Verbreding Kosten ver-van-mijn bedshow t V&D 19 Infopaneel kapel 'Onze Lieve Vrouwe op Zee' PRIJZENCIRCUS Stadscafé en leestafel in Tonnenmagazijn Lezing Adrie Koppejan over Zeeuwse klippers De Sjofar presenteert cd 'Geef nooit op!' Landschapsarchitect houdt lezing KCE Ruim 800 kinderen bezig op opschoondag woensdag 23 maart 2011 De waarde van de proeftuin op langere termijn zal afhangen van de gemeten resultaten. Welmoed Hollemans: „Het is een testcase. Levert het resultaat op dan kun je kijken hoe je dat breder kunt trekken in Zeeland." Met het project is circa 450.000 euro gemoeid. Een aanzienlijk deel wordt bekostigd met (Europese) Interreggelden (150.000 euro). De provincie betaalt 175.000 euro. De rest is voor waterschap, gemeente en DLV Plant. De kwaliteit van het water is niet zichtbaar. Daarom is bewustwording een belangrijk doel van het project foto Dirk-Jan Cjeltema Topmerken voor stuntprijzen START donderdag 24 maart 09.00-21.00 uur KOOPZONDAG 27 maart 12.00-18.00 uur V&D Goes, Schutterhof 8 ook op V vd.nl) BURGH-HAAMSTEDE - Op de plek waar 500 jaar geleden de kapel 'Onze Lieve Vrouwe op Zee' stond in de duinen bij Burgh-Haamstede wordt vrijdagmiddag een informa tiepaneel onthuld. Het idee deze locatie te markeren komt van pastor Paul Verbeek van de Willibrordusparochie op Schou- wen-Duiveland. Hij opperde het plan voor een informatiebord al in 2009 tijdens de voorbereiding van de viering van het vijftigjarig jubi leum van de Strandkerk in Haam stede. Die kerk is officieel ge noemd naar de vroegere kapel in de duinen. In de Strandkerk zit ook een baksteen ingemetseld uit die Middeleeuwse kapel. Parochie leden Piet en Tini Remijn hebben zich intensief bezig gehouden met de realisatie van het informatiepa neel. Zij deden dat in nauwe sa menwerking met Frans Beekman, deskundige en publicist over dit duingebied. De Onze Lieve Vrou wenkapel werd op 17 april 1572 door de Watergeuzen geplunderd, raakte in verval en de resten sto ven onder het zand. Pastoor Ver beek onthult vrijdagmiddag met genodigden het infopaneel aan het Middenpad in de duinen. Aanslui tend houdt Beekman een inlei ding over het duingebied en de be woning door de eeuwen heen. BROUWERSHAVEN Stadscafé Brouwershaven opent vrijdag 25 maart de deuren. In het Tonnenmagazijn kunnen mensen elke vrijdag vanaf 17.00 uur terecht. Ook is er wekelijks een dagmenu (deze week frites met saté) verkrijg baar. Voor het eten moet worden gereserveerd. Dat kan tot donder dag 12.00 uur via 0111-691816 of info@tonnenmagazijn.nl. Vrijdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur is het Tonnenmagazijn open voor mensen die een kop kof fie of wat gezelligheid willen. Ook staat een leestafel klaar. BRUINISSE Adrie Koppejan houdt donderdag 24 maart een lezing over Zeeuwse klippers in het Bruse Visserijmu seum (Brusea), om 19.30 uur. Kop pejan, zelf stuurman bij P8tO-fer- ries, heeft met Dennis Helmich de wordingsgeschiedenis en ontwik keling onderzocht van het 'meest volmaakte zeilend vrachtschip ooit'. Daar vertelt hij over. Het re sultaat van het onderzoek ver schijnt in juni in boekvorm. Aan melden kan via 0111-482445 of bvlange@zeelandnet.nl. ZIERIKZEE Kinderkoor de Sjofar presenteert vrijdag 25 maart de nieuwe cd 'Geef nooit op!' in de Christelijk Ge reformeerde Kerk in Zierikzee. Op de cd staan 29 nummers, die door vijftig kinderen worden gezongen. De kinderen van de Sjofar gingen in de kerk ook enkele van de num mers van de cd. Aansluitend is er een korte pauze met traktatie. Daar na gaat de cd-verkoop van start. De avond begint om 19.30 uur. Cd's zijn ook te bestellen via v.djhoek@filternet.nl. SOMMELSDIJK Landschapsarchitect Tony Oomes houdt vanavond een lezing over landschapsschilderkunst voor de Stichting Kunst en Cultuureduca tie Goeree-Overflakkee (KCE). Aan de orde komt onder meer de aan pak van schilders van het land schap door de eeuwen heen. Ook het Laantje van Middelharnis, een schilderij van Meindert Hobbema uit 1689, komt voorbij. De lezing be gint om 19.30 uur in de Remon strantse Kerk in Sommelsdijk. Aan melden via: 0187-601048. MIDDELHARNIS Ruim 800 schoolkinderen gaan vandaag de straat op om mee te doen aan de opschoondag in de ge meente Middelharnis. Zowel basis scholen als het voortgezet onder wijs doen mee. Leerlingen gaan aan de slag om het gebied rond de eigen school schoon te maken. De gemeente heeft daarvoor grijpers beschik baar gesteld. Ook inwoners kun nen meedoen en hun eigen straatje schoonvegen. Zij kunnen tot en met vandaag een gratis bezem op halen bij de gemeente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39