je bent er door' Gemeente niet blij met kritische blik zeeland 121 Verkeersproblemen in Grijpskerke door N57 Kroonenberg in muziekcafé van Het Diekhuus Ensemble Bustan treedt op in De Rode Kamer Weggespoeld 'Ca vossen te lijf middels bejaging en valkooien' woensdag 23 maart 2011 S Nieuws van vandaag is te zien op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland „Bij de watersnoodramp van 1953 zijn hier veel huizen weggespoeld," weet Ria Deurloo-van Dongen uit Eikerzee „Vanwege de herverkaveling koos men er voor de nieuwe huizen en gemeenschappelijke voorzieningen te realiseren in Scharendijke. is een rustig buurtschap waar de mensen over het algemeen op zich zelf zijn. Geen gemeenschap die sa men nieuwjaar viert of een buurt barbecue houdt. Maar iedereen kent in grote lijnen eikaars situa tie, maakt een praatje en helpt el kaar als er wat opdoet." Sinds hij in 1984 werd getroffen door een acute alvleesklierontsteking is Bens lichaam zo beschadigd dat hij niet meer kan werken. Terwijl Ria in Zierikzee fulltime actiefis als gemeenteambtenaar burgerza ken houdt hij zich thuis bezig met creatieve hobby's als boetseren en hout bewerken. „En ik drink weke lijks koffie bij onze buren, het echt paar Tuiten. Dat is genoeg, ik kan goed alleen zijn." foto Dirk-Jan Cjeitema grijpskerke - Het dorp Grijpsker ke krijgt te maken met een flinke verschuiving van de verkeersdruk te in de bebouwde kom. De Schuit- vlotstraat moet straks veel meer verkeer verwerken. Dat blijkt uit een studie van het adviesbureau Goudappel Coffeng. Die studie vond plaats in opdracht van de gemeente Veere, en was be doeld om in kaart brengen hoe de verkeersstromen op Walcheren veranderen bij de opening van de nieuwe Rijksweg N57. Het verkeer van en naar de kust tussen Zoute- lande en Domburg kiest straks voor de oost-west route door Grijpskerke. Daar staat tegenover dat de drukte op de noord-zuid route Middelburg- Domburg, die ook dwars door het dorp loopt, flink afneemt. Al met al neemt hierdoor het verkeer op de Schuit- vlotstraat flink toe, naar verwach ting met een kwart. De gemeente Veere wil door een bureau laten onderzoeken welke problemen hierdoor in het dorp ontstaan. Voor de overige Veerse dorpen worden geen grote problemen ver wacht. Serooskerke wordt al ont last met een rondweg. Ook in Vrouwenpolder en Gapinge wordt het rustiger. In Oostkapelle veran dert nauwelijks iets. Bij Meliskerke en Aagtekerke wordt het drukker. zierikzee - Muziekensemble Bus tan treedt zaterdagavond op in De Rode Kamer in Zierikzee. Bustan bestaat uit Suze Stiphout (contrabas), Philip de Goey (saxo foon, fluit, hobo en althobo), Shachar Shmaryahu (bodhran en kleine percussie) en Vincent van Hessen (gitaar). Het repertoire van dit ensemble is beïnvloed en geïn spireerd door grote namen uit de muziekwereld. Bustan verweeft verschillende muziekstijlen: jazz, Arabische, Turkse, Joodse en Oost en West-Europese muziek. Zaterdag 26 maart, De Rode Kamer, Havenpark 13-15, Zierikzee,20.00 uur. terneuzen - De speciale werk groep die de provincie moet advi seren over de aanpak van de vos- senproblematiek in Zeeuws-Vlaan- deren, ziet de mogelijke oplossing in een combinatie van maatrege len, zoals intensievere bejaging en het gebruik van valkooien. Dat zegt Paul Prince, die als secre taris van de Wildbeheereenheid Koewacht voor de jagers zitting heeft in de werkgroep. De jagers hebben zich er volgens hem inmid dels bij neergelegd, dat het bejagen van de vos tijdens de nachtelijke uren met kunstlicht niet tot de mo gelijkheden behoort. In het verle den hebben ze daar bij herhaling wel voor gepleit, omdat de vos een nachtdier is dat zich overdag niet tot nauwelijks laat zien. In een re cente gerechtelijke uitspraak werd een verzoek om de vos met een lichtbank te bejagen afgewezen. Schouwen-Duiveland heeft geen onafhankelijke Reken kamer meer. Voortaan be oordelen de fractievoorzit ters het beleid. Kunnen B W eigenlijk tegen kritiek? In oktober 2009 pleitte de Re kenkamercommissie Schou wen-Duiveland en Tholen voor het koppelen van de ambtenarensalarissen aan de gele verde prestaties. Een paar maan den eerder had de Rekenkamer voorgesteld onderzoeken naar het doelmatig werken van de gemeen te niet langer uit te besteden aan bureau's, maar dat voortaan zelf ter hand te nemen. Anno 2otl is de Rekenkamer ter ziele. Causaal verband is niet aan toonbaar, frappant is het wel. Werd bij een vorig onderzoek door Ton van den Nouweland door de gemeenteraad - nota bene opdrachtgever - al korzelig gerea geerd op de resultaten; bij het laat ste onderzoek reageerde het ambte lijk apparaat vernietigend. De be vindingen van de Rekenkamer rond het afstoten van dorpshuizen zijn 'volkomen voorbarig en niet reëel'. De Rekenkamer had krap een jaar na het aantreden van de beheerstichting voor dorpshuizen geen onderzoek mogen doen. En nee, er hoeft dit jaar geen 240.000 euro te worden bijgelapt. Dat is veel minder. Hoeveel? Tja, dat we ten we niet. Nu is het op zich al uitzonderlijk dat ambtenaren een mening hebben over een door de gemeenteraad geïnitieerd onder zoek. Afgezien daarvan wijkt hun mening ook nog eens af van het standpunt van hun baas: het colle ge van burgemeester en wethou ders. Die leggen zich namelijk neer bij de conclusies van de Re kenkamer. Het dorpsradenonderzoek was de laatste klus van de onafhankelijke Rekenkamer, bestaande uit drie academici van buiten het eiland. Om 20.000 euro te besparen, dwongen WD, LSD en SGP bij motie af dat de nieuwe Rekenka mer voortaan bestaat uit de fractie voorzitters van de politieke par tijen. „Dit heeft veel weg van de slager die zijn eigen vlees keurt," zei Jos Hoeijmakers van oppositie partij Alert! De kans is groot dat hij gelijk krijgt. B en W én ambtenaren la ten zich niet graag op de vingers kijken, laat staan tikken. MEEST GELEZEN 1Man overlijdt na ongeval (foto) 2. Bouwplan maakt geen kans 3. Dorpshuizen brachten niets op EN VERDER Weblogs van PZC-verslaggevers over uiteenlopende onderwerpen op www.pzc.nl/blog TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl middelharnis - Het muziekcafé in Het Diekhuus in Middelharnis biedt zondagmiddag een optreden van Philip Kroonenberg en consor ten. De muziek van Kroonenberg klinkt Amerikaans. Dat heeft alles te maken met het feit dat hij tij dens zijn jeugd in Rotterdam thuis altijd zwarte folk- en country- blues, gospels en spirituals, soul muziek en Franse chansons hoor de. Daarmee was de toon gezet. Voor de rest van zijn leven zou hij 'rootsmuziek' maken. Kroonenberg laat zich zondagmid dag in Het Diekhuus bijstaan door gitarist Rob Roemers. Het optreden begint om 15.00 uur. In welke taal je het ook zegt, met een trouwpak van VAN WESTEN wordt je dag onvergetelijk I lVANWESTEN www.vanwesten.nl/bruidegom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41