PZC Museumstichting klaar voor overname Snelkraak Mediamarkt Profiel BEVELANDEN-THOLEN 20 en 21 22 BESTUURSWISSELING Gemeenschappelijke regeling vier gemeenten voor musea Goes en Kapelle eindigt 12 april De voortekenen van een mooi toeristenseizoen almanak Tip? redactie@pzc.nl Houtkade Goes vrijdag open Sportopleiding Cios houdt band met Goese zusterstad levend. 17 Woensdag 23 maart 2011 Kamer wil vissen met fïliken onder voorwaarden toestaan- Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De musea in Goes en Kapel le komen dinsdag 12 april officieel onder de vlag van de stichting Be stuur Musea De Bevelanden. Voor de overdracht is inmiddels alles ge regeld, van de rechtspositie van het personeel tot huurcontracten en bankrekeningen. „We liggen goed op koers", zegt stichtings voorzitter Toine Wevers. De stichting neemt de exploitatie op zich van Historisch Museum De Bevelanden (HMDB) in Goes en het Fruitteeltmuseum in Kapel le. Momenteel vormt een gemeen schappelijke regeling van de ge meenten Goes, Borsele, Kapelle en Noord-Beveland het bestuur. Een andere bestuursvorm was wense lijk, omdat een door gemeenten ge vormd bestuur geen subsidies kan aanvragen. Daarnaast wilden Goes en Borsele op termijn bezuinigen op de mu sea. Het museumbestuur gaf op dracht tot een bezuinigingsplan om de begroting te laten krimpen van vijf naar drie ton Dat leidde vorig jaar tot een voor stel van het museumbestuur om het museum in Goes te verhuizen naar de toekomstige nieuwbouw van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). Verder zou de collectie wor den opgesplitst. Daarvoor bestond in de meeste gemeenteraden ech ter 'geen steun. De raad Goes be paalde in een motie dat het mu seum aan de Singelstraat moet blij ven. Om de impasse te doorbre ken, nam uiteindelijk een groepje mensen - met name uit de vrien denstichtingen van beide musea - het voortouw om de exploitatie over te nemen. Dat gebeurt 12 april officieel. Die dag heft de gemeenschappelijke re geling zichzelf op. Vanaf dat mo ment komt het personeel over naar de nieuwe stichting. Omdat die een zogeheten B3-status heeft, behouden medewerkers hun huidi ge rechten. Ook alle gebouwen (beide musea en twee depots in Goes en Kapel le) verhuizen mee. Verder krijgt de stichting de be schikking over de schenking van Cornelia Jacomina van der Linden, die het museum zes ton en een lap grond naliet. Voor voorzitter Wevers van de nieuwe stichting is dat geld hard nodig voor incidente le grotere uitgaven. Het aantal 'nieuwe vrienden' van beide musea is onder meer door acties van de regionale Rota- ry-clubs en de vrouwenclub Sorop- timist met zo'n 250 leden toegeno men. „Het draagvlak groeit", stelt Wevers tevreden vast. De komende drie jaar zal het be stuur wel een afslankingsplan moe ten maken. De vier gemeenten be talen nog hun huidige bijdragen tot 2024. Daarna wil Goes 75.000 euro korten op haar bijdrage. Bor sele wil na dat jaar in principe nog een subsidie van 25.000 euro per jaar geven, bedoeld om erfgoed te conserveren en kennis over de Be- velandse geschiedenis te bewaren. Al met al zal de stichting minstens een ton per jaar minder kunnen uitgeven. De stichting wil (mede daarom) straks zo snel mogelijk achter subsidies aan en gesprekken aanknopen met de SGB en het Be vrijdingsmuseum in Nieuwdorp. pagina 18 en 19: Fruitteeltmuseum jubileert MIDDELBURG - Bij de Mediamarkt in Middelburg is in de nacht van maandag op dinsdag een snelkraak gepleegd. Agenten die na een tip gingen kij ken zagen aan de achterkant van het winkelpand enkele voertuigen wegrijden en zetten de achtervol ging in. Tijdens een dollemansrit hebben de vermoedelijke inbre kers bij het spookrijden een poli tieauto geramd. Deze kon niet meer rijden. De daders van de in braak zijn ontkomen, maar één van de auto's is teruggevonden in Goes. Deze is weggesleept en op de auto wordt onderzoek gedaan door de technische recherche. Wat er is gestolen was gisteren nog niet bekend. De politie doet onderzoek naar de zaak en is op zoek naar eventuele getuigen. GOES - De gemeente Goes geeft de Houtkade vrijdag vrij voor autover keer. De kade was tot nu toe geslo ten om asbest op te ruimen die 15 februari was vrijgekomen bij de brand in het Nijverheidscentrum, het gemeentelijke re-integratiebe- drijf. De Kattend ij ksedijk, tijdelijk opengesteld als omleidingsroute, wordt dan weer gesloten. Die veertiger op dat Goese kantoor probeertna een jarenlange relatie die op de klippen is gelopen, weer aan de vrouw te komen. Niet via de traditionele weg, maar op internet. Hij maakt zijn collega's met enige re gelmaat deelgenoot van zijn weder waardigheden in de wereld die onli ne dating heet. En eerlijk is eerlijk, die smullen ervan. Of-ie nou ook een beetje succes had, wilde een vrouwe lijke medewerkster weten. „Jazeker, mijn profiel is sinds 2009 al twaalf honderd keer bekeken", meldde hij met gepaste trots. De reactie was ech ter vernietigend. „Dus je bent al twee jaar beschikbaar? Op de wo ningmarkt is dat niet echt een pre." WOLPHAARTSDIJK - Nu zijn er nog maar drie, maar van het weekeinde had de Heerlijkheid van Wolphaartsdijk al dertig kampeerders die aan de boorden van het Veerse Meer zich kwa men koesteren in de lentezon. Het is een on gemeen gunstig en vroeg begin van het kam- peerseizoen, beaamt landschapscampinghou der Maarten Janse. Hij laveert de caravans van zijn vaste gasten een kleine maand eerder dan normaal op hun vakantiestek. De zon brengt de kampeerlust eerder boven, voor Janses zeegroententeelt geldt dat nog niet zo. Daar voor zijn de temperatuurverschillen tussen de late nacht en de nog korte middag te groot. De zeekraal was al wel vroeg ingezaaid, dit jaar. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47