economie 113 Motie bonus stuit op verzet zzp'ers met cVOORJ IDEEL6-DAAGSE3 WiïSiïsi 'Schsflrstc specialisme in zicht' Hoogopgeleide verdient dubbele van laagopgeleide www.sola.nl PRESTATIEBELONING Plan om extraatje zwaar te belasten zou juridisch niet haalbaar zijn kookset besteksi Magdalenastraat 2-4 Goes donderdag 24 maart 2011 Kamer wil dat bankpersoneel bonus vanaf 2008 inlevert. Vakbond De Unie noemt plan opportunistisch. Wet kan volgens fiscaal deskundigen niet met terug werkende kracht worden ingevoerd. door Sal Stam DEN HAAG - De Tweede Kamer slaat volgens de bonden de plank totaal mis door bonussen bij finan ciële instellingen die steun hebben gekregen van de staat met terug werkende kracht te belasten. De vakbond voor middelbaar en ho ger personeel De Unie maakte gis teren gehakt van de motie waarin dit wordt geregeld. Volgens fiscaal experts rust de motie juridisch op drijfzand. De Kamer wil dat alle bankmede werkers hun bonus of prestatiebe loning die ze sinds 2008 hebben ontvangen weer inleveren. Dat kan volgens de Kamer door de bo nus met 100 procent te belasten. Als dat niet lukt, moet het via de vennootschapsbelasting gaan. Dat betekent dat een bank met terug werkende kracht meer winstbelas ting afdraagt. Bestuurder Emanuel Geurts van De Unie spreekt van opportunis me en wijst erop dat de Kamer zich eerder achter de Code Ban ken opstelde, waarin bonussen worden gemaximeerd. „In feite stellen de betrokken Kamerleden nu vast dat ze er destijds niet met hun hoofd bij waren." Volgens fis caal deskundige Arjo van Eijsden van adviesbureau Ernst 8c Young kan een wet niet zomaar met te rugwerkende kracht worden inge voerd. „De overheid heeft daar zelf jaren geleden criteria voor opge steld en deze motie voldoet daar niet aan." Volgens hem is de motie ook in strijd merhet Europees Ver drag voor de Rechten van de Mens. Daarin staan onder meer be palingen over de bescherming van het recht op eigendom. Van Eijsden zegt dat er ook more le bezwaren kleven aan de motie, omdat lager personeel er eveneens aan moet geloven. „Zelfs de koffie juffrouw moet haar extraatje nu in leveren, terwijl zij part noch deel had aan de crisis", aldus Van Eijs den, die denkt dat een eventuele wet in de Eerste Kamer geen enke le kans maakt. Ook de vakcentrale FNV zet om die reden grote vraagtekens bij de motie. Ruwweg besteden banken 8 tot 10 procent van de loonsom aan pres tatiebeloning en bonussen. In het geval van ING bijvoorbeeld (107.000 medewerkers) komt dat over 2010 neer op ongeveer 550 miljoen euro. Het grootste deel van dat geld gaat overigens naar personeel in het buitenland. De afgelopen dagen ontstond gro te opschudding toen bleek dat de top van ING forse bonussen zou krijgen. Onder druk van de publieke opi nie besloot het bestuur er toch vanaf te zien, ook al voldeed ING aan de bankencode. msmmmmmmmsmsmmmmmm mt WA 3S83839I 888SBS W, DEN HAAG - Het inkomen van hoogopgeleiden was in 2009 bijna twee keer zo hoog als dat van laag opgeleiden. Dat blijkt uit gisteren gepubliceerde cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het gemiddeld bruto-inkomen van werkenden lag op ruim 36.000 euro. Een derde van de werkzame beroepsbevolking heeft een hbo- of universitaire opleiding afgerond en is dus hoogopgeleid. Ruim vier op de tien werkenden hebben een opleiding op middel baar niveau afgerond. Zij hebben een mbo-diploma of hebben ten minste vier jaar havo of vwo ge volgd. De rest is laagopgeleid. Vrou wen zijn gemiddeld iets hoger op geleid dan mannen, aldus het CBS. Het jaarinkomen van een laagopgeleide was in 2009 ruim 26.000 euro. Dat van een hoogop geleide was met ruim 49.000 euro bijna twee keer zo hoog. Het CBS merkt verder op dat vrou wen vaker in deeltijd werken dan mannen, waardoor het inkomen lager is. Mannen hebben vaker lei dinggevende functies en werken vaak in beter betalende sectoren. O zie onze websiteieconomie Rapport CBS Inkomens en positie op de arbeidsmarkt DEN HAAG - Na de zomer ontstaat een schaarste aan bepaalde specia listen in iet, de financiële dienst verlening en online marketing. Dat houdt verband met de snelle opmars van sociale media die be drijven inzetten bij de verkoop en de marketing van hun producten en diensten. Deze schaarste zal de prijs van be paalde zzp'ers opdrijven, voorspelt Toon van Bodegom, directeur van zzp-platform Myler. Hij stelt vast dat hoogopgeleide zelfstandigen de economische crisis sinds eind ja nuari echt achter zich hebben gela ten. Hun omzetten groeien, en het percentage dat van het verdiende inkomen rond kan komen, is geste gen van 66 procent in 2009 naar 74 procent nu. Zzp'ers hebben een zware periode achter de rug. Ze werden als eersten getroffen door de economische crisis. Vooral zzp' ers in de bouw verloren omzet. Volgens Maarten Post, voorzitter van de stichting ZZP Nederland, trekt ook de markt voor zelfstandi gen in de bouw wat aan. Ze rich ten zich daarbij niet langer op nieuwbouw, maar op particulieren die kiezen voor verbouwen van hun woning in plaats van verkoop. v 4-delig, zilverwit edelstaal 18-10 \\elke warmtebron vergelijkbaar merk 2&rs7- 6-persoons, 52-delig zilverwit edelstaal in fraaie gratis giftbox vergelijkbaar merk TJallFlplrCIfir tussen Beestenmarkt en Opril Grote Markt Fdöl 1LKM Y li IK - telefoon 0113 - 21 11 11 ma 13.00-17.30 uur di wo vrij 09.30-17.30 uur do 09.30-21.00 uur za 09.30-17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13