41 binnenland 23,5 miljard 'Het maakt me woedend' TO©S 'Religies zijn ten dode opgeschreven in Nederland' Het mes gaat in de vergoedingen via de Algemene Wet Bijzondere Ziek- tenkosten. De gevolgen zijn groot. Nederlander ontdekt fout van Da Vinei Earth Hour: al ruim 11.000 deelnemers Online ticketverkoop verloopt beter Mariniers vandaag al naar piratenmissie Ijslolly's met drugs gevonden op Schiphol woensdag 23 maart 2011 ups ,/i mmmmmm AWBZ Zoveel kostte de AWBZ vorig jaar. De Tweede Kamer debatteert vandaag met de staatssecretaris over de bezuinigingen op de AWBZ. Hans Verschoor zit in een rolstoel, met hondje Joep, en komt sinds hij is gekort niet meer buiten. foto Marcel Antonisse/GPD BRUSSEL De Nederlandse wiskundige Rinus Roelofs heeft een fout ontdekt in een tekening die Leonardo da Vin ei maakte. Daarover schrijft het Bel gische wetenschapstijdschrift Eos deze week. Het gaat om een veel- vlak met vierkanten en driehoe ken. Op elk vierkant hoort een vier kante piramide en op elke drie hoek een driehoekige. Maar op een van de driehoeken staat een vier kante piramide getekend. Roelofs ontdekte dat toen hij de tekening wilde natekenen. DEN HAAG Over de hele wereld gaan zaterdag avond om 20.30 uur (Earth Hour) de lichten uit in miljoenen huizen, bij monumenten, beroemde gebou wen, bruggen en wegen, parle mentsgebouwen en paleizen. In Ne derland hadden zich gisteren al ruim elfduizend deelnemers aange meld, bijna twee keer zo veel als vorig jaar. Het Wereld Natuur Fonds organiseert Earth Hour voor de vijfde keer om aandacht te vra gen voor een leefbare en duurzaam behandelde aarde. DEN HAAG Consumenten krijgen volgens de Nederlandse Consumentenautori teit veel betere informatie van onli ne ticketverkopers. Meestal geven de sites nu aan dat het om doorver koop van kaartjes voor concerten en (sport)evenementen gaat en welke risico's daar aan verbonden zijn. De prijs is vaak hoger, de toe gang kan worden geweigerd omdat organisatoren geen doorverkoop kaartjes accepteren, en bij annule ring wordt niet altijd het volledige aankoopbedrag terugbetaald. DEN HAAG De Tweede Kamer steunt het be sluit van Defensie om mariniers Nederlandse koopvaardijschepen te laten beschermen tegen piraten. Vandaag moeten de eerste mari niers vanuit de Indiase stad Bom- bai meevaren. Dertig mariniers gaan mee met twee sleepboten en een kraanschip. Later deze maand beveiligen twintig andere mari niers een Nederlands hefschip. De bezuinigingen op de AWBZ pakken vaak drama tisch uit. Hans Verschoor zit in een rolstoel en komt sinds hij is gekort niet meer buiten de deur. door Floor Ligtvoet NIJMEGEN - Naar buiten willen? Ja. Maar kunnen? Nee. Hans Ver schoor (53) lijdt vanaf zijn tiende aan een spierziekte. Tot aan zijn nek toe zijn zijn spieren ernstig aangetast. Bewegen kan nauwe lijks meer en sinds een jaar komt Verschoor zijn huis bijna niet meer uit. De oorzaak van zijn mi serabele situatie is de bezuiniging PAUL KUSTERS op de AWBZ. Op 16 december 2009, een datum die hij niet licht zal vergeten, werd van hogerhand besloten dat hij buitenshuis geen begeleiding meer nodig had. En dus kan Verschoor met zijn rol stoel de straat niet meer op. Want dan is er niemand om hem te hel pen met verzitten als zijn spieren te veel pijn gaan doen. Niemand om hem zaken aan te reiken of te helpen met plassen. „Ik kan in mijn eentje buiten helemaal niets beginnen." Volgens de aangescherpte regels horen mensen als Verschoor voor hulp buiten het huis een beroep te doen op familie of vrienden. „Maar ik heb geen vrienden in de buurt wonen en mijn ouders zijn allebei 85 jaar. Hun kan ik dat toch onmogelijk vragen?" Verschoor kreeg te verstaan dat hij schiphol - De Koninklijke Mare chaussee op Schiphol heeft drie mensen gearresteerd die via ijslol ly's verdovende middelen het land probeerden binnen te smokkelen. Ze liepen vorige week tegen de lamp, zo werd gisteren bekend. Twee vrouwen van 19 en 21 jaar uit Rotterdam en een 23-jarige vrouw uit Amsterdam hadden op drie vluchten uit Suriname zakken met ijslolly's bij zich. De douane en de marechaussee vertrouwden de zaak niet en onderwierpen de ijs lolly's aan een controle. dan wel bij de gemeente zou kun nen aankloppen. Die is verant woordelijk voor maatschappelijke participatie. Maar bij de gemeente Nijmegen kreeg hij nul op rekest, zegt hij: „Er was geen geld, ik moest me maar tot een vrijwilli gersorganisatie wenden. Maar voor hen ben ik weer een te zwaar geval." Iedereen erkent dat Hans Verschoor tussen de wal en het schip valt. „Maar veranderen doet het niets. Ik heb een advertentie in de krant gezet, maar niemand wil dit werk vrijwillig doen. Tuurlijk, een kopje koffie met me drinken gaat nog wel. Maar iedere week naar het ziekenhuis, dat zien men sen niet zitten." Inmiddels kan Verschoor essentië le zaken als tandartsbezoek eigen lijk niet meer doen. „Het maakt me echt woedend. Er is sprake van dallas - De secularisatie is onom keerbaar in een aantal westerse lan den, waaronder Nederland. Dat meldde de Britse omroep BBC gis teren op basis van onderzoek dat is gepresenteerd tijdens een weten schappelijk congres in de Ameri kaanse stad Dallas. Een team van wetenschappers heeft de bevolkingsregisters van negen landen (Nederland, Ierland, Tsjechië, Finland, Zwitserland, Oostenrijk, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland) onderzocht. Deze landen vragen burgers bij bevol- zie onze website:binnenland Video: deel verstandelijk gehan dicapten moet uit de AWBZ. ernstige verwaarlozing." Het leven binnenshuis benauwt hem. „Ik word feitelijk gedwongen om in een tehuis te gaan wonen. Dan kom ik misschien nog eens buiten. Weet je wat zo dom is? Ik ben dan veel duurder voor de staat dan toen ik nog een budget voor de be geleiding buitenshuis kreeg." In die tijd kon hij nog weieens een keertje met zijn chihuahua Joep naar het bos. Nu is hij afhankelijk van buurtbewoners die dol zijn op honden en loep graag uitlaten. Hij zou graag zien dat staatssecreta ris Marlies Veldhuijzen van Zan- ten-Hyllner, verantwoordelijk voor de AWBZ, een keer bij hem langskomt. Want dan kan ze zelf beoordelen of die begeleiding bui tenshuis nu zo'n overbodige luxe is. „Niemand ziet nu hoe ernstig mijn problemen zijn." kingsonderzoek of ze zijn inge schreven als lid van een geloofsge meenschap. „In een groot aantal moderne secu liere democratieën is sprake van een trend waarin mensen zichzelf beschouwen als niet aangesloten bij enige religie", aldus Richard Wiener van de Universiteit van Arizona. „In Nederland is dat 40 procent' de hoogste score die we zagen was Tsjechië met 60 pro cent." Het onderzoek toont vol gens de wetenschappers aan dat de trend al lange tijd zichtbaar is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4