201 zeeland 'Ik houd er van dat alles opgeruimd is' L.E.E.-riders teleurgesteld door weigering gemeente eigen home STRUCTUUR Professional Organizer Erna Verheij begeleidt en adviseert bij het creëren van orde en structuur in huis Vroeg begin van vakantieseizoen woensdag 23 maart 2011 W door Rutger Snijder Het begon toen de man van mijn buurvrouw overleed", vertelt Pro fessional Oiganizer Er na Verheij uit Kapelle. „Ik zou haar helpen met de admini stratie, omdat haar man het tot dan toe altijd zelf had gedaan. We heb ben samen de kast met de admini stratie uitgezocht en geordend en dat ging hartstikke goed. Ik houd er gewoon van dat alles opgeruimd en geordend is." „Later zag ik op internet dat het structureren en ordenen van zaken ook een beroep was. Ik heb toen een cursus gevolgd en mijn certifi caat gehaald. Nu ben ik aangesloten bij de NBPO (Nederlandse Beroeps vereniging van Professional Organi zers) en doe ik dit echt als beroep, naast mijn werk als lerares Frans." ledereen die behoefte heeft aan wat meer structuur kan bij een Professio nal Organizer aankloppen. Dat kan zijn na een ingrijpende ervaring, bij voorbeeld ziekte, scheiding, verhui zing of een burn-out. Iemand kan het natuurlijk gewoon lastig vinden om een handig systeem te beden ken voor het opruimen van zijn huis of administratie. Ook mensen met een persoonsge bonden budget (PGB), een geldbe drag waarmee iemand zorg kan in kopen), roepen wel eens de hulp van Ema in. „Het geeft me veel rust en ruimte in mijn hoofd als ik naast mijn werk zaamheden, zoals mijn werk, niet meer hoef na te denken over de si tuatie thuis", vertelt een klant van Ema met de aandoening ADD (Attention Deficit Disorder). Deze aandoening wordt gekenmerkt door concentratieproblemen, vergeetach tigheid en moeite met het verkrij gen van structuur. Hij besloot een deel van zijn PGB te gebruiken om samen met Erna structuur in zijn leefomgeving aan te brengen. „Hij weet wel dat het moet gebeuren, maar het proces is moeilijk", legt Er na uit. „Neem bijvoorbeeld de schuur, die moet opgeruimd wor den, maar door zijn aandoening kan hij niet bedenken hoe dat moet en waar hij moet beginnen. Daar help ik hem dan bij." Het huishouden wordt stapje voor stapje gestructureerd, van de bestek- la tot de zolder. „We spreken wel twee weken van tevoren met elkaar af wat we op welke dag gaan doen, anders komt het te veel als een ver rassing." Het werken met mensen die aan doeningen als ADD hebben, is wel iets anders dan met andere klanten. „Bij mensen zonder een dergelijke aandoening duurt het meestal maar een dag, maar dit soort opdrachten duurt veel langer. Ik heb bijvoor beeld een keer een vrouw met AD HD een jaar lang begeleid." Naast de tijdsduur zijn ook andere dingen net even anders. „In het be gin moest ik bij deze dient wel aan bepaalde dingen wennen. Dan kwam ik bijvoorbeeld bij hem langs en was hij totaal vergeten dat ik kwam." Voordat Ema een opdracht aan neemt, vindt er eerst een intakege sprek plaats. Als er sprake is van een wederzijdse klik wordt de op dracht aangenomen. Een echte vriendin van haar klan ten wordt ze echter niet. „Ik houd werk en privé gescheiden. Ik sluit zoiets natuurlijk niet helemaal uit, maar mijn werk is in principe het aanbrengen van structuur bij men sen; meer niet." Erna is van plan om haar werk als lerares nog maximaal twee jaar te doen, om zich daarna helemaal op dit beroep te richten. „Je kunt nooit voorspellen of er genoeg vraag zal blijven, maar tot nu toe heb ik altijd opdrachten gehad. Ik ben altijd lek ker bezig en werk met veel plezier." Q www.ernaverheij.nl Erna Verheij is bezig met het opruimen van de schuur van een klant. Ze helpt hem met ordenen, maar belangrijk is dat ze de klant zelf alles een plek laat geven. „Het blijft wel zijn schuur natuurlijk." foto Lex de Meester door Theo Ciele MIDDELBURG - 'Choppermotorclub Luctor et Emergo', de L.E.E. Ri ders, is teleurgesteld door de weige ring van de gemeente Middelburg een gebouw aan de Kleverskerkse- weg aan hen te verhuren. Het gaat om de voormalige christe lijke jeugdsoos 2Connect naast Del ta Cars, de hoofdhuurder van het terrein. De LEE-Riders bestaan een jaar of vier en de leden zijn vooral (bijna-)vijftigers. Op dit moment telt de club 27 leden en die zouden graag een eigen ruimte in Middel burg huren om samen te kunnen komen. De club is al twee jaar op zoek, maar in de commerciële markt zijn de prijzen te hoog. „De goed koopste loods kost 15.000 euro per jaar. Dat is niet op te brengen voor een kleine club als de onze", zegt voorzitter Fred Quaak. Toen de LEE-riders hoorden van de Kle- verskerkseweg hebben ze contact opgenomen met de gemeente, de eigenaar van het pand. Maar wethouder Albert de Vries heeft nee gezegd. Er is volgens hem een bedrijf dat nu nog op Ramsburg zit, dat wellicht hier naar toe wil verhuizen. En de ge meente wil niet meer als een soort huurbaas voor allerlei sociale clubs optreden. Quaak is teleurgesteld door de wei gering van de gemeente. Hij wijst er op dat de gemeente eerder een coffeeshop op hetzelfde terrein wil de vestigen. Quaak, zelf onderne mer op bedrijventerrein Ar- nestein, zet vraagtekens bij de be wering dat een ondernemer tijde lijk naar die locatie zou willen ver huizen. De gemeente wil dit gebied tussen het stadskantoor en Dutch Cleaning Mill herinrichten en ge schikt maken voor kantoor- en wo ningbouw. Volgens Quaak heeft de gemeente Middelburg alleen maar baat bij verhuur van de voormalige soos, of desnoods het hele terrein, aan zijn club. „We willen het terrein opruimen. Bovendien, als wij er gebruik van maken is er enige vorm van toezicht." Wethouder De Vries voelt er ech ter helemaal niets voor. Hij is wel bereid de motorclub te helpen bij het zoeken naar een commercieel verhuurde ruimte. Hoofdhuurder Delta Cars vertrekt per 1 juli. Hij moet het terrein leeg opleveren. Dat betekent dat de acht kunstenaars, die atelierruimte onderhuren, ook moeten vertrek ken. WOLPHAARTSDIJK - Nu zijn er nog maar drie, maar van het weekeinde had de Heerlijkheid van Wolphaartsdijk al dertig kampeerders die aan de boor den van het Veerse Meer zich kwamen koesteren in de lentezon. Het is een ongemeen gunstig en vroeg begin van het kampeerseizoen, beaamt land schapscampinghouder Maarten Janse. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20