301 sport Kanis denkt niet aan de pijn Zeeuwse turnsters Handbalsters EMM naar volgende ronde grijpen laatste kans Vijf regenboogtruien op openingsdag Zilver Leonie Berden op EK indooratletiek Snap On Racing wint tiende race ZIKK FM Sranang herstelt zich tegen CFE Blues in wachtkamer na remise in thuisduel WK BAANWIELRENNEN Nederlandse hoopt in Apeldoorn een medaille te scoren woensdag 23 maart 2011 CENT Op het EK indooratletiek voor mas ters in Gent behaalde Leonie Ber den (D35+) met een worp van 12,26 meter (Zeeuws indoorrecord) zil ver bij het kogelstoten. De Axelse werd ook vierde bij het discuswer pen en vijfde bij het kogelslinge ren. Christianne Kouijzer (D45+) uit Hulst eindigde als zevende bij het verspringen met een Zeeuws indoorrecord van 4,73 meter. Axe laar Glenn Hoffman (H50+) sprint te naar de achtste plaats op de zes tig meter. Eerder liep hij een Zeeuwse toptijd van 7,64 seconden. MIDDELBURG De tiende race om het Zeeuws In- door Kart Kampioenschap in Mid delburg is gewonnen door koplo per Snap On Racing. Het team reed 169 ronden. Veersedam Auto eindig de op één ronde op de tweede plaats, terwijl Francke-Pouwelse Tuinen (dat van poleposition ver trok) met 167 ronden beslag legde op derde plaats. De snelste raceronde (550 meter) werd gereden door Ivo van Eg- mond van Snap On Racing, met een tijd van 41.510 sec. GOES De zaalvoetballers van FM Sranang spoelden de kater van de nederlaag van vorige week tegen Braakhui zen (7-6) weg door CFE/VDL Groep 3 opzij te zetten. In Goes werd het na een 2-1-ruststand 7-2. De koploper ondervond alleen in de eerste helft tegenstand van eni ge betekenis van CFE, maar was na rust heer en meester. Lionell Fitsch scoorde drie keer. De overige tref fers kwamen op naam van Ugur Ka- hveci (2x), Iby El-Urachi en Salim Sandee. MIDDELBURG De poolspelers van Roadhouse Blues speelden in de regionale eer ste klasse thuis met 3-3 gelijk tegen Sharkey's uit Breda. Daarmee heb ben de Middelburgers de titelkan- sen niet meer in eigen hand en is het wachten op een misstap van huisgenoot The Roadies. Joris Lod der haalde een persoonlijk succes door Peter Brand met 6-1 te klop pen. Eerder versloeg Brand Lodder nog. Verder deden Jeroen Damman en Martien Neumann in het straightpool goede zaken. www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1Topklasser Hoek ontslaat Demanet 2. Hoek stap dichter bij degradatie 3. Vlissingen sterkste in derby STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Lees onze sportweblogs via www.pzc.nl/sport W door Edward Swier APELDOORN - Wekenlang was Wil ly Kanis met niets anders bezig dan haar pijnlijke rug. En van daag? Op de openingsdag van het WK baanwielrennen in Apel doorn probeert ze er eventjes niet aan te denken. Op de 500 meter hoopt Kanis (26) de eerste Neder landse medaille te scoren. Pijnstil lers moeten haar figuurlijk een zet je in die gekwetste rug geven. Elke dag werd haar pijnlijke rug met grote zorg behandeld, niet zo maar eventjes gekraakt. Trainen deed ze met pijnstillers, ook van daag zal er een pilletje ingaan. Zo dat ze eventjes niet voelt van de discus, de tussenwervel, die niet helemaal op zijn plaats zit. „Als het aan mij ligt trap ik, zeker nu met zo'n pijnstiller, overal door heen. Maar dat is, met het oog op de Spelen van Londen, niet ver standig. Ik moet niet forceren." Vandaar ook dat ze na het WK twee weken rust neemt én mis schien later deze week ook wel de sprint (vrijdag/zaterdag) en keirin (zondag) laat schieten. „De teams print op donderdag is het belang rijkst, via dat onderdeel kunnen we ons plaatsen voor de Spelen, daar moeten we punten pakken." Met Yvonne Hijgenaar hoopt Ka nis op een plekje in de kleine fina le. „De strijd om het goud berei ken zal lastig worden, als het mee zit moeten we de wedstrijd om het brons kunnen rijden. Maar, het is natuurlijk wel afwachten hoe de rug zich woensdag na de 500 meter houdt." De pijnlijke rug was er altijd al een beetje, het is een tere plek. „Mijn rugspieren zijn heel erg sterk, mijn buikspie ren iets minder. Eigenlijk moeten die twee in balans zijn, dat is nu in ieder geval even niet zo." Op trainingskamp op Mallorca ging het deze winter mis. Kanis wilde uit het startblok schieten, maar dat weigerde dienst. De rug kon de explosie van kracht niet aan, een wervel protesteerde. Tij dens de wereldbekerwedstrijden in Manchester; half februari, verer gerden de klachten. Sindsdien is haar trainingsschema drastisch aangepast. Kanis nam gis teren voor het eerst in twee weken weer plaats in de startmachine, die had ze tot nu angstvallig geme den. Ze heeft de laatste weken niet meer maximaal getraind, heeft dan ook geen houvast waar ze staat. Kanis wil niets liever dan het start blok uit schieten: „Dat heb ik jaren gedaan, autotijden verleer je toch ook niet in twee weken." Willy Kanis (rechts) oefent de start voor de tijdrit van het WK baanwielrennen in Apeldoorn, foto Vincent Jannink In totaal zijn er de komende vijf dagen op het WK baanwielrennen in Apeldoorn liefst 19 gouden plakken te verdelen. Vanavond zijn reeds vijf hul digingen gepland in het Omnisport-complex. Behal ve voor de wereldkampioene op de 500 meter bij de vrouwen zijn er ook regenboogtruien voor de win naars van de puntenkoers bij de vrouwen, en de scratch, de teamsprint en ploegenachtervolging bij de Marianne Vos (puntenkoers) en Wim Stroetinga (scratch) maken serieuze kans op de titel. Beide num mers zijn overigens niet olympisch, de teamsprint en ploegenachtervolging zijn dat wel. Nederland zal op beide nummers hoogstwaarschijnlijk naast het po dium eindigen, het doel is echter zoveel mogelijk pun ten voor olympische kwalificatie te sprokkelen. Via teamonderdelen is de weg richting Londen een stuk korter dan via een individueel nummer. door Janny Vermeule MIDDELBURG - De Zeeuwse turn sters hebben de eerste landelijke voorwedstrijd goed doorstaan. In Nederweert turnde de deelneem sters in de eerste en de tweede di visie hun kwalificatie, waarbij over wegend iedereen doorstroomde naar de volgende ronde. Er waren zelfs medailles voor de re gionale afvaardiging. Sanne Reijn- tjes van Delta Sport uit Zierikzee behaalde de gouden plak bij de pu pillen 1 in de tweede divisie. Esmee Schelfhout van EMM Ter- neuzen was goed voor een zilve ren medaille bij de instappers, eveneens in divisie twee. Ook Sa- mantha Steenbakker van Delta Sport behaalde zilver bij de pupil len 2. MTV Middelburg scoorde met Femke de Bat net naast het po dium met een vierde plaats, maar evenals Lois Meijers van Turn school Zeeland die op dezelfde plaats eindigde, waren dit uitste kende resultaten op landelijk ni veau. Een aantal turnsters behaalde nog vijfde plaatsen, onder andere Lisa Padmos en Anne-Li Slootmaker (Delta Sport), Larissa Borgs (Turn school Zeeland) en Marie Hoek (EMM), terwijl de rest in de mid denmoot eindigde. De volgende wedstrijden die uit eindelijk naar de bondsfinale lei den, de halve finales, zijn volgen de maand in Volendam voor de eerste divisie, terwijl de tweede di visie op pad moet naar Coevorden oftBvello. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Een paar weken lang hing lijfsbehoud in de eerste klasse aan een zijden draadje. In Waalwijk maakten de handbal sters van EMM korte metten met die onheilspellende gedachte. Rechtstreekse concurrent Red-Rag /Tachos werd gisteravond op eigen bodem een loer gedraaid: 12-14. Anderhalve week geleden zat de equipe van Auke van Hinte nog in zak en as. Tachos vertrok in het hol van de leeuw met de volle buit: 16-17. Het Middelburgse bol werk bleek de laatste tien dagen nog over de nodige reserves te be schikken. Bij internos werd afgelo pen zondag de negatieve spiraal op tijd doorbroken: 21-26. Er werd voldoende zelfvertrouwen getankt voor revanche voor de nederlaag van ruim een week geleden. „De missie is geslaagd", zuchtte Van Hinte na de flinke inspanning. „Nog één punt en we kunnen aan volgend seizoen gaan werken." De oefenmeester heeft het bestuur van EMM laten weten er met ple zier een jaartje aan vast te plakken. De 12-14-zege kwam vooral op het conto van de dekking. Sluitpost Nandi de Wolf hield de bezoekers dankzij talloze reddingen op de been. Ook het koppel Lisanne Heyens en Danielle Carol kreeg voor de inspanningen achterin een dikke voldoende. „Het was een experiment, maar de ploeg heeft er veel vertrouwen uitge haald. Als we komende zondag te gen thuis Desk een punt pakken, zijn alle twijfels weg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30