Cameratoezicht blijft in Renesse zeeland 121 Verkeersproblemen in Crijpskerke door N57 Hillebrand Konstruktie houdt open dag GroenRiJK<v TOEZICHT Zeven camera's in uitgaansgebied PvdA: Bewegwijzering N57 bij Middelburg klopt niet kVANWESTEN Camping bij Vrouwenpolder mag uitbreiden woensdag 23 maart 2011 W door Piet Kleemans renesse - Big Brother wordt een blijvertje in Renesse. Nog voor Pinksteren wordt het uitgaansge bied in de populaire badplaats voorzien van camera's. Invoering van permanent cameratoezicht wordt door de gemeente omschre ven als 'onuitstelbaar'. Om de beelden uit te lezen wor den - onder supervisie van de poli tie - getrainde beveiligers ingezet. Inzet van het beveiligingsoffensief is het voorkomen en waar dat niet lukt verminderen van criminali teit, het terugdringen van overlast en zoveel mogelijk verminderen van de gevoelens van onveiligheid onder bewoners, recreanten en ho- recagasten. Het toezicht van poli tie en het zogeheten 'susteam' blijft in de praktijk beperkt. Onder steuning met cameratoezicht is daarom volgens burgemeester Ra- belink essentieel. „Invoering van cameratoezicht is onvermijdbaar geworden." Alles bij elkaar wor den verspreid over het uitgaansge bied van Renesse zeven camera's geïnstalleerd. Dat is één meer dan in een eerdere proef met camera toezicht in Renesse. Er komen ca mera's aan de Hogezoom tussen de rotonde bij de Roelandsweg en de kerkring aan de Korte Reke. Ook Bakkersgang-Hogezoom, Zeeanemoonweg-De Zoom en De Zoom-Hogezoom worden met ca mera's in de gaten gehouden. Het zelfde geldt voor het transferium. De camera's zijn op afstand be- dienbaar. Gemeente en politie wer ken bij het cameratoezicht samen met beveiligingsbedrijf 'Dit is -be veiligen' en Stichting CrimiNee. De beelden van Renese komen binnen op het hoofdkwartier van CrimiNee in Eindhoven. Bij drei gend onraad wordt direct de poli tie ter plaatse ingeseind. Het instel len van cameratoezicht kost de ge meente ruim 65.000 euro per jaar. door Henk Postma crijpskerke - Het dorp Grijpsker- ke krijgt te maken met een flinke verschuiving van de verkeersdruk te in de bebouwde kom. De Schuit- vlotstraat moet straks veel meer verkeer verwerken. Dat blijkt uit een studie van het adviesbureau Goudappel Coffeng. Die studie vond plaats in opdracht van de gemeente Veere, en was be doeld om in kaart brengen hoe de verkeersstromen op Walcheren veranderen bij de opening van de nieuwe Rijksweg N57. Het verkeet van en naar de kust tussen Zoutelande en Domburg kiest straks voor de oost-west rou te door Grijpskerke. Daar staat te genover dat de drukte op de noord-zuid route Middelburg- Domburg, die ook dwars door het dorp loopt, flink afneemt. Al met al neemt hierdoor het verkeer op de Schuitvlotstraat flink toe, naar verwachting met een kwart. De ge meente Veere wil nu beter in beeld krijgen welke problemen hierdoor in Grijpskerke kunnen ontstaan. Daarvoor is het adviesbureau Exan- te in de arm genomen. Dat moet bekijken of de Schuitvlotstraat de grotere drukte aankan, en welke maatregelen misschien nodig zijn. Voor dat onderzoek is bijna 8.500 euro uitgetrokken. Voor de overige Veerse dorpen worden geen grote problemen ver wacht. Serooskerke wordt al ont last met een rondweg. Ook in Vrouwenpolder en Gapinge wordt het rustiger. In Oostkapelle veran dert nauwelijks iets. Bij Meliskerke en Aagtekerke wordt het drukker. Aagtekerke zelf krijgt ook meer au to's te verwerken. S355J£K23i£S323 middelburg - Automobilisten die vanuit het Sloegebied komen en richting Domburg willen rijden, worden door de ANWB-borden nog altijd via de Schroeweg door Middelburg gestuurd. Dit is een van de voorbeelden van de volgens de Middelburgse PvdA-fractie 'verre van complete en efficiënte' bewegwijzering sinds de opening van de nieuwe N57. Deze weg moet het doorgaan de verkeer van en naar de A58 rich ting het westen en noorden van Walcheren om de stad leiden. Verder ontbreken op veel rotondes adequate wegwijzers. Een voor beeldje is de rotonde in de Presi dent Rooseveltlaan bij Prooijens- park. Daar heeft iemand maar een houten bordje met pijl richting N57 gezet om te voorkomen dat automobilisten per ongeluk de woonwijk binnen rijden. De hiaten in de bewegwijzering zijn voor de fractie aanleiding voor vragen aan B en W. In welke taal je hel ook zegt, met een trouwpak van VAN WESTEN wordt je dag onvergetelijk Lange Vorsfsfraaf 102, GOES lei 01 13-270160 www.vanwesten.nl/bruidegom middelburg - Hillebrand Kon- tie en transport in zijn werk gaan. struktie houdt zaterdag 26 maart Een transportroller rijdt grote on een open dag bij het bedrijf in derdelen van een brug uit een Middelburg. werkplaats, waarna drie grote kra- In het pand aan de Kleverskerkse- nen ze op de kade van Hillebrand weg 83 worden van die dag van draaien. Dat moet een 'spectacu- 09.00 tot 16.00 uur lasdemonstra- lair schouwspel' opleveren, ties gehouden. Bezoekers kunnen Konstruktiebedrijf Hillebrand dan een rondleiding door het be- heeft dit jaar een paar grote orders drijf krijgen en zien hoe construe- binnengehaald. Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto vrouwenpolder - Hofstedecam ping Elzenoord bij Vrouwenpol der wordt landschapscamping. Dat houdt in dat het bedrijf mag groeien van veertig naar zestig overnachtingsplekken. Burgemees ter en wethouders van Veere heb ben besloten de hiervoor benodig- een vergunning te verlenen. Elzenoord, gelegen aan de Konin gin Emmaweg 2a, wordt hiermee de eerste landschapscamping in Veere. Uitbater C. Mesu vroeg de vergunning tweeënhalf jaar gele den al aan. De oppervlakte van het kampeerterrein blijft gelijk. De twintig extra kampeerplekken wor den gerealiseerd op het bestaande terrein. Daarmee wordt voorko men dat 'qpen gebied' wordt aan getast, schrijven B en W. Over vijf jaar wordt bekeken of aan alle voorwaarden is voldaan. MEEST CELEZEN 1Met 231 km door aquaduct 2. Moluks monument onthuld (foto) 3. Stationsbrug Middelburg autovrij STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Prijskraker Prijskraker Litbodo ra Lithodora Heavenly Bleu. Diverse kleuren. Potmaat 15 cm. Perstuk Bodem bedekkers Diverse soorten. Potmaat 9 cm. Draagtray 6 stuks Bosviool Viola cornuta in artstone kleurpotten. Diverse kleuren. Potmaat 13 cm. Per stuk Anemone Anemone Coronia Mount Everest. Zak 20 stuks Ma. t/m vrij. 10:00 - 21:00 uur Za. 09:00 - 17:00 uur Zo. 12:00 - 17:00 uur GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21