^M:|i 1 PZC Camera's volgen stappers in Renesse Snelkraak bij Mediamarkt Profiel SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 22 VEILIGHEID Voorkomen criminaliteit is inzet gemeentelijk offensief Nog een paar paaltjes te gaan Landschapscamping is nieuw in Veere almanak i&p H li jésfi lp ^2||| ^«^^8 ijÉf'ilj Kwaliteit van water is geen ver- van-mijn-bed-show - -mm Woensdag 23 maart 2011 B "i* In» 11 17 Kamer wil vissen met fiiiken onder voorwaarden toestaan Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl mmsmmBmsmmwmimmimBmmmm&mumtmmKtRmaMmmmwBSBBms door Piet Kleemans renesse - Big Brother wordt een blijvertje in Renesse. Nog voor Pinksteren wordt het uitgaansge bied in de populaire badplaats voorzien van camera's. Invoering van permanent cameratoezicht wordt door de gemeente omschre ven als 'onuitstelbaar'. Om de beelden uit te lezen wor den - onder supervisie van de poli tie - getrainde beveiligers ingezet. Inzet van het beveiligingsoffensief is het voorkomen - en waar dat niet lukt verminderen - van crimi naliteit. Ook het terugdringen van overlast en het zoveel mogelijk ver minderen van de gevoelens van onveiligheid onder bewoners, re creanten en horecagasten, behoort tot de doelstellingen. Het toezicht van politie en het zo geheten 'susteam' blijft in de prak tijk beperkt. Ondersteuning met cameratoezicht is daarom volgens burgemeester Gerard Rabelink es sentieel: „Invoering van cameratoe zicht is onvermijdbaar geworden." Alles bij elkaar worden verspreid over het uitgaansgebied van Renes se zeven camera's geïnstalleerd. Dat is één meer dan in een eerde re proefin Renesse. Er komen camera's aan de Hoge- zoom tussen de rotonde Roelands- weg en de kerk. Ook Bakkers- gang-Hogezoom, Zeeanemoon- weg-De Zoom en De Zoom-Hoge- zoom worden met camera's in de gaten gehouden. Hetzelfde geldt voor het transferium. De camera's zijn op afstand bedienbaar. Ge meente en politie werken bij het cameratoezicht samen met het be drijf'Dit is beveiligen' en Stichting CrimiNee. De beelden van Renesse komen binnen op het hoofdkwartier van CrimiNee in Eindhoven. Bij drei gend onraad wordt direct de poli tie ter plaatse ingeseind. Het toezicht is bij CrimiNee in goe de handen volgens burgemeester Rabelink. „Zij kennen Renesse en het zijn bijzonder goed geschoolde mensen." Het invoeren van het permanent cameratoezicht in Re nesse valt onder het recent onder tekende convenant veilig uitgaan. Daarin bundelen gemeente, poli tie, openbaar ministerie, onderne mers en maatschappelijke organisa ties in de Schouwse Westhoek hun krachten in de strijd tegen overlast en criminaliteit. Het instellen van cameratoezicht in het uitgaansgebied kost de ge meente ruim 65.000 per jaar. zierikzee - Hevige sneeuw- en regenval heb ben er voor gezorgd dat op verschillende plek ken in de provincie oevers van waterlopen af gelopen winter zijn verzakt. Zo ook bij een sloot aan de voet van de Zeelandbrug. Om het talud weer stevig te maken, werden giste ren in opdracht van waterschap Scheldestro- men een rij paaltjes in de klei geslagen. Met behulp van groot materieel verdwenen de paaltjes van onbehandeld hout als een mes in de zachte boter. Het werk nabij Zierikzee was in een dagje geklaard. foto Dirk-Jan Cjeltema MIDDELBURG Bij elektronicazaak Mediamarkt in Middelburg is in de nacht van maandag op dinsdag een snelkraak gepleegd. Agenten die na een tip gingen kijken zagen aan de achter kant van het winkelpand enkele voertuigen wegrijden en zetten de achtervolging in. Tijdens een dolle- mansrit hebben de vermoedelijke inbrekers bij het spookrijden een politieauto geramd. Deze is hier door vernield en kon niet meer rij den. De verdachten zijn ontkomen, maar één van de auto's is terugge vonden in Goes. Deze is door een takelbedrijf weggesleept en op de auto wordt onderzoek gedaan door de technische recherche. Wat er is gestolen was gisteren nog niet be kend. De politie doet onderzoek naar de zaak en is op zoek naar eventuele getuigen. VROUWENPOLDER Hofstedecamping Elzenoord bij Vrouwenpolder wordt landschaps camping. Dat houdt in dat het be drijf mag groeien van veertig naar zestig overnachtingsplekken. B en W van Veere geven hiervoor ver gunning. Elzenoord is de eerste landschaps camping in Veere. Op Schou- wen-Duiveland bestaan al enkele ja ren landschapscampings. Die veertiger op dat Goese kantoor probeert, na een jarenlange relatie die op de klippen is gelopen, weer aan de vrouw te komen. Niet via de traditionele weg, maar op internet. Hij maakt zijn collega's met enige regelmaat deelgenoot van zijn wederwaardigheden in de we reld die online dating heet. En eerlijk is eerlijk, die smullen ervan. Tip? redactie@pzc.nl Of-ie nou ook een beetje succes had, wilde een vrouwelijke medewerkster weten. „Jazeker, mijn profiel is sinds 2009 al twaalfhonderd keer bekeken", meld de hij met gepaste trots. De reactie was echter vernietigend. „Dus je bent al twee jaar beschik baar? Op de woningmarkt is dat niet echt een pre."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38