zodat je zeeziek wordt zeeland 119 V&D 'Toeristen komen toch wel naar Middelburg' PRIJZENCIRCUS Presentatie aaihondenvereniging Claim planschade vanwege theater Afbraak van school aanleiding tot reünie Lespakket veiligheid op strand ten doop Bijeenkomst VOKK in gebouw CCD Goes Topmerken voor stuntprijzen START donderdag 24 maart 09.00-21.00 uur KOOPZONDAG 27 maart 12.00-18.00 uur V&D Goes, Schutterhof 8 woensdag 23 maart 2011 w MIDDELBURG De aaihondenvereniging van 't Gasthuis presenteert zich vrijdag 25 maart in de hal met een demon stratie. De aaihondenvereniging be stond in het najaar van 2010 10 jaar. Tijdens de demonstratie stelt de vereniging de honden voor. Een kennismakingsronde zorgt ervoor dat de cliënten kunnen wennen aan de honden en vice versa. Daar na krijgen cliënten kleine hondjes op schoot om te aaien en te knuffe len. De grote honden spelen vooral met elkaar. De demonstratie duurt van 14.30 to 15.15 uur. MIDDELBURG Wie denkt schade te lijden door de bouw van een nieuwe schouwburg aan het Molenwater in Middelburg doet er verstandig aan nu al de ge meente een claim in het vooruit zicht te stellen. Buurtbewoonster Marjan van Oyen-de Nooijer heeft in de omgeving voorbeeldbrieven verspreid waarmee mensen de ge meente aansprakelijk stelt voor eventuele planschade. Zij doelt daarbij vooral op de extra overlast van verkeer. Onder de schouwburg komen patkeerplaatsen. DOMBURG Zodra de nieuwe basisschool De Golfslag in Domburg gereed is, wordt het oude schoolgebouw in de HM Kesteloostraat afgebroken. De Golfslag wil een reünie op touw zetten van iedereen die er ooit les heeft gehad of gewerkt heeft, maakt niet uit of het daarbij ging om openbaar of christelijk on derwijs. De reünie is zaterdag 18 juni van 15.00 tot 17.00 uur. Wie wil komen kan zich voor 11 juni aanmelden via www.obsdegolfslag.nl. VROUWENPOLDER De Van Dixhoorn Reddingsbrigade uit Middelburg heeft dinsdag in Vrouwenpolder een lespakket ten doop gehouden over gevaren op het strand. Het is bedoeld voor ouders en kinderen. Die kunnen le ren hoe ze verdrinking of andere ongelukken kunnen voorkomen. Basisschool De Goede Polder had gisteren de primeur. In 2010 wer den op de Nederlandse stranden 10.000 hulpacties uitgevoerd. Er waren acht dodelijke ongevallen. www.veiligstrand.nl GOES De Vereniging Ouders Kinderen en Kanker (VOKK) houdt vandaag van 20.00 tot 22.00 uur een bijeenkomst in het gebouw van de GGD aan de Westwal 37 in Goes. De avond is be doeld voor ouders wiens kind op dit moment voor kanker wordt be handeld, in het verleden behan deld is of wiens kind aan de ziekte is overleden. Voor de ouders met een overleden kind wordt gespro ken over wat het verlies betekent voor je verdere leven. Contact met lotgenoten wordt daarbij vaak erva ren als een belangrijke steun. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De cruiseschepen, die Vlissingen de laatste jaren hebben aangedaan, hebben zo'n indruk ge maakt op de provincie dat die geld uittrekt voor de promotie van de cruisevaart in Zeeland. Anderhalve ton heeft het provin ciebestuur over voor promotie van Zeeuwse aanlegplaatsen. Dat geld wordt over drie jaar uitgesmeerd 'omdat promotie voeren op de in ternationale markt gedurende één jaar geen zin heeft'. Het geld was gevraagd door de ge meente Vlissingen omdat er nóg geen subsidieregeling beschikbaar was voor gemeenten met betrek king tot de cruisevaart en omdat Vlissingen het voortouw neemt in de werving van rederijen. Zij doet dat samen met Zeeland Cruise Port, Zeeland Seaports en Stich ting Zeeland Promotie Delta. En terwijl de provincie de cruise- markt geld toeschuift, trekt de ge meente Middelburg haar bijdrage terug. Tienduizend euro zou die per jaar aan Zeeland Cruise Port geven, maar dat voornemen komt te vervallen, liet wethouder Frank Streng maandagavond weten aan commissieleden. „Want toeristen komen toch wel naar Middelburg; wij zijn gewoon het populairst." De tunnel aan de noorzijde van Serooskerke met rechtsonder het gestut- De rotonde rechts op de foto is nu nog het tijdelijk einde/begin van de u..j1-1:u- ->■— -■N57 bij Serooskerke. Linksboven de manege en rechtsboven Olmenveld. te huis van de familie Staal, die al een winter in een noodwoning leeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19