De ruitjes, de kozijnen... zelfs DE BMW 1 SERIE VOOR 399,- i8l Kamperen bij'boer' Maljaars toegestaan 55 teams in actie bij schooi voetbal UNIEK JAARCONTRACTVOOR PARTICULIEREN. BMW EfficientDynamics donderdag 24 maart 2011 DEN HAAG - De Raad van State heeft de minicamping van akker bouwer Jochem Maljaars uit Aagte- kerke in een uitspraak over het be stemmingsplan Buitengebied goed gekeurd. De Raad verklaarde de bezwaren van minicampinghouder M. Wat- tel uit Oostkapelle niet-ontvanke- lijk omdat hij niet individueel be zwaar heeft gemaakt tegen het be stemmingsplan, maar onder de vleugels van de Stichting Vrije Re creatie. En die had geen hoger be roep aangetekend. Daardoor velt de Raad geen inhoudelijk oordeel over de vraag of de gemeente Veere op de juiste wijze alle mini- campings in de gemeente in het bestemmingsplan heeft opgeno men. Wattel had aangevoerd dat Mal jaars geen minicamping had mo gen beginnen omdat hij niet zou voldoen aan de eis dat hij volwaar dig boer is. Maljaars snapt niets van die kritiek omdat hij een 35 hectare land zou beboeren, en er ook nog een boerderijwinkel op na houdt. door Wendy van den Hurk Het is te hopen dat de deuren van de Tim merfabriek snel open schuiven voor het publiek. Een be zoek aan het gerestaureerde rijks monument aan de rand van het Vlissingse Scheldeterrein is zelfs zonder inrichting onvergetelijk. Of het nou stralend weer is, zoals gisteren, of het regent pijpestelen, het is altijd of je een ansichtkaart binnen stapt. Weinig gebouwen waar het licht zo prachtig binnen valt als in de Timmerfabriek. Ge restaureerd, opgeruimd en schoon geveegd is de romantiek grenze loos geraakt. Eenmaal binnen besef je pas hoe hard hier is gewerkt de laatste tijd. De binnenkant ziet er strak uit en is prachtig opgeknapt. Corrosie is van het staal gestraald, ingegooide ruitjes zijn vervangen door nieu we. Hon-der-den. En hoewel het geen restauratieglas is, lijken het authentiek te golven. De zwarte kozijnen zijn via uitsteeksels vast geschroefd in de muren, net als vroeger. Waar scheuren zaten, is de vijftien honderd vierkante meter tellende betonnen vloer geïnjecteerd, zoals WESTKAPELLE - Vijfenvijftig jon gensteams kwamen gisteren in ac tie tijdens het toernooi Schoolvoet- bal Dorpen Op Walcheren op Sportpark Prelaat in Westkapelle. Mede dankzij het stralende lente weer waren zo'n tweeduizend sup portérs naar de velden van de Noormannen gekomen om de teams aan te moedigen. In de categorie groep 7/8 legde het zevental Oleanderhof 1 uit Arne- muiden beslag op de. eerste plaats. Dit team gaat door naar het Zeeuws Kampioenschap. Tweede in de finalepoule van deze catego rie werd De Regenboog 1 (Oostka pelle), derde De Knotwilg (Oostka pelle), vierde De Schute 1 (Bigge- kerke) en vijfde Palmenhof (Sint Laurens). In de categorie groep 5/6 waren er drie poules, zonder fina lepoule. Poulewinnaars waren Oleanderhof 1het Vierschip 1 (Ar- nemuiden) en de de Willibrordus- school 2 (Zoutelande). Volgende week spelen de meisjesteams. dat heet. Omdat leidingen en elek tra nog niet zijn aangelegd, moet de definitieve vloer er nog boven komen. Pas dan kan ook iedereen door de raampjes van het uitzicht genieten. Op de begane grond is het plafond niet wit geschilderd, zoals boven. Het is gevlekt. Sfeervol, zou je den ken, maar de rondleidende ambte naar zegt dat het rotte plekken zijn. Als het aan hem ligt, gaat ook hier de kwast overheen. Het mid den van de fabriek is open; je kijkt zo door het glazen dak naar bui ten. De blauwe lucht en spierwitte vliegtuigstrepen steken fel af Hoe meer treden je beklimt, hoe meer je ontdekt. Stoppenkasten die decennialang louter functio neel waren, kleuren de ruimte als museumstuk. Het doorgeefluikje van het kantoortje van de maga zijnmeester opent zonder moeite en ook het oude toilethokje is ge handhaafd. Gaten in de tegelvloer verraden waar de pisbakken heb ben gestaan. Het oude slot is op 'bezet' gedraaid. Na al die maanden van begelei ding kan Maarten van Alphen van de gemeente het niet laten om ook even het dak te laten zien. Al was het maar vanwege dat kleine luikje, via welke onderhoud werd gepleegd aan de knalgele kraan- baan. Die het overigens nog steeds doet. En dan dat uitzicht, waar je ook maar kijkt. „Toch zal dit dak geen publieke functie krijgen. Een terras is een leuk idee, maar tel het aantal zonnige dagen per jaar eens op. Dan kom je er niet." Ook al komt de Timmerfabriek 'zo snel mogelijk' in handen van res taurateur Boei, de onderhandelin gen zijn in volle gang, de gemeen te houdt een vinger in de pap. Randvoorwaarde is bijvoorbeeld dat de begane grond een publieke functie krijgt. Uitgangspunt is nog steeds dat Omroep Zeeland intrek neemt op de eerste en tweede ver dieping. In het ontwerp van archi tectenbureau Group A laat Van Al phen zien hoe dat kan. Met de door Boei zo verfoeide doos-in- doos-constructie dus. „Wilden wij eerst ook niet, omdat het de archi tectuur aantast, maar het kan niet anders. De kantoren moeten toch verwarmd." Verder komt het oude spoorlijntje terug in de schetsen, en komt de ingang aan de achterkant. Maar dat is allemaal aan Boei. Die gaat het gebouw eerst nog tijdelijk ver huren. De Lion's Club en Film by the Sea hebben zich al gemeld. Zo dra die deuren open schuiven, zal de rest vast niet lang uitblijven. bekijk ook de video op www.pzc.nl Alle ruitjes zijn apart gezet, omrand door authentieke kozijnen. LENTE-IJSJES Het is eindelijk lente en dus tijd voor een ijsje bij de salon op de Middelburgse Markt. KIJK OP WWW.PZC.NL/VIDEO Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto De gerestaureerde Timmerfabriek. PER MAAND Totale prijs opties los 6.940,- Business Line Ultimate Edition 1.995,- Uw voordeel 4.945,- (ruim 70%) Voor de allereerste keer in de geschiedenis rijdt u een ongekend complete uitvoering van de BMW 1 Serie met een prijsvoordeel van ruim 70%! Nu met een zeer aantrekkelijk Operational Lease aanbod voor particulieren. Contract voor 12 maanden. Alle kosten inbegrepen, met uitzondering van brandstof. Duidelijk en zonder verassingen. www.zwartepoorte.nl Gemiddeld brandstofverbruik van 4,5 tot 8,5 liter/100 km (van 22,2 tot 11,7 km/liter). C02-emissie van 118 tot 199 gram/km. Het leasetarief is incl, btw en excl. brandstof en vervangend vervoer en gebaseerd op een full operational lease met een looptijd van 12 maanden en een kilometrage van 20.000 km per jaar. Geldt voor particulier, kan ook zakelijk. BMW Service Lease is een product van BMW Financial Services. Getoond model bevat opties die niet tot de standaarduitrusting behoren. Tarieven onder alle voorbehoud. Stand: 01.03.11 S-E.&0. BMW 1 Serie Business Line Ultimate Edition. De BMW 116i EfficientDynamics 28.855,- Edition 5-deurs met Business Line of 399,- per maand Ultimate Edition pakket opbergpakket m exterieurdelen in kleur koplampsproeiers xenon inclusief corona-ringen metallic lak lederen bekleding Boston met leder bekleed multifunctioneel sportstuurwiel automatische airconditioning mistlampen voor regen- en lichtsensor middenarmsteun voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18