20| zeeland Memo Gonzalez opent negende Bluesroute Wedstrijd popbands Minder belangstelling tweede krimpdebat regioagenda The Van Jets hoofdact op Rock Around The Bridge woensdag 23 maart 2011 Z B STEENWORP Jongeren in Terneuzen en Hulst doen volop mee, jongeren door Raymond de Frel terneuzen - De Amerikaanse mondharmonicaspeler Memo Gonzalez is volgende week vrijdag april) de openingsact op de ne gende editie van de jaarlijkse Bluesroute in Terneuzen. Gonzalez, die zichzelf omschrijft als 'driehonderd pond Texaans dy namiet', is vooral bekend om zijn live-reputatie. Hij liet zich inspire ren door grootheden als Charlie Musselwhite en James Cotton. In Amerika wordt hij tot de top van de bluesscene gerekend. De organi satoren van de Zeeuwse bluesrou tes lieten Gonzalez vorig jaar ook al in Goes spelen. Net als toen wordt hij begeleid door The Blues- casters, oftewel de Duitse gitarist Kaj Straus, Turkse bassist Erkan Özdemir en Amerikaanse drum mer Boyd Small. Gonzalez speelt van 20.30 tot 22.00 uur. Meer agendanieuws op de webiste van deze krant. woensdag 23 maart axel - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, koersbal, bridge; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; breskens -Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Kaarten, soos; clinge - Malpertuus, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen, koersbal; graauw - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO kaartjes maken; 14.30 uur: Gym; heikant - 't Heike, 13.15 uur; Biljarten, handwerken; 20.00 uur: Damesgym; hoek - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten, bridge; hulst - De Lieve, 9.Ó0 uur: Vrij biljarten, computeren, aerobic; 9.30 uur: Tekenen; 10.30 uur: Fysio gym;13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bingo, leeskring; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café; 13.00 uur: Senio renmode Ma Co; Den Dullaert, 18.00 uur: Volleybal; 19.30 uur: Sportstudio Anneke Hamelink; kloosterzande - WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; koewacht - De Lange Akkers, 10.00 uur: Daarna barst op dertien andere lo caties het bluesgeweld los. The Freeride Band brengt in 't Bierwin keltje bluesrock. Het Belgische vijf tal Rusty Roots speelt in Ter Nose energieke blues, Lightnin' Guy (België) doet het in The Pub solo rustiger, maar minstens zo passie vol, aan. De Coen Wolters Band speelt stevig werk a la Jimi Hen- drix in De Pit. Verder op het pro gramma: The Blue Clay (Du Com merce), Little Boogie Boy Blues Band ('t Gerecht), The Weepers (Wilhelmina), Ed The Gators (De Kroeg), The Willies (Graan- beurs), Wild May West (De Haan), Gino 8c The Bulldoze Band (De Markies), Brock's Bluegrass Bunch (Sydney) en Dicky Green wood (De Tollebol). Kaarten verkrijgbaar bij alle deelne mende cafés, de VW en Echo Audio. In de voorverkoop tien euro, tijdens de bluesroute dertien euro. Krant voorlezen; 13.30 uur: Kaarten; ossenisse - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; philippine - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; sas van gent - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; StAlbert, 14.00 uur: Handwerken, vrij kaar ten, biljarten; sint - jansteen - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek, biljartles, volksdansen, bloemschikken; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Schieting; 15.30 uur: Spaans; 20.00 uur: KVO lezing over OV chipkaart; Café Ambiance, 13.30 uur: Kaarten; sluiskil - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, volksdansen; terneuzen - De Veste, 9.15 uur: Volks dansen; 9.30 uur: Jeu de boules;13.00 uur: Biljarten; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mind fulness; Ter Schorre, 14.00 uur: Workshop schilde ren Steunpunt Terneuzen; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12 -16 jaar; 19.30 uur: Jeugdcentrum Meetpoint vanaf 16 jaar; Dansschool Kiel, 13.45 uur: Dansen voor 50 plus; Bibliotheek, 19.30 uur: Groot Zeeuws - Vlaams dictee der Nederlandse taal; vogelwaarde - Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; zaamslag - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. door Harmen van der Werf Nieuwe, jonge Zeeuws- Vlaamse bands een po dium bieden. AI jaren liepen Evert de Beleir en Elisa de Vleeschouwer uit West- dorpe met dat idee rond. Het is er dit seizoen voor het eerst van geko men, met poptalentenjacht Steen worp. Het is altijd afwachten of zo'n idee aanslaat. Maar het is ge lukt. „We hebben zelfs zoveel aan meldingen gehad dat we vijf in plaats van drie voorrondes hadden kunnen houden." Op weg naar de finale vrijdag 22 april in De Pit in Terneuzen zijn inmiddels twee voorrondes achter de rug, in de Chillsoos in Wes'tdor- pe en The Lane in Oostburg. Vrij dag is de derde voorronde in jonge rencentrum Komma in Hulst. De vijfkoppige werkgroep - met ook Mick Schot uit Heikant en Laura Mangnus en Job Roodhuizen uit Sint-lansteen - moet flink aanpo ten. Vwo-eindexamenkandidaten Elisa en Evert draaien er hun hand niet voor om. Ze hebben volop er varing als vrijwilligers bij Jongeren- Plasa Westdorpe (met de Chill soos), en bij het Kreekrock-festival in Westdorpe. Wat Steenworp leuk maakt, vinden ze, is dat er zoveel beginnende door Harold de Puysseleijr kloosterzande - De belangstel ling voor het tweede debat over maatregelen om de toekomstige be- volkingskrimp in de gemeente Hulst tegen te gaan was bedui dend minder dan voor de eerste bijeenkomst. Kwamen er toen nog zo'n zestig mensen mee discussiëren over hun toekomstige leefomgeving, in zaal Van Leuven in Kloosterzande waren dat er gisteravond nog 'maar' 25. De gespreksleiders van de discus siegroepen trokken na afloop enke le gelijkluidende conclusies. Zo wa ren de deelnemers ervan over tuigd dat het omwille van de kwali teit en de efficiency, de vergrijzing en de ontgroening van de samenle ving een goede zaak is om voorzie ningen op het gebied van zorg en (prestatie)sport te centraliseren. Datzelfde gold voor voorzieningen op het gebied van onderwijs en kinderopvang. Net als in de eerste bijeenkomst waren de deelnemers aan het de bat van mening dat het een goede zaak voor de gemeente Hulst is om de blik nadrukkelijk te richten op Vlaanderen voor wat samen werking op het gebied van voorzie ningen betreft. door Raymond de Frel sas van cent - De Belgische rock band The Van Jets is de hoofdact op de twintigste editie van Rock Around The Bridge in Sas van Gent Binnenkort maakt de organisatie de rest van het programma be kend. Rock Around The Bridge wordt op zaterdag 18 juni gehou den. Een dag eerder wordt een ver volg. gegeven aan Hollands onder de Brug, dat vorig jaar werd gelan ceerd als opvolger van Dance Around The Bridge. Op dit Neder landstalige festijn staan tal van lo kaal en landelijk bekende arties ten. Na het winnen van Humo's Rock Rally in 2004 ging het snel met The Van Jets. Hun stevige live-re putatie bracht het kwartet op festi vals als Pinkpop, Rock Werchter dio in met producer Jon Gray, die en Pukkelpop. Voor hun tweede al- ook werkte met The Kooks, Edi- bum Cat Fit Fury doken ze de stu- tors, The Subways en Infadels. The Van Jets is hoofdact op Rock Around The Bridge in Sas van Gent. Optreden van jurywinnaar Zebrapad tijdens de eerste voorronde van Steenworp in de Chillsoos in Westdorpe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60