkel geweest. MIDDELBURG Harmen Eijzenga houdt vrijdag de lezing 'Terug naar de oorsprong' in het Zeeuws Museum in Middel burg. De lezing begint om 14.00 uur. De collectie van het museum bevat vele objecten uit overzeese gebieden. Met een filosofische in slag gaat Eijzenga in op vragen als: Moeten deze objecten worden te ruggegeven? Maakt wat een mu seum in essentie is, het niet onmo gelijk iets uit de collectie 'terug' te geven aan de gemeenschap waar aan het ooit toebehoorde? Reserveren is noodzakelijk. Aan melden kan via rondleidingen@ zeeuwsmuseum.nl of 0118 65 30 00 Deelname kost vijf euro. De Timmerfabriek vanuit het midden bezien, met beneden de gevlekte plafonds en boven het glazen dak. foto's Ruben Oreel MIDDELBURG - Bij het maken van de stempassen voor de afgelopen provinciale verkiezingen zijn 38 stempassen in de gemeente Mid- f delburg dubbel afgedrukt en ver spreid. Op 2 maart meldden twin tig mensen bij de stembureaus dat ze twee stemkaarten op hun naam hadden gekregen. Voor de gemeen te reden om bij de leverancier om opheldering te vragen. Na uitle zing van de computergegevens in de drukkerij bleek dat er bij de herstart na een storing 38 passen een tweede maal zijn gedrukt. Het betrof stempassen die in de bin nenstad werden verspreid. Wat er met de 18 dubbele passen is ge beurd die niet zijn gemeld door de kiezers is niet bekend. Mochten die gebruikt zijn om te stemmen, dan is berekend dat dit geen in vloed hebben op de vastgestelde einduitslag, aldus de gemeente. W www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse ouderen kunnen nog een jaar extra gratis gebruikmaken van de bus. Tenminste, als de drie ge meenteraden akkoord gaan met een verlenging van het project. In tegenstelling tot Schouwen-Dui- veland is de proef met gratis open baar vervoer voor 65-plussers in Zeeuws-Vlaanderen een succes. Er is een toename van het ov-ge- bruik. Uit een enquête blijkt dat elf procent niet zou hebben ge reisd als zij geen gratis ov-pasje zou hebben. Redenen genoeg om de proef met een jaar te verlengen, vindt de Ter- neuzense wethouder Co van Schaik. Dat kost zo'n 150.000 euro. Daarvan wil de provincie de helft betalen. Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nllipad2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19