'Vossen niet met lichtbak bestrijden' Bah!Een drol bij de koffie Arke beste reisbureau Halve ton voor sloop Bierkaai Hulst ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 WERKGROEP Combinatie van maatregelen om overlast tegen te gaan 22 en 23 door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De speciale werk groep die de provincie moet advi seren over de aanpak van de vos- senproblematiek in Zeeuws-Vlaan- deren, ziet de mogelijke oplossing in een combinatie van maatrege len, zoals intensievere bejaging en het gebruik van valkooien. Dat zegt Paul Prince, die als secre taris van de Wildbeheereenheid (WBE) Koewacht voor de jagers zitting heeft in de werkgroep. Daarin zitten verder vertegenwoor digers van de provincie, de Fauna- beheereenheid en verschillende verenigingen van hobbypluimvee houders. De jagers hebben zich er volgens Prince inmiddels bij neergelegd, dat het bejagen van de vos tijdens de nachtelijke uren met kunstlicht niet tot de mogelijkheden be hoort. In het verleden hebben ze daar bij herhaling wel voor gepleit, omdat de vos een nachtdier is dat zich overdag niet tot nauwelijks laat zien. In een recente gerechtelijke uit spraak werd een verzoek om de vos met een zogenaamde lichtbak te bejagen echter afgewezen op grond van een Beneluxverdrag uit 1970. „Belangrijk is dat we met z'n allen in gesprek blijven om het pro bleem aan te pakken", zegt de se cretaris van de WBE Koewacht. „De jagers hebben afgesproken de vos nog intensiever te bejagen, on der andere door het dier overdag op te zoeken in de burcht waar hij zich ophoudt." De plaatsing van vangkooien is één van de andere mogelijkheden die de werkgroep ziet om de vos ef fectief te kunnen bestrijden. Daar naast heeft de werkgroep oog voor preventieve maatregelen om te voorkomen dat de vos pluimvee en andere kleindieren tot prooi maakt. De verenigingen voor hob bypluimveehouders willen voor lichting gaan geven aan hun leden S3 over betere afscherming van hun hokken met afrastering. „Voortdu rende aandacht voor dit probleem is nodig en blijft ook aanwezig'^, al dus Prince. De provincie besloot enkele we ken geleden tot de vorming van de werkgroep, nadat vossen in en om Zuiddorpe begin februari een wa re slachting onder hobbydieren aanrichtten. Meer dan honderd dieren lieten daarbij in korte tijd het leven door de roofzucht van de vossen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Opeens stonden er twee borden op het grasstrookje aan de Ooievaar in de Terneuzen- se wijk Othene. Een beetje hond kan er zijn kont niet keren, laat staan dat-ie er eens lekker kan rennen. Maar toch is het sinds 7 maart een officieel hon- denuitlaatterrein. Omwonenden noemen het anders: het is een veld waar honden kunnen kak ken, zonder dat hun baasjes de drollen hoeven op te ruimen. Zo werd wijkbewoonster Els Maas be gin deze maand compleet verrast toen de borden werden geplaatst. „Blijkbaar zijn wij geïnformeerd, maar die brief is mij volledig ont gaan. Het is toch heel raar? Op zo'n smal stuk, waarvan een deel als parkeerstrook dient? Je stapt vanuit de auto zo in de poep. En als ik voor mijn raam een bakje koffie zit te drinken, zie ik zo de drollen in het gras vallen", zegt ze. Zij heeft daarom bezwaar ge maakt. De gemeente meldt dat er in Othene-Zuid vijf uitlaatterrei- nen van verschillende omvang zijn aangewezen. De wijkraad ging daarmee akkoord, op voorwaarde dat alle omwonenden werden geïn formeerd. Over een uitlaatterrein in een andere wijk, aan de Jacob Het hondenuitlaatterrein aan de Ooievaar in Othene is geschikt om drollen te draaien, maar niet om honden hun energie te laten kwijtraken. Catsstraat, loopt een rechtszaak. foto Peter Nicolai fe#- 8 H i Woensdag 23 maart 2011 Sluizen zijn meer dan alleen- maar afvoerbuizen Kamer wil vissen met fuiken onder voorwaarden toestaan Tip? zeeuws-viaanderen@pzc.nl TERNEUZEN - Reisbureau Arke Ter- neuzen is, volgens het vakblad Reisrevue, het beste van Zeeland. Samen met de overige provinciale winnaars dingt het reisbureau maandag 18 april in Hoofddorp mee naar de landelijke titel. Met de wedstrijd streeft Reisvisie naar kwaliteitsverbetering bij de reisbureaus. Die doen op vrijwilli ge basis mee en krijgen na afloop een rapportage toegestuurd, opge steld door een training- en advies bureau. De deelnemende reisbu reaus bestreden elkaar in vier ron den. Een jury velde het eindoor deel. Directeur Annelies de Mul van Arke Terneuzen: „De uitver kiezing is voor ons van grote waar de. Het is een erkenning voor de inzet van ons team en de hoge kwaliteit die we als reisbureau uit dragen naar onze klanten. De ver kiezing dwingt je om de eigen or ganisatie kritisch onder de loep te nemen en zaken bij te stellen." door Harold de Puysseleijr MIODELBURC/HULST - De provincie Zeeland draagt ruim een halve ton bij in de aankoop en sloop van de huidige supermarkt met daarbo ven appartementen aan het 's-Gra- venhofplein in Hulst. Dat heeft het college van Gedepu teerde Staten (GS) gisteren beslo ten. De provincie laat 537.911 euro overmaken aan de gemeente in het kader van de stedelijke vernieu wing. De gemeente kocht het win kelpand en de appartementen daarboven voor een bedrag van in totaal ruim twee miljoen euro aan. Bedoeling is het gebouw na de ver huizing van de supermarkt naar het terrein van de Stadsschuur en de bewoners naar andere huisves ting van de woningcorporatie te slopen. De herontwikkeling past in het stadsvemieuwingsproject De Nieu we Bierkaai, waarvoor eind vorige week nog het officiële startsein werd gegeven voor de heraanleg van de middeleeuwse haven, vanaf de Keldermanspoort tot aan de Vismarkt. In verband met die werkzaamhe den moeten bezoekers van de bin nenstad van Hulst het komende jaar rekening houden met afslui ting van straten. Meer informatie daarover is te vinden op de websi te van het project. ww.denieuwebierkaai.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57